phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Obnovení databáze
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-23, 18:39

Prosím o radu s problémem, který už řeším několik dní. PhpRS normálně na serveru běží, provedl jsem zálohu db a pokusil se vše rozběhnout na localnim počítači. A zde jsem narazil. V phpmadminu spustim to, co jsem zazálohaval a dostanu chybovou hlášku: # 1067 - Chybná defaultní hodnota pro "ida"
Na locale používám EasyPHP 1.8.0.0;
Co dělám špatně? Díky za radu.

Re: Obnovení databáze
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-23, 19:11

Co děláš špatně? Nepoužíváš vyhledávání, to je první věc, kterou bys měl udělat. Tudíž:

Vyhledávání, keyword: 1067

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Obnovení databáze
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-23, 19:29

To si opravdu myslíš, že jsem úplný pitomec? Ve fóru hledám už několik dní, ale uspokojivou odpověď na svůj problém jsem nenašel.
Také jsem nikde nenašel podrobný popis jak udělat správně zálohu db a potom jak ji obnovit. Je možné, že jsem nějaký popis přehlédl.

Re: Obnovení databáze
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-23, 20:18

To si nemyslím, že jsi pitomec. Ale nejsem jasnovidec, abych věděl, že už jsi forum prohledal..... Jen asi špatně. O chybě 1067 se v pár tématech píše a jak to vyřešit tam je uvedeno také. Bohužel už první problém vzniká při exportu dat pomocí phpRS (více viz. vyhledávání o chybě 1067;).
Každopádně lepší je používat exporty dat v phpMyAdmin. V základu si prohledej toto forum, klíčová slova: záloha, export apod. O práci s phpMyAdminem si zase pohledej na netu, to už nesouvisí přímo s phpRS, ale s prací s db jako takovou.........

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava zdenekh v 23.12.2007 20:19.

Re: Obnovení databáze
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-23, 21:46

No hledal jsem hledal, možná špatně, ale nenašel jsem řešení, které by mě uspokojilo.
Díky za info, že problém vzvniká už při záloze db v phpRS. V tuto chvíli není problém zazálohovat db pomocí phpmyadmina, ale při nějakém výpadku databáze bych se asi při obnově dat divil. Akorát si zálohu pomocí phpmyadmin budu muset naučit, nikdy jsem to nedělal. Snad někde bude nějaký návod.

Re: Obnovení databáze
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-23, 22:08

Díky, zdařilo se. Udělal jsem zálohu pomocí phpmyadmin a vše zdá se funguje. Je to pro mne dosti důležitý poznatek. Už řadu let dělám zálohu db pomocí phpRS, ale naštěstí jsem to nikdy nepotřeboval. I když, vzpomínám si, že asi ano, ale tehdy to nějak fungovalo. V každém případě provedu zálohu i touto metodou.

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Obnovení databáze
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-25, 00:23

Záloha robená pomocou phpRS je použiteľná, len jej treba trocha pomôcť (info na fóre), takže ak by si mal výpadok, nič tak hrozné by sa nestalo a dal by sa použiť aj export robený z phpRS. Osobne však nepoužívam nič iné len export z phpMyAdmin, je to o triedu silnejší nástroj.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.