phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
infoMail
Zaslán uživatelem/kou: jlozek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-10, 11:23

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, zda máte podobnou zkušenost. Mám nainstalovánu 2.8.1 a když chci odeslat z admin rozhraní po napsání článků infoemail, tak se e-maily nerozešlou na registrované čtenáře, ale vždy přijde e-mail jen člověku, který je v config.php uveden v proměné $infoadr=xxx@xx.cz Mám něco špatně nastaveno? Chtěly bych, aby se e-maily rozeslaly čtenářům, kteří mají povolenu funkci "služba info". Hledal jsem ve fóru, ale moc jsem neuspěl. Díky. Jarda

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: humanisti.sk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-20, 21:08

Pozrel som sa na vlastné, a mám tam ako e-mailovú adresu uvednú vlastnú adresu. Máš aj Ty takto?

$infoadr="moj_mail@nazov_webu.cz";

Problém bude zrejme inde... v inom nastavení. Myslím, že v súbore config.php to máš správne. Veľa som nepomohol, ale vidí sa mi, že v tomto súbore nie je chyba...

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-20, 23:42

Chyba bude pravdepodobne v obmedzení funkcie mail, hľadal si? Zdá sa mi, že podobné veci tu už niekoľkokát zazneli. [http://www.phprs.net/forum/search.php?32,search=infoMail,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=ALL,body=1,author=1,subject=1]

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: jlozek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-21, 14:14

Díky za odpovědi. Já to mám nastaveno takto: (config.php)
$redakceadr="xxx@seznam.cz";
$infoadr="yyy@seznam.cz";

No a když vydám článek a dám odeslat z admina infoEmail - tak mi z adresy xxx@seznam přijde informace o novém článku na adresu yyy@seznam.cz. Jinak jsem tady hledal a našel jsem, že všem to více méně funguje (i když s problémama) - že se odešle e-mail zaregistrovaným čtenářům s povolenou službou info. Tak jsem si myslel, že mám někde něco špatně nastavenýho. Žádnou úpravu odesílání infoEmailu jsem nedělal, tak by to mělo být nastaveno z instalace. No zkusím se podívat do kódu a najít to. Já jen abych nehledal něco, co se dá změnit nějakym parametrem v konfiguraci. Díky a hezkej víkend. Jarda

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-21, 20:06

admin/astdlib_mail.php
pohraj sa s:
function NastavZpusobOdesilani($typ = '') // nastaveni zpusobu odesilani e-mailu
 {
 switch (strtolower($typ)):
   case 'vse': $this->zpusob_odeslani='vse'; break;
   case 'sady': $this->zpusob_odeslani='sady'; break;
   default: $this->zpusob_odeslani='vse'; break;
 endswitch;
 }

skús dať default na sady
default: $this->zpusob_odeslani='sady'; break;

V prvom rade je to ale otázkou nastavenia hostingu (funkcia mail) a SMPT servera, ktorý môže mať napr. antispamové obmedzenia alebo odmietne poslať mail ak je odosielateľ (FROM) z inej domény...

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: fahynek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-28, 17:41

Dobrý den. Mám tutéž zkušenost u verze 2.8.1. Když chci odeslat z admin rozhraní po napsání článků infoemail, tak se e-maily nerozešlou na registrované čtenáře, ale vždy přijde e-mail jen člověku, který je v config.php uveden v proměné $infoadr=xxx@xx.cz. Přepínač v admin/astdlib_mail.php byl jak "vse" tak "sady".
Počet čtenářů - 4, hosting "ic.cz" s omezením 50 mailů za hodinu a neprojdou ani ty čtyři.Už se tím trápím 10 dnů,ale na nějakou radu, která by to rozfungovala jsem nenarazil. Díky Hynek

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: jlozek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-30, 07:09

Trochu jsem se v tom hrabal a zjistil jsem, že ic.cz má asi zakázaný posílat e-maily na skryté adresy (Bcc:). Funguje to totiž tak, že e-mail je odesílán takto: od: $redakceadr komu: $infoadr no a čtenáři jsou ve vlastnostech emailu jako Bcc:
Když jsem zkoušel přehodit skryté adresáty do adresáta e-mailu, tak e-maily odešly. Problém však byl, že všichni viděli všechny e-mailové adresy. Víc jsem to neřešil, není to pro mě až tak aktuální. Ale problém je dle mého názoru v ic.cz, který nepoddporuje ve funkci mail hodnotu Bcc:
Jestli chcete návod, jak jsem odzkoušel odeslání emailu, kde čtenáři byly v poli Komu, tak jsem upravil následující: (řádek 221 v odesílači vše /astdlib_mail.php/)

// odeslani e-mailu + vysledek
if ($chyba==0):
$this->adresat=$this->skryty_adresat;
if (Mail($this->adresat,$prpredmet,$probsah,$prhlavicka)):
return 1; // vse OK
else:
return 0; // chyba
endif;
else:
return 0; // chyba
endif;
}

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: jlozek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-31, 06:36

Dneska jse se díval na fórum ic.cz. Je to potvrzené IC.cz skryté adresáty neodesílá...
[http://phorum.ic.cz/viewtopic.php?t=5937&highlight=bcc]

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: zz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-12, 19:40

Tak nevím, udělal jsem vše dle výše uvedeného a pořád nic. Mail vždy přijde pouze na adresu, která je uvedena v config.php.
Doména je registrovaná na free hostingu u www.pipni.cz

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-12, 21:20

Zkoušel jsi se na pípni poptat či podívat (jejich forum, FAQ apod.) na omezení funkce mail?

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: infoMail
Zaslán uživatelem/kou: zz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-13, 17:59

Už to jede, moje "blbost" plugin, který mám na infomail je pouze pro čtenáře O:-) Tak teď už jenom přijít na to jak to překopat pro redaktory.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.