phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
dalsie pole pri pridavani clanku
Zaslán uživatelem/kou: LeLe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-23, 16:39

Ahojte,
potreboval by som poradiť. Potrebujem do časti kde sa pridáva a upravuje článok vložiť nové pole. V databáze som si uz prirobil jeden stĺpec, potreboval by som ho pridať len do administrácie, aby sa dal s článkom pridávať a editovať.
Skúšal som to sám a nedopadlo to dobre. Ak by sa dalo, tak by som prosil, kde a čo mám pridať do súboru aarticles.php

Ďakujem veľmi pekne

Re: dalsie pole pri pridavani clanku
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-23, 21:19

Pokud ti jde jen o administraci, vkládání toho pole do článku, tak ve stručnosti je to asi takto: soubor se jmenuje admin/aarticles.php
upravit tyto 4 funkce:
Clanky() -- tam přidáš do toho formuláře přislušné políčko s tvým názvem
PridejClanek() -- tam na začátku upravíš přislušnou hodnotu z formuláře pro vložení do databáze
a pak upravíš tvorbu příkazu do databáze (je to za touhle poznámkou: // pridani clanku )
musíš svoji hodnotu vložit na správné místo do té databázové tabulky
FormUpClanek() -- je formulář na editaci, upravíš podobně jako v Clanky(), akorát tam musíš vkládat tu hodnotu, která už je v databázi a ty jí máš editovat. Tu na začátku funkce získáš dotazem na článek v databázi, ten upravovat nemusíš.
UpravClanek() -- je opět obdobný úpravě funkce PridejClanek() s tím hlavním rozdílem, že se nejedná o příkaz INSERT, ale UPDATE --> má jinou syntaxi.

Ale mělo by to být pochopitelné

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: dalsie pole pri pridavani clanku
Zaslán uživatelem/kou: LeLe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-24, 12:10

Urobil som vsetko tak ako si pisal a napisalo mi Error C1.
Do databazy som vlozil stlpec cl_obrazok a je hned za stlpcom zdroj.

Chcel som prilozit subor, ale nepodarilo sa mi to, aj napriek tomu ze je vo formate .txt

Napis mi na ICQ 498-182-809 a poslem ti ho.

Dakujem ze obetujes svoj cas na vyriesenie mojho problemu.

Re: dalsie pole pri pridavani clanku
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-27, 00:52

Tomu človíčkovi LeLe jsem za pomoci ICQ poradil jak na to step-by-step. Na oplátku jsem na něm chtěl jenom jedno, a to aby sem vložil ten postup. Jsem občas nevhodně naivní, pochopitelně, že se na to vykváknul.

Jsou vánoce a bylo mi trochu líto toho textu, který vysvětluje tuto úpravu krok za krokem i pro naprostého laika, a tak jsem si z ní vytvořil článeček na takřka zapomenutém webu hepbegclub. Pokud by jste to někdo potřeboval a jste ve stavu přetrpět moje úvahy nad nevděčností světa, tak to najdete zde




Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 27.12.2007 01:00.

Re: dalsie pole pri pridavani clanku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-12-27, 20:33

Akonáhle niekto neznámy žiada o radu neverejne napr. cez IM, tak nestojí za to radiť, pokiaľ nejde o projekt ktorý by za to naozaj stál.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.