phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: zacatecnik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-11, 13:21

Potřeboval bych pomoci s webem. Úspěšně jsem ho nainstaloval a zprovoznil. Potřeboval bych ale, aby pod články nešlo vkládat komentáře. Můžete mi někdo pomoci, jak na to? Podotýkám, že jsem naprostý začátečník...

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-11, 13:32

Online manuál, článkové šablony, comment.php, HINT ---> článkové šablony, tam sa nastavuje zobrazenie komentárov, stačí zrušiť. Pre istotu ešte na úplný začiatok comment.php za <?php pridať jeden riadok:
die;

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: zacatecnik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-11, 17:16

Takze staci doplnit to "die;" nebo musim udelat jeste neco?

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-11, 20:31

smazat to z těch článkových šablon, abys tam neměl ten odkz na "přidat komentář" případně "počet komentářů"

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-11, 21:14

neni nahodou jedna ze sablon prave bez toho odkazu na komentare?
Ale treba se pletu, tech uprav uz jsem udelal hodne moc...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-12, 10:07

[http://www.supersvet.cz/dokumentace/rady.html#rada5]
Samozrejme na to aby sa nezobrazovali odkazy na komentáre stačí zmeniť článkovú šablonu. To die; je tam preto, aby komentár napriek neexistujúcemu odkazu z článku nebolo možné vložiť.

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: zacatecnik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-12, 12:18

Tak stejne nevim, ktery soubor mam najit a co tam mam vymazat. Spojeni "clankove sablony" mi nic moc nerika...

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-12, 12:34

Co je to článková šablona se dozvíte v kapitole "Jak změnit a upravit vzhled (layout) u phpRS systému".

Viz pa3kův odkaz.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: zacatecnik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-12, 19:09

Na ten odkaz jsem se samozrejme podival. Cituji podivnou formulaci, ktera je podle me naprosto nesrozumitelna:

"V zásadě stačí odstranit ze všech používaných článkových šablon všechny odkazy na komentářový subsystém a rázem je po komentářích."

Z dalsiho odkazu jsem pochopil, ze mam navstivit slozku "image", kde je slozka se stylem. U souboru zacinajicich "cla_" mam neco vymazat, ale co presne, nevim. Skoda, ze postupy nejsou popsany precizneji... Pokrocily uzivatel to mozna zvladne, ale pro zacatecnika jde o spanelskou vesnici.

Umi tady nekdo presne popsat, co se musi udelat?

Skoda, ze nelze komentare rusit primo z uzivatelskeho rozhrani...

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-12, 19:44

ze všech souboru, které jak správně píšeš začínají cla_ smažeš toto:
<a href="comment.php?akce=view&amp;cisloclanku=<?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link"); ?>">Počet komentářů</a>: <?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("pocet_kom"); ?> |
<a href="comment.php?akce=new&amp;cisloclanku=<?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link"); ?>">Přidat komentář</a> |

a pozor, je to tam obvykle vícekrát, například v originální vzhledově šabloně "freestyle" je to v každém tom souboru třikrát (ono to bude podobné i jinde).
Jsou to v podstatě jenom prosté odkazy na přidávání komentářů, nic jiného, koukni se na to. Když to smažeš, tak ve článku žádný odkaz na přídávání komentáře nebude...
jinak pokud chceš phpRS používat, tak se musíš přeci jenom pár základů alespoň html naučit, úplně bez toho to nejde
dobrý zdroj je třeba Jak Psát Web

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-12, 19:52

Čo tak napísať aspoň aký používaš layout? Predpokladím, že ideš na 2.8.0 a máš freestyle2006. OK, tak teda polopate, skús napísať dva nové články. Jednému v administrácii nastav šablónu "freestyle2006 standard" a druhému "freestyle2006 strict". To je celé. Ak chceš ísť hlbšie do lesa, sprav porovnanie súborov cla_std.php a cla_strict.php podľa obsahu (napr. pomocou diff na linuxe alebo TotalCommander-u na win) si nechaj si zvýrazniť zmeny.

Tie postupy sú písané tak, že rátajú s určitým logickým myslením a vlastnou aktivitou. Osobne si myslím, že ťa mohlo trknúť vyhľadať s spomínaných súboroch text "comment.php" a príslušné riadky vymazať. :-/


<a href="comment.php?akce=view&amp;cisloclanku=<?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link"); ?>">Počet komentářů</a>: <?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("pocet_kom"); ?> |
<a href="comment.php?akce=new&amp;cisloclanku=<?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link"); ?>">Přidat komentář</a> |

Re: Web bez komentářů
Zaslán uživatelem/kou: zacatecnik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-12, 20:47

Dekuji za pomoc, ted uz to mozna i trochu chapu... HTML trochu umim, ale v PHP se vubec neorientuji.

Jestli jsem to dobre pochopil, muze si uzivatel vytvorit k predpripravenemu stylu "freestyle2006" jeho obdobu bez komentaru k clankum a v administraci pak nastavit u jednotlivych clanku, zda budou s komentari nebo bez.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.