phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 09:43

Několik dnů jsem si hrál s instalací a nastavením phprs na svém PC - localhost s klasickou kombinací apache/MySQL a nakonec se mi podařilo stvořit (pro mě) přijatelný vzhled a cvičně ho naplnil také stručným obsahem.
Přiznávám, že na localhost mám nějak lehce rozhašenou DB - UTF-8, které se snažím používat na vše sice chodí, ale ne úplně všechno.

A teď o co mi jde. Předpřipravený phprs jsem publikoval a to takto:
- adresářovou strukturu phprs jsem nakopíroval na web
- na lokále jsem provedl Zálohu DB - všechny rs_* tabulky
- přepsal jsem conectovací údaje v config.php

A výsledek? Úvodní stránka nabíhá OK, ale všechny ostatní linky včetně stránek admin rozhraní mají tu nepříjemnou vlastnost, že se browsery (firefox i IE) přepínají do kodovani Windows 1250 a čeština je samozřejmě rozhašená. Při manuálním přepnutí na UTF-8 se vše zobrazuje OK.

Stránky jsou k nahlédnutí na [http://www.bigbajk.cz/bbrs/]

Poraďte prosím, co mám zkusit změnit/přenastavit.
Předem díky

PS: Docela jsem se snažil to nějak řešit. Nejprve myslím byla pokažená i ta úvodní stránka a to se mi podařilo kombinací různých odmazávání tabulek a jejich dalším importem napravit.
PPS: Nejvíce mě překvapuje to ne UTF-8 admin rozhraní - to se na lokálu nekazí vůbec.

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 10:06

tebe sa posiela hlavicka windows-1250. takze utf-8 v tom meta tagu nebude fungovat.
skontroluj si config.php a ked si u komercneho poskytovatela, skontroluj si ci si sa nehral s nastaveniami apacha, da as totizto nastavit standardne kodovanie, ktore je nad kazde nastevenie, ale tuto moznost skor vylucujem.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 10:23

Jak jsi přišel na tu hlavičku - když si nechám vypsat zdroják z webu, tak tam vidím:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">

config.php jsem zkontroloval, ale tam nevidím, že by se někde kodovani nastavovalo. S tím apachem máš pravdu, úvodní stránka phprs i stránky mimo phprs mi chodí s UTF-8 v pohodě, takže poskytovatel mi to snad nepřebil nějakým defaultem.

Díky za snahu, ale vypadá to, že jsi mě moc nenasměřoval.

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 11:23

Tak jsem na to přišel. Prošel jsem si znovu celý config.php a zjistil, že na konci je nějaké cvičení s nastavením kodovani MysQL serveru. Zkusil jsem odkomentovat to nastaveni a zacalo mi to kricet:
"System nemuze nastavit kodovani utf8!"

Tak jsem to zase zakomentoval a zjišťoval rozdíly mezi index.php a view.php tedy mezi úvodní stránou (ta mi chodila) a všemi ostatními a rozdíl byl v tom, že v index.php jsem již měl
header("content-type: text/html; charset=UTF-8");
to jsem připsal v některém ze svých předchozích pokusů. No tak jsem holt stejný řádek připsal do view.php, search.php, admin.php ... a vše chodí k mé spokojenosti.

Takže závěr z mého půldenního bádání: Standardní nastavení phprs pouze pomocí config.php nefunguje. Nevím, čím to. Možná to bylo narušeno použitím FCKeditoru (staženo z Oldlusak.cz a bezte změny použito), který může mít nějaké vlastní nastavení. Bylo nutné doplnit nastavovaní do všech skriptů, které zpracovávají obsah databáze.

Dokáže někdo posoudit zda se jedná o nedostatek phprs nebo špatné/nevhodné nastavení mého apache/MySQL serveru?



Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 11:30

jednou vetou konstatujem:

chyba je urcite len u teba a nie v phprs systemu

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 11:33

IMHO jde o nastaveni bud Apache or PHP. Nejlepsi je vsechna tahle default kodovani vypnout, bohuzel to muze udelat jen spravce serveru.

P.S.
meta tag <> headers.
headers maji vzdy prednost...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 11:39

2JanVar - díky za názor, asi jsi na to přišel. Po vylistování phpinfo vidím 2 wjeci, které se toho mohou týkat:
V PHP default: default_charset windows-1250

HTTP_ACCEPT_CHARSET windows-1250,utf-8;q=0.7,*;q=0.7

Nejsem, žádný PHP guru, ale vede mě to k domněnce potvrzující Tvé stanovisko nenastavovat default_charset. Nemůžu si tím však rozhodit něco již běžícího?

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 11:42

pokud jsou v poradku alespon "meta tagy" pak ne

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 11:45

HTTP_ACCEPT_CHARSET si vsimat nemusis. to su hodnoty tvojho prehliadaca v akom hodnotovom rebricku ma prijimat kodovania, ktore sa posielaju zo stranky

inak, je dost svinstvo ak ti poskytovatel diktuje ake bude predvolene kodovanie. pokial mas moznost si ti zmenit pre svoj ucet tak si to zmen, pokial sa to neda budes musiet vsade vkladat ten header(). samozrejme s tym nic nepokazis

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 12:49

Ide o nastavenie default_charset na hostingu. Každý ruzumný hosting má default_charset vypnutý. IMHO by sa to mohlo dať nastaviť v .htaccess, ak nie jediná možnosť je posielať header. Miesto dopisovania header do všetkých súborov, by som to doporučil hodiť skôr do lengine.php a asi aj do admin.php.

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-11, 13:29

Takže ak hosting podporuje .htaccess je to najlepšie riešenie, teda ak nerátam že by na hostingu admin nastavil httpd.conf AddDefaultCharset Off ;) Ak hosting nepodporuje .htaccess, tak bude treba pridať header ešte do rss.php.

[http://httpd.apache.org/docs/2.0/en/mod/core.html#adddefaultcharset]

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: poljos (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-06, 17:54

Třeba mi někdo vysvětlí, jak je možné že po instalaci na úvodní stránce (ale i jinde) se vyskytuje tohle:
Rozší?ené vyhledávání, Název ?asopisu
ISSN: number
Copyright Ji?í Lukáš, 2001-2005 - s důrazem na ty otazníky, které nahrazují písmena č, ř .
A na STEJNÉ stránce je dole: Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného --- se písmena č a ř zobrazují normálně...
Jak je to možné - je to po čerstvé instalaci phprs 2.8.0

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-06, 17:59

jedno je tahane z databaze a druhe je napisane v suboroch (fs_base a fs_download)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-06, 18:13

config.php na konci odkkomentovat dva radky

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: poljos (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-07, 01:14

To: Michalek :-)) Přiznám se, že jsem v config.php nedošel až na konec souboru. Díky.

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-07, 01:18

To většina lidí :-D

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: ekim (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-07, 14:31

Omlouvám se, že možná plácnu blbost, ale padlo tady několik možností řešení rozhozeného kódování. S phpRS pracuju druhý den a to poprvé, v PHP neumim, nicméně se mi povedlo ho nainstalovat (http://ekim90.czweb.org). Místo písmen s diakritikou se mi začaly zobrazovat ?ky. Zkusil sem odblokovat poslední dva řádky v config.php, pak sem zkusil nastavit v mysql komunikaci utf-8, když si nechám zobrazit zdroj stránky, je tam windows-1250 . Potřeboval bych, kdyby mi někdo přesně řekl co mám udělat a já nemusel bezvýsledně zkoušet různé možnosti a čekat co to udělá. Díky.

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-07, 14:48

zaprve, je dobre stiahnut phpRS pre to kodovanie, ktore chces pouzivat. o nich viac sa uz starat nemusis a dokonca ked bezis na webzdarma a mas potrebne kodovanie, nemusis odkomentovavat posledne riadky

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Rozhozené kódování
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-27, 13:39

omlouvám se, nevím jestli píšu do správného tématu (jsem tu poprvé), ale opravdu jsem poctivě hledala a nikde nemůžu najít to, co potřebuju

čeština v článcích mi normálně funguje jak má, ale do adresního řádku se vypisují "paznaky" typu čtverečky apod. a jelikož volací link z náhledu článku je " ...view.php?nazevclanku= cosi &cisloclanku= xy " tak pokud název článku končí písmenem s diakritikou, tak to vypíše chybové hlášení "Pozor chyba! Není specifikováno číslo článku, který chcete zobrazit!" protože se nějak rozhasí ten kus před &cisloclanku

je potřeba někde (kde?) opravit češtinu nebo - což by mi přišlo jednodušší - nedá se někde vyhodit to volání názvem i císlem článku????? pokud ano, tak kde? když totiž dám nějaké hledání, tak vypíše nalezené články jako seznam a odtud je volací link na článek už jen " ...view.php?cisloclanku=xy "

takže myslím, že číslo článku stačí jako jednoznačný "identifikátor"... co s tím teď?

P.S. jo, když jsem vymazala ty doporučované dva řádky na konci config.php tak stránky vůbec nešly otevřít (to jsem to tam hzky rychle vracela! ::o

děkuji za každou radu!!!!!


(achjo, teď mám pocit že jsem to asi nenapsala do správné sekce, ale nevidím tu možnost smazat vlastní příspěvek... )





Celkem upraveno 6×. Poslední úprava M_Beda v 27.02.2008 21:35.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.