phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-05, 20:31

zdravím všechny,mám problém s převodem databáze z verze 2.65 na 2.8,prakticky sem nenašel nikde podrobnej návod,nevim zdali stačí vyexportovat jen data nebo vše i strukturu,můj postup byl takovej založil jsem phprs 2.8 nahrál 2.8 databázi,pak sem vyexportoval databázi z verze 2.65 data+ strukturu,nahrál jsem databázi vyexportovanou z 2.65 do 2.8,nahlásli mi to hromadu chyb.sem si říkal že se to dá dohromady,tak sem tam dal převodni databázi¨zmeny 2.65-2.8,ale nefunguje to,nevim proč,nevím jestli dělám špatně postup exportu nebo nahrání,vždy to hlásí chyby při nahrávání 2.65 do 2.8,vše delám z administrace phprs a podle mě by to mělo fungovat,oba weby jsou utf8,opravdu už nevim jak na to,může poradit nejakej místni borec jak na to? popř. mi to udělat? budˇ sem levej nebo je něco blbě..opravdu nevím co s tím,určitě to pomůže i ostatním s přechodem,prosím o plně podrobnej návod jako pro "blbce"

děkuji všem moc za názory..

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-05, 22:00

to je špatně, je tam souboru db_phprs.php a tam je myslím možno nastavit, co s tím chceš. Je tam i upgrade mezi jednotlivými verzemi phpRS. Nebo ručně.

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 09:48

Já jen doplním, že při upgradu se spript pro změnu z 265 na 280 aplikuje na původní databázi 265 a ne že zálohu z 265 narveš do čisté databáze 280. Samozřejmě předem zálohovat.

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 09:54

díky za odpovědi takže jak to mám udelat,mám verzi 2.65 na ftp,a k tomu databázi 2.65,když to chci převést na 2.8 tak mám v adminstraci phprs 2.65 převést scriptem na 2.8 databázi a potom hodit na ftp misto verze phprs 2.65 verzi 2.8 phprs a napojit na převedenou databázi verzi 2.8 phprs a pojede to..chápu to tak dobře?

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 09:58

Přesně tak...

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 10:05

skvělé..funguje to v pořádku nebo dochází k chybám při konverzi na 2.8 nerad bych prisel o data,mám jich tam hromadu..nejsou pak chyby v kodování nebo tak? blbé znaky? je jasné že to musím udělat scriptem v kterém mám kodovaní původní databáze..

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 10:14

Pokud by to nefungovalo, myslím, že už by tu byla spousta rozhořčených dotazů uživatelů. Jinak samozřejmě si celou databázi a všechna důležitá data napřed zazálohuj, kdybys udělal chybu, tak to pak jednoduše smažeš a můžeš začít znovu. Jinak už se toho neboj a hurá do toho.

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 10:18

jo díky,mám z toho trochu vítr protože tam je temeř 400 článků a dělat to vše znova by byla havárka..dobře vrhnu se teda na to..díky za informace..ješte jedna informace,když udelám zálohu dat z administrace databáze z phprs 2.65 do souboru a chci to pak nahrát přes mysql admina přímo,tak mi to hlásí chyby,a nejde to tam dát..export z phprs dělám data i strukturu..nevíš čím by to mohlo bejt? hosting mám na www.inethosting.cz

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 10:28

Jestli nad tím teď přemýšlím správně (to víš, je sobota a jsem v práci:) ... Když exportuješ data i strukturu a pak to cpeš zpátky, nemáš tam ty původní tabulky? Když nahráváš zpět zálohu i se strukturou tabulek, tak by tam neměly bejt. Samozřejmě když nahráváš zpět jen data, tak by ty tabulky měly bejt prázdný...

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 10:36

aha takže jestli to chápu dobře když provedu export databáze data+ strukturu pro zálohu tak dát to tam potom můžu,ale jen v případě,že tam mám původní nenaplněnou databázi z phprs,jakoby prázdnou instalační,pak to tam jde dát,jinak ne protože už to tam je..jo už sem to pochopil..díky moc

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 10:53

No, asi jsem to napsal malinko blbě... Teď jsem koukal na strukturu toho vyexportovanýho sql skriptu a pokud si vytáhneš data i strukturu db, tak ten skript by měl fungovat takto: napřed zkontroluje, jestli daná tabulka existuje, pokud jo, tak ji úplně smaže, pak znovu vytvoří novou prázdnou a do ní nahraje zazálohovaná data. Takhle by to mělo fungovat. Pokdu si vytáhneš jenom data, tak bys měl mít nově vytvořenou čistou databázi, do které ty data pak jenom ten skript nacpe. Takže asi takhle by to mělo bejt popsaný správně.

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-06, 10:56

oki díky moc za informace,už sem to celé pochopil,doufám že to pomůže i ostatním zde na foru..

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: hdufkova (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-21, 18:38

Dobrý den, prosím, nemohl by mi to někdo přeložit do češtiny -::))

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-21, 23:11

Skúsim slovensky, snáď budeš rozumieť. Máš web na 2.6.5 Web sa skladá z dvoch "vecí" - zo súborov a z databázy. Zjednodušene: súbory zaktualizuješ nakopírovaním novej verzie phpRS na starú, databázu upgradneš spustením SQL update scriptu na existujúcu databázu. Ten upgrade SQL script upraví štruktúru databázových tabuliek na novšiu verziu a zachová ich obsah. Naštuduj si podrobne postupy tu na fóre cez vyhľadávanie. ;)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 21.08.2007 23:12.

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: Kniga (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-08, 00:00

Ale ktery soubory zkopirovat? ktery? vsecky?a le to si prepisu i ty co uz mam upraveny.. chjooo je to des... todle je nad my sily...

Re: přechod z 2.65 na 2.8
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-08, 13:19

Samozrejme, že všetky. Úpravy treba spraviť znova.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.