phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Vícejazyčné stránky s phpRS
Zaslán uživatelem/kou: uli (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-23, 13:41

Pěkný den, máte někdo dvoj nebo více jazyčný web? jak se takové věc řeší v phpRS? Vím, že zde existují soubory s jednotlivými definicemi jazykových mutací, ale jak se to dá přepnout na stránce - pouze kliknutím, pokud nejsem přihlášen, jaká proměnná to řeší? Musí člověk jazykově upravit ještě něco jiného než layout a soubor s define v příslušném jazyce? Dík za rady. Kuba

Re: Vícejazyčné stránky s phpRS
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-23, 14:23

Multijazykový web so spoločným admin rozhraním je dosť náročná záležitosť, ktorá napr. mne trvala cca 3-4 týždne práce. Prekopal som komplet administráciu aj frontend phpRS 2.8.0, ktorý funguje cez header presmerovanie - prepínať lang sa dá aj na úrovni článku, proste kdekoľvek na webe - samozrejme mimo reakcií v komentároch. V administrácii sú multijazykové formuláre generované len pre položky, ktoré sú multijazykové a ich prepínanie som vyriešil DHTML aplikované na formulár, dokonca aj s FCK, ostatné poločky sú spoločné a zostali bezo zmien. Pre takúto verziu je treba špeciálne upravovať niektoré pluginy a rozšírenia... Naozaj nič jednoduché.

Miltilang web bez veľkej námahy spravíš aj inštaláciou niekoľkých phpRS systémov, pre každý jazyk jeden phpRS systém. Je to jednoduché, stačí to prepojiť cez odkazy v globálnej šablóne. Pozri napríklad [http://www.drklaun.sk] Samozrejme administrácia je samostatné pre kažký jazyk - ide o úplne oddelené systémy.

Re: Vícejazyčné stránky s phpRS
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-23, 14:29

Ak ti ide LEN o prepnutie jazyku pre rozhranie webu, nie o obsah, tak je to jednoduché. Postup úpravy je tu niekde dokonca zverejnený a nastavuje lazyk podľa nastavenia prehliadača.

Re: Vícejazyčné stránky s phpRS
Zaslán uživatelem/kou: uli (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-23, 14:59

abych to upřesnil, administrace je pouze česky, informace v několika pluginech se vkládají pomoví zatrhávacích polí, nebo výběrem z několika možností.
Na straně webu ale potřebuju tyhle údaje zobrazit i anglicky a německy a to vč. celé stránky. Je to jistě nepoměrně jednodužší, než to dělat i s administrací, ale i tak bych potřeboval poradit. Dík

Re: Vícejazyčné stránky s phpRS
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-23, 15:07

Veď som ti to vysvetlil. Ak chceš multi obsah, treba nahodiť viac systémov.

Re: Vícejazyčné stránky s phpRS
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-23, 15:08

aha, ty myslis prepinanie jazyka z lang/ aj pre neregistrovanych uzivatelov. chapem to dobre ? tato uprava by nemala byt zlozita. v podstate staci upravit sl.php

pozrem sa do toho.... mozno ma Patrik predbehne

____________________
smiko.host.sk/phprs/



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava smiko v 23.03.2006 15:08.

Re: Vícejazyčné stránky s phpRS
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-23, 15:22

Vravím, že sa to tu už riešilo:
[http://www.phprs.net/forum/read.php?2,11394,12172#msg-12172]

Re: Vícejazyčné stránky s phpRS
Zaslán uživatelem/kou: uli (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-23, 16:15

než jsem psal tenhle dotaz, tak jsem napřed hledal ve foru a nenašel. Tohle je pro mě ne zrovna úplně pochopitelný. Pokud tomu rozumím dobře, tak se uvažuje se dvěma instalacema phprs. Ale nešlo by to jednodušeji. Dovedl bych si to představit jen pomocí slovníků a define, ale moje představa je jen teoretická, dost dobře nevim, jak přepínat.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.