phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Nejde administrátorské menu v 280
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-11, 15:49

Nejde mi admin menu, preblikne len čierne okno a vráti sa do admin.html.

- v admin.html zadávam "admin"a "heslo"
- mám to na lokále a 265 mi tam funguje v pohode
- 280 som nainštaloval komplet, žiadny upgrade z 265
- rs_user - blokovanie skontrolované=0
- stránky sa zobrazujú, dokonca i bez zadávania šablon ako v 265, až na češtinu - to je ale iné téma

Tak kde može byť ešte chyba?

... a nie som úplná lama: [http://www.skutrklub.cz]
Díky za pomoc



Re: Nejde administrátorské menu v 280
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-11, 17:21

Na webzdarma som 2.8.0 nainštaloval a rozchodil za 5 minút!
Prečo mi to na tom localhoste nešlape? Je nejaký rozdiel medzi 2.6.5 a 2.8.0 v požiadavkách na verzie MySQL alebo PHP ?
Ale POZOR mám ďalší poznatok. Ako som už písal, po prihlásení preblikne len čierne okno a to je v IE6. Keď to spustím vo Firefoxe, tak to meno i heslo zožerie, ale admin prostredie sa zobrazí len ako zmetený výpis PHP kódu a uprostred je modré logo phpRS.

Re: Nejde administrátorské menu v 280
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-11, 17:30

Ahoj,
bola tu o tom už debata, niekto mal problém na windows hostingu a pomohol prechod na linux server toho istého poskytovateľa. Zrejme bude mať niečo z konfigurácia servera vplyv na kód v 280. Skús o tom zistiť čo najviac info a hoď to sem. Snáď na to prídeme.

Re: Nejde administrátorské menu v 280
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-11, 17:44

To nejak nechápem. To ako že si mám nainštalovať na local Linux?
Mne to nechodí na locale pod PHP Triad. Tam tuším nejakú zradu. Externe som to skúšal len na webzdarma a tam to šlape ako hodinky.

Re: Nejde administrátorské menu v 280
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-11, 17:50

Väčšine beží 2.8.0 na windowse aj na linuxe bez akýchkoľvek podobných problémov. To čo popisuješ sa objavilo teraz asi druhýkrát. Nebude problém súvisieť s nastavením short_open_tag? To by zodpovedalo tomu čo popisuješ, php kód na výstupe... ale v 280 by sa to už v kóde objaviť nemalo...

Re: Nejde administrátorské menu v 280
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-11, 18:30

Citát z www.zive.cz:
Jedna ze zajímavých voleb je short_open_tag. Tato volba povoluje (hodnota On), nebo zakazuje (hodnota Off) uzavírání PHP kódů do <? a ?>. Pokud potřebujete rozchodit nějaký PHP skript z internetu, jehož autor neuzavíral kódy do <?php a ?>, ale pouze do <? a ?>, musíte povolit tuto volbu:

short_open_tag = On

Pokud budete mít volbu short_open_tag zakázánou, nebudou vám takové PHP skripty, které jsou uzavřeny do <? a ?> vůbec chodit.


A to tento prípad nebude. Veď predsa 2.8.0 má mať všade <?php

Citát z www.supersvet.cz:
INOVACE PHP KÓDU – PHP kód redakčního systému prošel kompletní inovací s důrazem na zefektivnění výkonu systému, změnu uvození PHP jazyka (zkrácené značení <? nahrazeno oficiálním <?php) a výměnu databázových PHP funkcí mysql_* za vlastní zástupné phpRS databázové funkce phprs_sql_* (primárním cílem této novinky je umožnit snadný přechod mezi funkční sadou MySQL a MySQLi - MySQLi je podporováno od MySQL DB serveru verze 4.1.0 a vyšší).

A samozrejme v php.ini mám short_open_tag = On. Inak by mi asi nebehala verzia 2.6.5.



Re: Nejde administrátorské menu v 280
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-11, 18:32

Jasné, pravda. Problém bude niekde inde.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.