phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: trnka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 14:13

Ahoj, chtěl bych spustit některé své weby na novém RS 2.8, ale nedaří se mi na zkušebním počítači nahrát novou databázi a ani zálohu ze starší verze 2.65. Mám nainstalováno PHP 5.1.2, Apache 2 a MySQL 5.0.18. Ve fóru jsem tento dotaz nenašel. Ostatní asi viz obr. [img] [http://www.jura.cz/phprs28.jpg] [/img]

Děkuji za radu či pomoc JT

Re: Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 14:38

no jedine co me napada, jestli neni spatne escapovanej ten string, a proto ho to bere moc dlouhej, ze se nevejde do te polozky "obsah"
kde jste vzal tu vyexportovanou zalohu?

Re: Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: trnka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 14:44

Tu zalohu jsem vzal z webu, na kterem mi jede 2.65, ale zkousel jsem i nove SQL ve všech kodovanich a stale nic.

Re: Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 14:50

no a co zkusit zalohu udelanou pre phpmyadmin?
treba co vidim, ty zpetny lomitka by mely byt zdvojeny, holt asi ten export z phprs nefunguje moc dobre

Re: Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: trnka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 14:55

Na tomto webu bohužel není, ale i tak by mělo jít nahrát úplně novou databázi s PHPRS, nebo ne ? Obrazek je z natahovani nove verze a uplne ciste, co je prilozena k instalaci.

Děkuji za radu. JT

Re: Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 15:14

no ja bych si overil, jestli ten problem je v tech neoscapovanych znacich, takze bych si tento insert opravil, aby v tom sloupecku byl jen prazdny retezec a pokud ten dotaz projde, tak bych tam neco vlozil a pak bych zkusil pridat ty znaky \n

i kdyz ty by vlastne vadit nemeli, to by mel byt znak noveho radku, jedine, ze by se neco zmenilo v MySQL 5, to tu ted nemam, abych to vyzkousel



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava MirekS v 02.03.2006 15:19.

Re: Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: trnka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 15:55

Tak už opravdu nevím, zkoušel jsem různé varianty a nepochodil jsem. Asi se opět vrátím k osvědčeným starým verzím, kde vše funguje. Myslím Apache, PHP i MySQL, protože neznám přesné příkazy SQL a hledání v knihách mi jde pomalu, když je to tak veliké.

Re: Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 16:41

Me to delalo taky, je to tim ze Mysql 5 bezi primarne na UTF musis si tam zvolit pri vytvoreni database taky Porovnani a to UTF8-General a pak az budes vkladat sql skrypt tak nezapomen to kodovani v kterem jen to sql tedy hadam Win1250. Pak by ti to melo fungovat.

Re: Data too long for column - Nahrání databáze přes phpMyAdmin
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-06, 22:23

moje praxe z WZ.
Mam offline na PHP Home. Pro vyexportovani používám doplněk, myslím od Marta.
Ten vycucne DB pod 1250.
Na WZ se prihlasim pod 1250 a export, nebo SQL dělám pod Latin2.
Kodování phpRS je pak nastaveno zase na 1250 a šlape to s CZ jak má. Jediné co se mi rozpadlo je tabulka od pokecu. Tu jsem s DB vykop a dotáhnul zvlášt přes impotd DB v Adminu phpRS.

Z online dělám totéž, ale jen to pak natáhnu na offline do DB, jelikož to vše jede v 1250.

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.