phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: pykaso (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 11:51

Zdravim konferenci,

pro potěchu oka i zkoumání možných vylepšení se podívejte na můj nový phpRS 2.8 web.

[http://malyzalesak.cz/]

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 12:03

jo pěkný, ale nějak se zapomělo na GNU

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 12:15

souhlas s JanVarem ... další co zapomíná na zmínění o phpRS :( snad to není záměr ;) v tomto případě věřím že ne, byla by jinak dost velká drzost dávat web naoko zde do fóra ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 12:32

Pekná práca, len pre moje unavené oči by ocenily možnosť zväčšenia písma bez rozpadu layoutu...

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 12:46

hezké a vyvážené :-)
akorát u bloku "kontakt" se mi vpravo od nadpisu zobrazuje asi 4 px čárka stejné barvy jako pozadí bloku (vypadá to, jako by blok měl malou anténku) a v bloku dole "archví starších článkuů se mi ta střední část, od datumu níže celý text včetně toho obrázku zobrazuje taky posunutý asi 8-10 px doleva. takže tam jsou potom nesouvislé ty vnitřní okraje. poslal bych Ti obrázek, ale u tohohle kompu .. ne je tu alespoň "malování" tak to zkusím... nezkusím, ono tu nejde poslat soubor...
jinak je tu nainstalováno: WXP, IE6, rozlišení 800/600



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 01.03.2006 12:48.

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: pykaso (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 17:06

jo vypuštění GNU není záměr, myslím že jsem zde na webu dostatečně "profláknutý" .. jen jsem chtěl ukázat aplikaci různých vylepšní v 2.8.
Web bude mít zcela jiné zápatí, na které zatím nezbyl čas. Stejně tak bude co nejdříve aplikován zcela nová kostra pro layout.

To Patrik) díky za upozornění, bylo to spíchnuto opravdu "horkou jehlou". vše doufám vyřeší nový layout

Budu rád za všechny vaše připomínky.



pluginy např:
- kalendář akcí má více sekcí, validní kód
- "chytré poslední komentáře" (rubrika se zobrazí pouze 1x i když je v ní několik nejnovějších komentářů)
- michálkova galerie - validní kód, vypuštěny konstrukce typu target="neco", <center>..</center>, apod...
- upraven layout anket



Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 18:03

Dobrý web. Jen tak dál.

Český internet si zalouší více kvalitně zpracovaných stránek; bohužel pořád převažují ty méně kvalitní.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: pykaso (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 19:07

Ooo děkuji,

pochvala od nejvyššího vždy potěší :-)


...zrovna sedím ve vlaku z Ostravy a testuji novou verzi CSS layoutu.

.. šířka bočních bloků je pevně dána a prostřední blok ma plovoucí šířku. Zatím to vypadá, že by to mohlo konkurovat tabulkovému layoutu, tak držte palce !

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-15, 02:24

mam jeden dotaz nebo spíše prozbu o pomoc, kdyby byl někdo ochoten. Před časem sem přešel na phpRS a musím říci že sem s ním spokojen. Jediné co se mi ještě nepovedlo předělat je layout. Pokusil sem si vytvořit svůj vlastní z šablony, kterou jsem používal pro statické stránky, která byla stylovaná celá v css, jednalo se o třísloupcová layout. Bohužel se mi to nepodařio rozjet, tak sem se holt smířil s tabulkama. Teď koukám že to vlastně jde a vypadá to docela dobře, Jak na to? pokouším se vytvořit si vlastní layout, ale stále se mi to nedaří :-(

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-15, 07:06

Tak základní styl už sem si nejak vyřešil, co mě zaujalo jsou grafické nadpisi jednotlivých bloků. Jak jsou vytvořeny především ty systémové, díky za každou radu a nebo alespoň nakopnutí. Lukas

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-15, 08:17

koukni do freestyle2006.css je tam definovano graficke menu a dalsi prvky. tentokrat je css velice dobre okomentovan

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-15, 09:47

Grafické nadpisy robil pykaso pravdepodobne pridaním dalšieho stĺpca do tabuľky blokov a úpravou administrácie tak, aby bolo možné priradiť každému bloku obrázok.
Dá sa to riešiť aj pomocou gd knižnice: pri zobrazení bloku (lengine.php) sa systém pokúsi načítať obrázok s názvom bloku, ak neexistuje vytvorí ho a uloží na disk, dá sa použiť funkcia v gd na definovanie fontu a na výstupe bude img. Výhoda je v tom, že sa obrázky generujú úplne automatizovane z názvu bloku.

Ja to riešim ale jednoduchšie. Do názvu bloku dám názov obrázku oddelený bodkočiarkou a medzerou. Následne stačí drobná úprava lengine a je hotovo.

$i = explode("; ",$bnadpis);

ak bol v administrácii zadaný aj obrázok vznikne pole:
$i[0] ---- nadpis bloku
$i[1] ---- obrázok

Re: Jak může vypadat web na verzi 2.8
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-16, 10:16

Diky za odpoved ale asi budu potrebovat nakopnout o neco vic :-)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.