phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Forum
Zaslán uživatelem/kou: Bambino (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-17, 19:05

Zacal som pracovat s novou verziou phpRS a chcel som tam dostat interne forum. Je niekde spolahlivy plugin na to? Myslim ze takyto by uz v zakladnej verzii mal mat forum (moj nazor). Privitam kazdy postrej.

Re: Forum
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-17, 20:22

Mas na vyber dve fora. Interne forum a KForum. Pre ktore sa rozhodnes je tvoja vec.
A forum ako standardny plugin by tam nemal byt z toho dovodu, ze obe fora su aktivne vyvijane

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Forum
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-18, 00:22

Je mezi oběma fory nějaký podstatný rozdíl. Mám nainstalovaný KForum. Když jsem ho instaloval, nevěděl jsem, že je možné použit i Interní forum. Ať to jen pro podívání nemusím instalovat.
Dík

Re: Forum
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-18, 10:05

Rozdíl podstatný je (píšu ze svých znalostí těchto pluginů pro 265):

K-Forum je určeno primárně jen pro registrované čtenáře (běžný návštěvník může jen pročítat), ale s tímto omezením se pojí vysoká propracovanost a uživatelská přítulnost. Má oproti druhému z uvedených například informaci o příspěvcích, které jste ještě nečetli. V poslední verzi má konfiguraci v databázi - uživatelsky přítulné řešení. Plánují se moderátoři, atavaři... Poměrně universální design je další z kladů tohoto řešení.

Int-Forum touto vymožeností nedisponuje, zato je určeno pro širší skupinu čtenářů. Lze volitelně nadefinovat více okruhů, stejně jako u K-Fora ale u každého lze zvolit jednu z pěti různých úrovní přístupu - pro každého, pro reg čtenáře, na zvláštní heslo, jen pro autory a poslední je funkčně podobná s K-forem. Návštěvníkovi se zobrazují jenom "jeho" - tedy jemu přístupná - témata. Konfigurace je doposud editací php souboru, což není tak elegantní a pohodlné, jako přes databázi.

Obě fora mají tedy svá pro a proti. Obě mají vyhledávání. Obě se dají rozličně konfigurovat. Nejjednodušší způsob jak zvolit, je rozhodnout si, jestli chci forum jen pro registrované čtenáře, či nikoliv. Pokud jen pro registrované, je lepší volbou K-Forum. Pokud chceš aby mohli diskutovat všichni návštěvníci Tvých stránek použij Int-Forum.

Oba pluginy existují ve verzi pro 265. Verze pro 280 u Int Fora je ve tvorbě, ale ještě to chvilku potrvá, jak je to s K-Forem přesně nevím.

P.S. Snažil jsem se o nezaujatý pohled, ale jelikož jsem autorem jednoho z nich, nevím, jak moc se mi to povedlo. ;-) Třeba to doplní Kubajs (autor K-Fora)

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Kryšpín v 18.07.2006 10:18.

Re: Forum
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-18, 18:06

Kubajs k tomu jen dodá, oba autoři jsou v častém kontaktu a navzájem se popichují, podněcují i pomáhají si. Vše v dobrém samozřejmě.

Vývoj co se týče KFora pokračuje teď, díky nelidskému vytížení autora v práci :), jen pomalu. Proto taky tak dlouho trvá oficiální verze pro 280 (ještě že jsou dobří lidé, kteří si to už překlopili a nahodili pár postupů na forum).

V čem vidím já velké plus IntFora jsou privátní části a úrovně přístupu. Takovou vymoženost u mě nenajdete. Abych něco takového udělal, bylo by potřeba to zgruntu předělat a na něco takového se opravdu nechystám. IntForum má přichystáno dost cest, kterými by mohlo pokračovat dál. Naproti tomu KForum je opravdu standardní forum (nečekejte od něj žádné zázraky), které můžete vidět na hodně místech ... jen je propojené s phprs :)

ps. Nezaujatý pohled, pche ... pořád si nechce přiznat, že je lepší než já ;) však oni tě o tom uživatelé přesvědčí :)

Re: Forum
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-18, 20:35


Tak já se to pokusím trochu přiblížit, i když Kubajs to víceméně již popsal...

Sám jsem si kdysi překlopil to Kryšpínovo pro phpRS265 a to z jednoho prostého důvodu...
Možnost komunikace v adminsekci.
A ty privátní a veřejné úrovně také nebyli k zahození..

Tím ovšem neříkám, že Kubajsovo je nějak horší.

Ale právě proto jsou ty fora dvě, aby si každý mohl vybrat podle svých požadavků a potřeb...

P.S.
Tak tomu říkám nezaujatý pohled..
Kdyby se tihle dva ( Kryšpín a Kubajs ) stále nepopichovali, tak by žadné forum nebylo... ROFL

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Forum
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-18, 23:09

Dík za velice pěknou charakteristiku obou for. Víte že by asi neškodilo pluginy někde pohromadě lehce popsat, popř. vzájemně porovnat.Možnosti jednoho a druhého. Asi by ubylo těch zoufalců (nováčků), kteří několikerým instalováním a odinstalováním pluginů si nainsatlovanou phprs dodrbou a pak tady shání pomoc.

Ještě jednou dík za super popis. Podle mě i dost vyčerpávající.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.