phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: l@dik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 14:22

Mate nekdo predstavu, co vsechno je potreba upravit, aby to cetlo data z MySQL ver. 4.1.x a vyssi?

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 14:37

uprimne ne, a zatim se do 'mysqli' nechystam :-(
uz tohle samo je dost opruz..:-(

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 14:44

mysqli a ostatne i jine databaze budou mit podporu v dalsi verzi phpRS ... tedy verzi, co prijde po 2.6.5. Pokud se ptáte, kdy vyjde, tak někdy v létě (možná červen). Uvidíme, co vše se nabalí.

Jinak musí se změnit kompletně databázové api.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:00

A co se tyka soucasne verze 265 beta3 tak jsem na MySQL 4.1.8 a jede mi to v pohode, bez upravovani.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: l@dik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:05

Me to jede jeste na 4.0.12, ale na 4.1.10 uz ne.

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:08

uprime ze to nejede muze byt zpusobeno asi miliardou duvodu od nefungujiciho vetraku po chybu v kodu, takze pokud by byla nejaka presnejsi informace "co nejede" mozna by se dalo mluvit o nejakem konkretnejsim problemu :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: l@dik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:39

Kdyz v konfiguraci napisu spojeni na server s MySQL 4.0.12, funguje to, kdyz to prepisu na server s MySQL 4.1.10, napise to, ze spojeni nelze vytvorit. Databaze na obou serverech jsou uplne stejne. Z toho usuzuju, ze to na tom 4.1.10 uz nedovoli pracovat s api "mysql" a je nutne pouzit "mysqli".

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:42

staci se presvedcit jednoduchym dotazem... :-)
bohuzel nikdo nepochopil, proc a co vedlo autory k tomuhle...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: l@dik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:45

Je mozne ze zpetna kompatibilita na stare "mysql" api jde nekde povolit na tom SQL serveru, ale nikde jsem o tom nic nenasel, takze netusim, jestli to jde a pripadne jak...

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:51

v tom pripade zbyva uz jen RTFM. Ale priznam se vam, ze jsem zatim pohodlny, lepe receno liny ho cist.. :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: l@dik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-03, 15:51

Jeste male upresneni - v phpMyAdminu jsem na ten server 4.1.10 taky musel zapnout "mysqli", s "mysql" uz me to na nej nepustilo...

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-04, 11:41

Nemohl by Jirka zveřejnit nějaký startegický plán rozvoje phpRS pokud něco takového existuje? Stále tu jenom zaznívá ne to bude až v další verzi a tohle zase možná až v té nasledující atd.
Myslím si, že by to pomohlo od některých stále se opakujících dotazů. A my by jsme věděly co nás čeká ;-)
Možná by také nebylo špatné i když to samozřejmě nejde přesně :-) říct kdy by daná verze mohla vyjít nemyslím datum, ale třeba takhle verze 2.7 cca v létě 05 verze 2.8 začátek roku 06 atd.

Díky

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-04, 12:23

tu strategii Jirka L jiz popsal...sice v jinem prispevku, ale popsal..

bude se menit cele api, aby se dali vyuzivat i jine DB nez MySQL...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-04, 13:25

Nevíš kde, řekl bych že jsem četl skoro všechny články a příspěvky, ale o strategii jsem nic nenašel.
Dík

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-04, 23:45

ja se do toho nechci moc motat, protoze jsem zacatecnik, ale nez delat nove API, asi bycj spis uz poradne vyladil to stavajici aby se predeslo takovym prolumum s kompatibilitou jako doposud! vytvorit neco noveho znamena to zase mesice ladit.myslim ze je to k nicemu. nepripada mi ze by nove API a jine DB resili problem mnoha prolemu, ktere tu vsichmi mame! diky za nazor...

milan

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-05, 14:39

no ja nechapu, jake problemy tu vsichni maji.. Ano, pokud si zapomenu nakonfigurovat soubor 'config.php', nebo tam zadam chybne udaje, pak skutecne ty hlasky typu ze DB neni dostupna a podobne, jsou na miste.
Jinak phpRS jede v pohode. Zatim jsem neprisel na zadnou verzi, ktera by nejela hned po instalaci. Jenze ono opravdu GNU neni o tom, ze je to zadarmo, jak si vetsina lidi mysli. Ono je to o tom, ze je porteba si precist, co je potreba a potom to aplikovat.
BTW ani cms za penize nejedou hned, pokud to neni rovnou predinstalovano.. :-)))

IMHO to API je skutecne potreba, protoze prece nebudu instalovat MySQL, pokud pouzivam FireBird.. :-)))

A pokud jde o problemy, ktere tu uvadite, tak jediny problem vidim v soucasne dobe v tom, ze vsichni uzivatele jsou **lini** si precist tech par radek, ktere potrebuji.

A podle vlastni zkusenosti vim, ze komu jsem se snazil pomoci, tak delal chybu prave v tom, ze zapomel nakonfigurovat 'config.php' a nasledne si nastavit layout...

s pranim pekne soboty

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 05.03.2005 20:08.

Re: MySQL 4.1.10
Zaslán uživatelem/kou: Skiffs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-27, 21:03

omlouvám se, phprs používám delší dobu (díky jirko) a opravdu velké problémy jsem zatím neměl, pokud ano tak jsem se je snažil vyřešit sám nebo jsem kontaktoval někoho z Vás, i když mi moc nepomohli např. xsuchy (omlouvám se), ale bylo to dobře, jelikož jsem byl donucen k samostatnosti a vyplatilo se. Spoustu pluginu, jsem si nakonec sam upravil k obrazu svému (ale člověk musí opravdu umět trochu programovat a mít nějaké www za sebou hotové). Nicméně to hlavní problémy s MySQL 4.1 jsou a dost velké. Jsem v počátcích studia rozdílů mezi 4.0 a 4.1, ale už teď vím, že problémy rozhodně nejsou v používání mysqli v nové verzi, je to v řazení proměných nebo parametrů, některé dotazy již nemohou obsahovat 0 a tak bych mohl pokračovat. Mám teď jednu nově spuštěnou kombinaci Apache2.0.54, Php5.0.4 a MySQL4.1.14 a opravdu čistá instalace i přenesená vůbec nefunguje. Až po nějakých úpravách se začala trochu chytat, ale úprav je potřeba udělat opravdu hodně, a popravdě nejlépe je na tom autor sám. Ten ví sám nejlépe, kde jak co udělal a kde je potřeba něco změnit. CHtěl poděkovat a popřát Jirkovi co nejvíce sil a motivace, pokud se rozhodne phprs upravit pro podporu MySQL 4.1. Rád bych v tomto směru pomohl, stačí se domluvit a určitě bych rád část kódu upravil, aby to trochu odsejpalo. Pokud bude zájem kontaktujte mě na mailu skiffs@seznam.cz. Zatím se mějte



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.