phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: grygar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 14:27

Mám nainstalovanou veri 2,6,5 PHP na adrese [http://hbl.wz.cz/phprs] už asi 4 měsíce. Ukládám tam články tak jak je dostanu, tz. okopíruji a uložím. V poslední době asi 8.11.2005 jsem si povšimnul, že nanísto uvozovek a písmenek ž,š mám všude otazníky. Je mi to moc líto, ale nikde jsem v PHP nic neupravoval. Kodování je win -1250 a přesto to zlobí. Prosím zanechám zde i tel. číslo a odměním se i tomu kdo mi pomůže. Telefon je 775 220687 stačí jen prozvonit obratem zavolá já.
Předem děkuji všem, kteří mě pomůžou.
S pozdravem R.Grygar

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 15:16

Problém je v tom, že sú vložené ako články kompletné HTML zdrojáky aj s touto prasačinou na začiatku:

každý obsah článku vyzerá takto:

<html xmlns:v="urn:schemas-microsoft-com:vml"
xmlns:o="urn:schemas-microsoft-com:office:office"
xmlns:w="urn:schemas-microsoft-com:office:word"
xmlns="http://www.w3.org/TR/REC-html40">

<head>
<meta http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name=ProgId content=Word.Document>
<meta name=Generator content="Microsoft Word 9">
<meta name=Originator content="Microsoft Word 9">

<link rel=File-List href="./Dokument2_soubory/filelist.xml">
<!--[if gte mso 9]><xml>
<o:DocumentProperties>
<o:Author>OEM</o:Author>
<o:Template>Normal</o:Template>
<o:Revision>1</o:Revision>
<o:TotalTime>0</o:TotalTime>

:
:
:
atď

odporúčam to takto nepoužívať , Word dokáže HTML riadne sprasiť, viď validátor:
[http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A//hbl.wz.cz/phprs/]
čudujem sa že sa to vôbec zobrazuje.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 15.11.2005 15:17.

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 15:17

Inak problémy s kódovaním tam nevidím...

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 15:23

Ešte dodám, že očistenie článkov od formátovania by grafike webu veľmi prospelo. ZObrazenie každého článku iným fontom a veľkosťou kazí celkový dojem. Menej je niekedy viac, v tomto prípade to platí trojnásobne. Takže moja rada znie: upraviť text článkov do tvaru čistého textu.
Btw: z clipboardu sa dá vložiť aj wordovský dokument ako neformátovaný text

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: grygar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 16:13

Dobře patriku a jak se toho nyní zbavit, aby to zase bylo OK

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: grygar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 16:17

Omlouvám se Patriku, ale já to tam zkouším dávat i jako prostý text dám uložit článek a je to zase špatné...
Mám ještě jeden prozatím zkušební web a tam jsem to dal jak píšeš i stěmi prasečinkami tedy v HTM kódu tam je to dobře a na tom co mi záleží to přestalo jít....přitom se dívám a charset=windows-1250 používám...prosím nebude to v něčem jiném....Rudolf

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 19:35

> jak se toho nyní zbavit?
IMHO jedine editáciou všetkých článkov kde je vložený formátovaný text. Odstrániť sekcie HEAD a veci čo tam nemajú čo hľadať. Najlepšie články najprv nakopírovať do dokumentu ako neformátovaný text a vložiť pri editácii znova.

Čo sa týka chyby v kódovaní, ťažko povedať kde je problém. Prebehol som ten web a nevidel som žiadne problémy. Problém s kódovaním databázy to nebude, tiež by som s istotou vylúčil nekorektné nastavenie kódovania v šablóne. Ťažko povedať kde je chyba, podľa mňa jedine vo vkladaní. Chcelo by to vymáknuť konkrétny prípad.

Fakt tam ale nevidím problém, jedine tu:

<!-- Blok -->
<table cellSpacing="0" cellPadding="3" width="100%" bgColor="#FFFFFF" border="0"><tr><td class="z">
<html xmlns:o="urn:schemas-microsoft-com:office:office"
xmlns:w="urn:schemas-microsoft-com:office:word"
xmlns="http://www.w3.org/TR/REC-html40">

<head>
<meta http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name=ProgId content=Word.Document>

<meta name=Generator content="Microsoft Word 9">
<meta name=Originator content="Microsoft Word 9">
<link rel=File-List
href="./Zahradnictví%20Horní%20Bene?ov%20nabízí_soubory/filelist.xml">
<title>Zahradnictví Horní Benešov nabízí:</title>

to bude mať ale na svedomí najkôr MS-Word

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: grygar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 20:13

Patriku..DOBŘE SMAŽU TU REKLAMU V TOM BLOKU A UVIDÍM...víš myslím si, že se to stalo někde kolem 8 listopadu...příjde mi, že jsem tam šoupnul nějaký okopčený článek , který mě byl zaslán k zveřejnění. Myslíš si, že by to tak mohlo být, že by ten článek uložený v HTML kódu to mohl ovlivnit? Mužeme to prodiskutovat i po tel. když mi ho dáš nebo pošleš. Bude to na můj účet...já si opravdu neumím poradit a hodně mě na těch Hornobenešovských listech záleží...zdravím Rudolf

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 20:17

Aby bolo jasno: ja tiež neviem kde je chyba ;) navyše tú chybu ani nevidím... ťažko mi je radiť, pri najlepšej vôli naozaj neviem.

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: grygar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-15, 20:19

Tak jsem smazal i tu reklamu a je to stále stejné....

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: grygar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-16, 19:58

Hm to je škoda asi zde nikdo neporadí...Odměta 1000kč pro toho kdo to vzládne....Dík Grygar

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-16, 20:59

Daj 1000,- Kč radšej niekomu kto tých 350 článkov v administrácii prekopíruje copy&paste systémom BEZ formátovania a znovu uloží. Zakáž autorom používať vstavaný Wysiwig a kopírovať články z Wordu. Javascripty presuň do externého súboru, nie do šablóny, veľmi sa tým urýchli načítavanie stránky. Po týchto úpravách bude web krajšie vyzerať, problémy s češtinou zmiznú a možno bude aj validný kód. :)
Našiel som už pár článkov kde je chybná diakritika, ale čím to je spôsobené sa nadiaľku zistiť nedá. Tipol by som dve veci: zle nastavené kódovanie v administrácii, resp. v module writer, nie v admine (ak boli robené úpravy administrácie) alebo chybne nastavený plugin wysiwyg editora... Zaujímavé je že to nerobí vo všetkých článkoch ale len v niektorých.

Tiež je zaujémavé, že šablóna je v ISO kódovaní: [http://hbl.wz.cz/phprs/image/freestyle/fs_base.sab] Proste je to dosť veľký bordel :-(

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-17, 14:28

a nedošlo k nějaké změně na serveru? např. nová verze MySQL, a už z té databáze máte ty znaky špatně, přes phpMyadmina se na to podívejte, jestli i s ním to je špatne, pak je otázka, jestli to spraví správné nastaveni jazyka pri spojeni phprs s mysql, nebo jestli treba pri prechodu na novejsi verzi mysql nedoslo k nejakemu poskozeni diky nespravnemu nastaveni jazyka a pak uz se s tim asi neda nic delat

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-18, 09:01

když se na to podívám od sebe, tak vidím problémy jenom v těch "fixních" textech jako je třeba

>> Pro vloľení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy vyuľijte následující značky:

jinak je vzhledově vše OK. Ale faktem že ve zdrojáku stránky jsou opakovaně hlavičky i těla zpráv monohonásobně opakovaná definice charset. V tomhle se nedokážu vyznat a už vůbec neumím říci, co to dělá s prohlížečem.

Nemůže být slovník, ze kterého se tahají ty fixní texty v jiném kodování? řekl bych, že slovník bude v iso-8859-2
a ještě bych zkusil dát ten meta tag s kodováním v globální šabloně (šablonách) před tag <title></title>


<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Horní Benešov</title>


Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-18, 09:51

Ahoj, chyby v kódovaní sa objavujú akoby náhodne v niektorých článkoch ==> slovníkom to pravdepodobne nebude. Vidno, že šablóna bola pôvodne v ISO a následne sa menila do WIN kódovania súdim tak podľa podľa meta name="author".

Chýbajú informácie, či sa problém prejavuje vždy pri vložení nového článku, alebo aj spätne v článkoch ktoré boli OK... atď. Proste to chce podrobnejšií popis. Tipovať a takto "strieľať na neviditeľný terč" je IMHO zbytočné, tažko nečo vyriešime. Naozaj bude najlepšie všetky články preeditovať a upraviť systém tak ako som navrhol vyššie. Toto vidím ako nevyhnutnosť.




poradím aspoň s tým JavaScriptom:

<script>
var now = new Date();
var yr = now.getYear();
var mName = now.getMonth() + 1;
var dName = now.getDay() + 1.;
var dayNr = ((now.getDate()<10) ? "" : "")+ now.getDate();
:
:
atď.
</script>
toto celé treba zo šablony vyhodiť a dať do externého súboru: meniny.js (v adresári layouru image/freestyle) ako funkciu:

function meniny()
{
var now = new Date();
var yr = now.getYear();
var mName = now.getMonth() + 1;
var dName = now.getDay() + 1.;
var dayNr = ((now.getDate()<10) ? "" : "")+ now.getDate();
:
:
atď.
}
obsah súboru menimy.js musí byť kódovaný vo WIN kódovaní a kľudne môže obsahovať aj diakritiku ;)


v šablone pribudne v (HEAD sekcii) toto:
<script language="JavaScript" type="text/javascript" src="image/freestyle/meniny.js"></script>

a nakoniec v tej časti šablóny kde chceš zobraziť kto má meniny bude toto:
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
meniny();
-->
</script>

Re: Nejde mi čeština jak má
Zaslán uživatelem/kou: grygar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-20, 14:47

Musím to ještě jednou vše vysvětlit...dříve , tedy do 8.11.2005 bylo vše vpořádku...pak jsem si najednou povšimnul, že schází ,,Ž,, ,,Š.. a uvozovky "" na místo toho se jen samé utazníky...Image/frestail...bylo jště nějaké ISO ..změnil jsem ho na windows 1250 háčky...tedy Ž a š už šli, ale nešli uvozovky...jsem neodborník jen to užívám...takže mě nic neříkají jaasripty a podobně.....Vím, že si zde každý chrání své osobní údaje tedy i telefon, ale já nevím opravdu jak to vyřešit.... ještě jednou zde zanechám své tel číslo...nemusíte utráce vzápětí vytočím....Ještě jednou všem děkuji Ruda TEL. 775220687



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.