phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: standa.e (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-02, 21:59

Asi jako kazdy kdo zkusil umistit phpRS na php5 jsem narazil na problem se znakovou sadou. Chtel jsem pouzivat windows-1250.

Predne musim poznamenat, ze php ani MySQL neovladam a tak jsem vse resil spise citem a za pomoci ruznych FOR. V nasledujicim textu zaznamenavam upravy, jez jsem ucinil v souboru config.php a v SQL databazi na serveru pomoci MySQLAdmina.

Skoro bych se vsadil, ze jsem mnohe z kroku udelal zbytecne a ze existuje elegantnejsi reseni, jak docilit, aby znakova sada nezlobila. Kazdopadne uz nemam silu jit do toho znova a resit co funguje a co ne. Mozna ze nektery z kroku lze vypustit uplne. Kazdopadne jsem ale docilil naproste spokojenosti az zavrsenim zaverecneho kroku a kazdy z tech predchozich resil jen cast problemu.

Chtel bych poprosit autory phpRS, aby do nove verze problemy vyvolane (udajne) prave MySQL4, co by na tom PHP5 byt mela, nejakym zpusobem vyresili. Stejne tak mi pripada absurdni, ze Zoner je oficialnim partnerem phpRS...a prave jejich sluzba takhle hnusne zlobi...

Presto dik za system i za fora, cizokrajne by byly mou smrti (chaba anglictina...)!

A zde je ten nemotorny postup:
-------------------------------------------------------------------------


1) V MySQLAdmin jsem rucne vsechno prenastavil na CP1250
(Nejprve cela databaze, pak karta upravy a vyber porovnani cp1250. Na prvni pohled se zmenilo jen porovnani za CELOU databazi, uvnitr tabulek nikoliv. Pak jsem oznacil jednotlive tabulky - vzdy vse) a stejne pres kartu Upravy nastavil porovnani cp1250. Zase se na prvni pohled nestalo nic, ale odemklo mi to vetsinu radku a u tech jsem pak jeden po druhem skrz ikonku tuzky opet nastavil porovnani cp1250. To se pak uz konecne projevilo. U tabulek, kde neni nastavene porovnani ZADNE, stacilo pouzit jen tu kartu Upravy.)

Tento krok byl silene krkolomy, zdlouhavy a vopruzujici, ale faktem je, ze se v clancich projevil - nikoliv vsak v kompletnim layoutu a v Administratorskem rozhrani. Bylo treba resit jinak.




2) Pak jsem podle rad ve foru udelal tyto zmeny v config.php:



//--[spojovaci fce]---------------------------------------------------
// funkce otvirajici konekci na db
function dbcon()
{
@$spojeni=mysql_connect($GLOBALS["dbserver"],$GLOBALS["dbuser"],$GLOBALS["dbpass"]);
mysql_query('set names=cp1250;');
if (!$spojeni):
die('Spojeni se serverem nelze vytvorit! / Could not connect to database server!');
endif;
mysql_select_db($GLOBALS["dbname"],$spojeni);
mysql_query('set names=cp1250;');
return $spojeni;
}

$dbspojeni=dbcon();
mysql_query("SET NAMES cp1250",$GLOBALS["dbspojeni"]);
$GLOBALS["dbspojeni"]=&$dbspojeni;
$GLOBALS["rspredpona"]=&$rspredpona;
mysql_query("SET NAMES cp1250",$GLOBALS["dbspojeni"]);



Nekde to mam asi zbytecne duplicitni, ale proste jsem zahrnoval VSECHNY RADY...
Nyni byl layout uz opraveny a Administratorska sekce sla alespon rucne prepnout do windows-1250 (Nevim, zda to nejak ovlivnuje, ale pouzivam Firefox). Jenze mne stvalo, ze to musim delat pokazde rucne.




3) Tak jsem nakonec po sahodlouhych experimentech a prochazeni fora na PHP5 upravil uplny zacatek souboru config.php takto (spis jenom proto, ze mne nenapadlo, kam jinam nez sem by to melo prijit. Vubec nevim, proc prave sem... Fakt PHP naprosto nerozumim, jen zakladum HTML...):

<?
header("Content-Type: text/html; charset=windows-1250");
######################################################################
# phpRS Configuration 1.2.6
######################################################################


A ono to zacalo fugovat!!!!!!!!

------------------------------------------------------------
Ufff.... Jestli jsem nekomu pridelal praci, nebo naopak usetril cas, nevim. Jen pevne doufam, ze objevi nejaky komplexni navod "CO s MYSQL4...". Proste, resit takovehle veci skrze fora je SIIIILENE zdlouhave a krkolomne... Ale tesi mne, ze alespon umim cist...:)

Standa.e

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 08:38

Mno pokud ti trosku pomuze vysvetleni toho co jsi udelal:

1) prenastaveni v databazi
Jojo, databaze byla zalozena ve starym kodovani a musela se rucne upravit na win1250. Kdybys primo pri vytvareni dataze nastavil kodovani win1250, vsechny tabulky by si to prebraly a nastavily se spravne. Samozrejme to co jsi udelal je taky reseni :-)

2) pridani kodovani
mysql_query("SET NAMES cp1250",$GLOBALS["dbspojeni"]);
Tohle tam mas asi opravdu zbytecne tolikrat, melo by stacit uplne to posledni

3) pridani hlavicky
header("Content-Type: text/html; charset=windows-1250");
Tohle posila uzivateli tzv. hlavicku, ktera urcuje, ze to co se bude prijimat je cisty text nebo html v kodovani win1250.

Mno, snad ti to pomohlo aspon trosku pochopit co si vlastne udelal :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: standa.e (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 10:33

Diky. To s tou hlavickou jsem tusil pro jistou podobnost s HTML:) Jinak k bodu 1: kde jsem mel to spravne kodovani nastavit? Pokousel jsem se o to v MySqlAdminu milionkrat, ale vzdycky to nakonec skoncilo jako "Latinskej general cislo 2" :). A kombinaci nastaveni jsem zkousel stejne neurekom... Databazi jsem vytvarel pomoci phprs.sql souboru prilozenem do distribuce - nekde primo v tom souboru?

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 13:02

Mno ono to obcas nefunguje :-)
Ale kdyz vlezas do myadmina, dava ti vybrat kodovani: tam musis vybrat win1250 (cp1250). Potom pri vytvareni databaze to same, musis zadat cp1250. Vsechno ostatni uz si to pak prevezme. A nebo taky ne...

PS: Vite proc default kodovani je "latinskej general cislo 2"? Kouknete se kde se MySQL vyvyji :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 13:32

add "headres"... to je totiz jedina moznost, jak to poslat, pokud je server nastaven na "headers" sam... pak nepomaha "meta".. IMHO jak pise Michalek, osobne si myslim, ze ta posledni uprava by mela stacit...
pokud je DB nastavena uz od pocatku na spravne kodovani, pak problemy nenastavaji...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: standa.e (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 15:48

Diky, panove!
Ja se s tim ted vlastne peru hlavne proto, abych si usetril do budoucna praci na zakladce, kde ucim a mam fakt jiny starosti, nez behat soustavne aktualizovat web:) Ministerstvo skolstvi podporuje nejaky grant k vyuziti NUKA, ale priznam se, ze vse, co zatim z toho vypadlo, mi prislo silene tezkopadne, pomale, divne. Tak tlacim reditele k phpRS a sam mam na leto o zabavu postarano (zaklady php pro samouky:)).
Jeste jednou dik za vecne pripominky, rady, ale i vysvetleni nekterych problemu a cinnosti.

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 16:25

<velmi OT>
...Ministerstvo skolstvi podporuje nejaky grant k vyuziti NUKA...

Nemas nejaky zdroj informaci? Docela by me to zajimalo.
</velmi OT>

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 16:51

<velmi OT>
Se pridavam ... nebylo by spatny prosadit i podporu phpRS ;-) Nuke totiz opravdu ne ...
</velmi OT>


========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: standa.e (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 19:47

OK!
Nejprve oprava: jde o PostNuka.
Je to v ramci Statni informacni politiky ve vzdelavani, mozna to neni UPLNE grant, ale urcite jim tam penize tecou. Podstatou je moznost umistit tyto redakcni systemy take na skolni servery, ktere byly dodany v ramci projektu Indos a kam nikdo krome Autocontu nesmel (spravce na skole ma jen smesna prava). Nechci je tady z niceho obvinovat, meli smluvni povinnosti, tak se je snazili pojistit. To same se tyka i tzv. projektu "Pokracovani". (www.indos.cz). Stal jsem se spravcem vylozene z nezbytnosti, nikdy jsem sitim nehovel a tak jsem i docela rad, ze hodne z te spravy za mne udelaji (uz proto, ze normalne ucim hlavne sve aprobacni predmety De-Ze), ale nekdy to prece jen moc neni OK.

Ale dostavam se nekam jinam. Proste si netroufnu na sebe svalit vsechnu odpovednost za spravu a navic rikam - delam hlavne jine veci. Tak jsem se zajimal o redakcni systemy, zda by mi povolili phpRS, zda by nebyl problem s microsoftim vybavenim "naseho" indosiho serveru (urcite ne MySQL a urcite ne Apache) a zda je k dispozici PHP. A hlavne - jak budou resit pristupova prava autoru-redaktoru, kdyz dnes smi ve statickych HTML do spravy stranek zasahnout jen spravce (ja) a to jeste jen pres Frontpage (ve kterem ty stranky rozhodne nevznikaly...) a bez FTP...

No a odpovedi mi bylo toto doporuceni - ze to jedine bude doporucovano a garantovano jak ministerstvem, tak Autocontem:

[http://admin-hranice.cz/postnuke/]

Tady maji zkusebni provoz:

[http://zs.belotin.indos.cz/postnuke/]

Mam doma hodne rychly ADSL, ale ta stranka se mi nacita 7 sekund! A to jeste delavala to, ze se nenacitala jako celek, ale postupne po jednotlivych sloupcich.

Zkusil jsem to jejich zkusebni rozhrani na admin-hranice a byl jsem z toho paf jeste vic. Jediny klad spatruji v liste s formatovacimi tlacitky (zaci - redaktori by to zvladali lip, ale tak je holt naucim hlavni HTML tagy:)). Proste to na mne pusobi hrozne tezkopadne.

Holt vyhrali nejake rizeni na ministerstvu (soutez? Nebo s tim jen prisli jako prvni?) a dostali doporuceni. No a vlastne <b>teprve vyvijeji veskerou dokumentaci, moduly a lokalizuji a testuji provoz tak,</b> aby uspokojili na jednu stranu uzivatele, na stranu druhou pozadavky Autocontu... Vsechno je to ted ve fazi vyvoje. Ja chci novy system rozjet od noveho skolniho roku (uz dlouho jsem se nedostal k aktualizaci statickeho webu) a oni zatim slibuji jen zkusebni provoz - z kapacitnich duvodu velmi omezeny. My ho jako "zelena skola" snad i prosvihli... S tim souvisi nejake poplatky i ze strany zucastnenych skol, jezdeni po (placenych) skolenich pres celou republiku - a co mne konsternovalo nejvic, povinnost zucastnenych skol posilat mesicni vykazy "jak s tim deti pracuji"... (Metodika je holt metodika a zadavatel ministerstvo...)

Pritom mam pocit, ze s velkou slavou nabizeji to, co vlastne uz tady je treba prave u phpRS. Lokalizace do Cs, "nadstandardni moduly", jako je FOTOGALERIE atd...

A hlavne se mi zda, ze jde v zasade o komercni zajem provazany s dobrou myslenkou (coz je u INDOSe zcela bezne). Ta GNU licence je pouze lakadlem pro skoly, ktere se snazi usetrit. Vetsinou je vsak mantinely omezeni ze strany "doporuceni" ministerstva, Autocontu a jen maleho procenta opravdu zkusenych informatiku mezi zamestnanci dovedou prave az k te sluzbe Projektu Admin.

Vsechno bude OK a zadarmo - stahni, nainstaluj, je to tvoje vec. Ale praxe bude asi hodne slozitejsi (budou rady podminek, omezeni a rikam - ze vse bude jako ten postNuke silene zdlouhave a tezkopadne.) a prece jen vetsina skol pak s povdekem prijme nabidku "nechat si s tim pomoci" za penizky.

Asi jsem se zamotal - podstatne najdete na tom odkazu admin-hranice vlevo nahore v bloku "O projektu".

Heledte se, libi se mi na tom, ze vystupem bude pravdepodobne opravdu podrobny a blbuvzdorny manual, ktery pravdepodobne bude resit vsechny problemy tak, jak bude napsano (alespon na tech serverech Indose). Takze odpadnou silena trapeni nad fory a zoufale nastavovani cehokoliv (protoze nedokazes-li nastavit, budes nucen koupit pomoc:)).

Libi se mi i pokus o WYSIWYG (opravdu hlavne kvuli deckam)

Ale pripada mi, ze vetsinou slozite objevuji Ameriku.

A hlavne z toho nemam az tak cistej pocit ohledne te "otevrenosti". Na jednu stranu to chapu (jde o ministersky projekt, jsou tam zajmy Autocontu, ktere se nesmi mlatit se zajmy tech, kteri s nim nemaji nic spolecneho...), na stranu druhou mi to trochu vadi a vidim v tom spolu s dobrym umyslem i snahu trochu se ve vysledku napakovat na jedinem nabizenem a schvalenem reseni.

<b>Pokud ale hodla nekdo z tvurce a spolutvurcu phpRS do neceho podobneho jit a vytvorit tak konkurenci, budu jenom rad!!!</b>. Jenze musi pocitat s nekonecnou urednicinou. (Umim si predstavit spoustu modulu jako treba "Skolni jidelna" (deti budou hodnotit jak jim co chutnalo, z nabidky variant sestavi ramcovy jidelnicek, on-line odhlasovatxprihlasovat obedy...) a tak dale. Holt se musim naucit PHP a dat do dohromady sam:)

Popravde, ted by mi vazne stacil i vypracovanej a opravdu blbuvzdornej ucelenej navod, ktery by shrnoval vsechny dosavadni zkusenosti a krok za krokem vedl k jeho uplatneni v praxi. Nebo nejaka aplikace "editor layoutu"...:) Jasne, on-line dokumentace phpRS je a je super, ale problemy resene skrze fora dokazuji, ze je opravdu spise jen orientacni a pocita s urcitymi znalostmi uzivatele (protoze autora nenapadne, ze by to chtel uzivat nekdo jiny:)).

Ale na stranu druhou - uz tady take padlo, GNU je o spoluucasti na tvorbe, ne o pouzivani zdarma a hodite-li nekoho do vody, but se utopi - A NEBO NAUCI PLAVAT.

Rozkecal jsem se. Sorry. <b> navrhuji pripadnou debatu o vyuziti ve skolach prenest zatim na uroven e-mailu</b>. Mimochodem, sam navrhuji rediteli "nas" server (uz jen ta domena! (www.zs.zlutice.indos.cz !!!) pouzivat jen jako skladiste externich statickych doplnku stranek napojenych na <b>phpRS</b>, ktere budeme provozovat u predindosiho poskytovatele (a povazte ten rozdil: www.zszlutice.cz !). Vypada to nadejne!

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: standa.e (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 19:49

Aha, tak tucnost se tu dela skrze <strong>... :)

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-03, 21:12

Diky za info :-) Vice na mailu.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-04, 00:07

To: standa.e

osobne jsem za leta vyzkousel spoutu tech *NUKE a nakonec skoncil u phpRS. A pokud se zeptas proc, tak je na to jednoducha odpoved...
*NUKE (vsechny jeho verze) jsou pomerne velke a jejich pochopeni je pomerne narocne ( na upravy, pochopeni kodu atd... )
Indos je takova nedobra vizitka naseho ministerstvi (ale to sem moc nepatri)
Bohuzel ve skolach to asi zatim jinak nepujde, byt spousta lidi proti proti tomuto projektu bojuje, protoze nedava jinou moznost nez to, co Acont nainstaloval...
Drzim palce v boji proti Indosi...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-04, 02:10

<Ten nejvetsi OT>
btw: Je husty, jak se ty stranky dlouho nacitaj [http://zs.belotin.indos.cz/postnuke/] ... nevim, jestli jsem mel nejaky stesti nevim na co, ale mam pripojeni 3000 - 7000 kb/s (jako vazne) a poprve se mi to nacitalo tak 15 sekund!!! To mi nedalo a vzal jsem do ruky stopky ... podruhe se mi to nacitalo 8,2 a potreti 8,3!!! Tak to jsem nezral ... poprve jsem fakt myslel, ze je neco spatne ... nejaka chyba ... a to upozornuju, ze jsem to zkousel ted ve 2:00, takze nejake pretizeni (pokud nedochazelo k nejakym zaloham apod.) nemuze byt rec (vetsina lidi v tuhle dobu uz spi ...) ... lol
</Ten nejvetsi OT>

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-04, 02:34

sry za lez ... ted jsem zkousel rychlost pripojeni - a ejhle 9152 kb/s :D ... tak to je hodne spatny s tim webem ... server asi sotva dejcha :-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: standa.e (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-04, 10:47

Zdravim!
Myslim, ze je ta pomalost zpusobena nekolika prvky: "Vykonnosti" serveru dodanych v ramci projektu Indos:

server u vetsich skol:
--------------------------
Komponenta Parametry
CPU Intel CPU Pentium III 1000 MHz PFC
RAM 512 MB SDRAM
VGA Integrována AGP Super VGA 4MB RAM
CD-ROM 48x
FDD 3,5"/1,44
HDD 72GB Ultra3 SCSI (HP) 2x36GB Ultra3 SCSI (Compaq)

Doma mate pod stolem vykonnejsi masiny... Ale ve 2 rano to neomlouva nic, snad pokud zrovna neprovadel Autocont vzdalene spravu.

Dale kvalitou pripojeni skoly (pomalu se navysuje, ale opravdu jen POMALU a vy doma mate mozna nekolikanasobne rychlejsi!)

Vysledek? Pomaleji lezou i klasicke staticke HTML weby, ale ty se aspon po nakesovani uz priste zobrazi svizneji:)

Rozhodnout, zda tedy za ten pomaly najezd muze take trochu i Nuke nebo ne, asi nedokazeme. Leda ze by v tom Belotine taky nainstalovali nase mile phpRS...:). Faktem ale je, ze jsou dny, kdy i stranky toho projektu Admin lezou jako z chlupaty deky - a to uz na indosi neni... Tezko neco dodat. Pokud nic jineho, tak ta silena pomalost svedci o chybe v celem projektu. Jinak na tech serverech je MS SQL a IIS.

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: Blabla (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-05, 18:35

v první testovací instalaci mi kódování správně běželo a stačilo jen v config.php upravit

//--[spojovaci fce]---------------------------------------------------
// funkce otvirajici konekci na db
function dbcon()
{
@$spojeni=mysql_connect($GLOBALS["dbserver"],$GLOBALS["dbuser"],$GLOBALS["dbpass"]);
mysql_query('set names=cp1250;');
if (!$spojeni):
die('Spojeni se serverem nelze vytvorit! / Could not connect to database server!');
endif;
mysql_select_db($GLOBALS["dbname"],$spojeni);
mysql_query('set names=cp1250;');
return $spojeni;
}

$dbspojeni=dbcon();
mysql_query("SET NAMES cp1250",$GLOBALS["dbspojeni"]);
$GLOBALS["dbspojeni"]=&$dbspojeni;
$GLOBALS["rspredpona"]=&$rspredpona;
mysql_query("SET NAMES cp1250",$GLOBALS["dbspojeni"]);


Poté co jsem starou smazal a instaloval novou snad se stejným postupem tak mi běží správná diakritika všude jen v admin menu ne a tam jenom v tom modrém rámečku jak vybíráte sekce. Nevíte co s tím ?

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: standa.e (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-05, 19:02

Zkuste ten bod 3 z uplneho uvodu - tim jsem si "zespravnil" kompletne to administratorske prostredi. Treba to pomuze. No a dejte vedet jak jste dopadl;-)!

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: Blabla (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-05, 22:52

díky za nápad ale bohužel to je stále stejné :) já si na to snad časem zvyknu nebo možná i vyjde pozměněné phprs s kódováním utf8 :)

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: standa.e (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-05, 22:56

A nebo muzete zkusit dalsi z tech kroku na zacatku:) Rozumejte, zjistili bychom tak, kde se stala chyba a kde je reseni. Mate v te SQL databazi vsechno cp1250?

Re: znakova sada na PHP5-zdarne ale slozite reseni
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-05, 23:01

takze v ramecku kde su nazvy sekcii musis zmenit v KONFIGURÁCIA -- > SPRÁVA MODULOV kde potom das EDITUJ na tu sekciu ktorej chces zmenit nazov.
ono to je preto take rozsypane, pretoze to bolo instalovane z sql suboru a tam je to napevno zapisane v jednom kodovani

EDIT: a na ake phpRS v kodovani chces cakat ? uz davno take existuje..... a aj keby nie, co je takze na tom prekodovat niekolko jazykovych suborov ? ;) hra na max. 5 minut

____________________
smiko.host.sk/phprs/



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava smiko v 05.07.2005 23:17.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.