phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: sjdn (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-12, 13:10

pri kliknutí na názov rubriky mi v hlavnom bloku vypíše úplne navrchu napr. "Počet zobrazených dokumentov: 15 (z celkom 15 nájdených)"

zdá sa mito nadbytočné takto rozpisovat a chcel by som to zmenit na "Počet nájdenných dokumentov: 15" čo stačí prepísat v slovníku aspon myslim

mojja otázka: bude to korektné? alebo je uz nejaký počet dokumentov, ked to na hlavnej stranke zalomí?
vdaka

Re: forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-12, 13:24

v search.php řádek 249:
echo "<p align=\"center\" class=\"z\"><strong>".RS_VY_VYSLEDEK_1." ".$rotace." ".RS_VY_VYSLEDEK_2." ".$celkemnalezeno." ".RS_VY_VYSLEDEK_3."</strong></p>\n";

změň na:
echo "<p align=\"center\" class=\"z\"><strong>".RS_VY_VYSLEDEK_1." ".$celkemnalezeno."</strong></p>\n";

a v jazykovém souboru přepiš (místo Počet zobrazených dokumentov):
RS_VY_VYSLEDEK_1

tak aby vypisoval:
Počet nájdenných dokumentov:

Nezapomeň i na mezeru na konci (za dvojtečkou) ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: sjdn (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-12, 13:46

išlo mi o to, že sa mi zda nezmyselne aby vypisoval počet zobrazenych a počet celkovo najdenych, ked aj tak zda sa ich zobrazuje všetky naraz
preto som sa pytal ci je nejaky počet niekde v kode nastaveny kde to uz zobrazuje na viac strankach a teda moja skratena hlaska by bola nepravdiva
+dik za navod

Re: forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-12, 13:55

počky, tak ty tam chceš nechat hlášku celkem nalezených když jsou vypsané jen na jednu stránku a jakmile budou na víc stránek, tak napsat počet zobrazených i počet celkově nalezených? Pokud ano, tak takto:

místo řádek 249:
echo "<p align=\"center\" class=\"z\"><strong>".RS_VY_VYSLEDEK_1." ".$rotace." ".RS_VY_VYSLEDEK_2." ".$celkemnalezeno." ".RS_VY_VYSLEDEK_3."</strong></p>\n";

vlož:
if ($rotace!=$celkemnalezeno):
echo "<p align=\"center\" class=\"z\"><strong>".RS_VY_VYSLEDEK_1." ".$rotace." ".RS_VY_VYSLEDEK_2." ".$celkemnalezeno." ".RS_VY_VYSLEDEK_3."</strong></p>\n";
else:
echo "<p align=\"center\" class=\"z\"><strong>".RS_VY_VYSLEDEK_4." ".$celkemnalezeno."</strong></p>\n";
endif;

a do lang souboru přidej za
define('RS_VY_VYSLEDEK_3','nalezených)');

toto:
define('RS_VY_VYSLEDEK_4','Počet nalezených článků: ');


Mno a to ti vypíše pouze počet nalezených článků, když se jejich výpis vejde na jednu stránku a jakmilebude výpis na víc stránek, vypíše se počet zobrazených z nalezených ;-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava xsuchy09 v 12.05.2005 13:56.

Re: forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: sjdn (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-12, 14:11

mne ide hlavne o to, aby som od niekoho znaleho veci zistil, že či je pri akomkoľvek počte nájdených článkov ich výpis na jedinej strnke (potom sa mi zda sučasná hláška trochu nezmyselna, stačí len napisať koľko ich našiel, aj tak su všetky zobrazene) alebo či ich pri nejakom počte bude vypisovať na viac stran (pripadne ci sa to niekde v adminovi da nastavit)

cize staci mi len kratucka odpoved, ci ich pri akomkolvek pocte vypisuje všetky na tu istu stranu alebo pri nejakom pocte ich vypisuje na viac stran

dik

Re: forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-12, 14:15

nee, poté je začne stránkovat ... viz. např. [http://www.supersvet.cz/search.php?rstext=a&x=0&y=0] - defaultně je to nastavené na 50 ... měl by to být řádek 457:
if ($GLOBALS["rsvelikost"]=="sab"): $GLOBALS["rskolik"]=15; else: $GLOBALS["rskolik"]=50; endif;

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: sjdn (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-12, 14:16

to som potreboav vediet! :-)

Re: forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-12, 14:18

sry, jsem tě nějak na začátku špatně pochopil :-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: forma prehľadu nájdených dokumentov
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-13, 10:23

Jasné stránkuje sa. Môžeš ale kľudne pred výpis vložiť hocijakú podmienku a textový oznam vybrať napr. podľa počtu nájdených komentárov - alebo podľa toho či sa stránkuje alebo nie.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.