phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: minik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-06, 17:44

Na hlavní stránce mám přihlašovací formulář do admina a potřeboval bych, aby se současně s tím nalogoval i čtenář, který má identické přihlašovací parametry (zajištěno při registraci).

Pro ilustraci zde je link: [http://new.k-ultra.com] (jmeno: demo, heslo: demo)

děkuji předem za každou informaci vedoucí k cíli.

minik

P.S.: resp. pokud máte někdo lepšejší nápad, jak by se dala integrace admina do stránek řešit, honem sem s ním!

Re: společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-08, 14:09

Viem asi čo chceš dosiahnuť. phpRS má ale úplne inú filozofiu čo sa týka správy a administrácie. Spraviť by to určite šlo, ale počítaj s tým, že zmeniť filozofiu phpRS tak aby administrácia bola súčasťou layoutu nebude vôbec triviálna zmena. Skús pochopiť lepšie systém ktorý používa phpRS a bude ti jasné že na túto otázku ti asi nikto neodpovie.

Re: společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: minik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-08, 18:57

nemyslím si, že bych nechápal filosofii phpRS, problémn je ale v tom, že se zásadně změnila filosofie mého serveru a já stojím před rozhodnutím:

1. Opustit phpRS a přejít na jiný RS (na jaký? :o( ), nebo si naprogramovat RS od nuly
2. Překopat phpRS tak, aby co jevíce vyhovoval novým požadavkům

Obě cesty mají svá pro i proti

ad 1. Na phpRS jsem si už zvykl, jsem s ním spokojen a hlavně, v databázi serveru mám už za tu dobu nezanedbatelné množství dat, přičemž už pouhá myšlenka na jejichž transformaci do jiného systému s jinou strukturou databáze mi nahání hrůzu. Na kompletní stavbu RS od nuly si netroufám a ani na to nemám dostatek času.

ad 2. Budu muset spoustu věcí předělat a překopat phpRS k nepoznání, což jednak není jednoduché - viz. např. tento problém a především si tím zavírám cestu k dalším verzím.

No a teď babo raď! Já se zatím rozhodl pro druhou možnost a více-méně se mi dosud daří nacházet rozumné kompromisy mezi tím co jde a co potřebuji.

Ale teď zpět k tématu:
Nemyslím si, že by byl můj požadavek takovým drastickým zásahem do filosofie systému. Naopak, dovedu si velmi dobře představit jeho praktický přínos v tom, že pokud jsem autor, nemusím se hlásit dvakrát a mít dva různé účty na dvou místech.

Mám toto vyřešeno tak, že při registraci čtenáře formulář obsahuje možnost aktivovat si i účet autora (s nulovými, nebo základními právy). Pokud volbu nepotvrdím, založí se sice oba účty (ctenar i autor), ale autor je blokován. Tuto volbu je kdykoliv možno změnit a autora odblokovat.

Už jsem se i smířil s tím, že účet čtenáře vůbec nebudu využívat (jen na rozesílání informačních zpráv), ale problém mi dělá galerie, jejíž uživatelskou administraci bych nejlíp potřeboval přesunout do admina. Nemáte to někdo hotové - myslím tím, aby zakládat nové galerie a přidávat obrázky mohli také autoři

Tak to jen trochu delší poznámka k tvé poznámce, která vyznívala jakože jsem nějaký diletant, co si spletl dveře a vlastně neví co chce. Vím co chci velmi přesně, volím prostě jen dle mého uvážení menší zlo

peace a thx za každou konstruktivní reakci!

Re: společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-08, 19:03

Autor muze zakladat galerie - stejne jako admin, redaktor, autor a ctenar
nicmene soucasti dalsi verze galerie bude moznost pridavat galerie i z admina (kdy tato verze bude vsak nevim)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: minik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-08, 19:16

jj, to by bylo přesně vončo.

ALE!!!! díky chlape! Přivedls mě k tomu, že jsem to testnul a ono to opravdu fachčí a já jsa přihlášen jako autor v adminu mohu na stránkách přidávat galeria a obrázky ----

supr! takto mi to docela postačí



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava minik v 08.05.2005 20:18.

Re: společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-09, 10:28

> P.S.: resp. pokud máte někdo lepšejší nápad, jak by se dala integrace admina do stránek řešit, honem sem s ním!

Pardon, pochopil som to tak, že chceš administráciu do layoutu ako napríklad BB fórum a niektoré CMS alebo blog systémy.

PS:
Název akce: REDBOX, Druh: dnb party; ... MC Tweety Twizta, nakoniec sa možno spoznáme osobne :) [http://www.trident.sk/view.php?cisloclanku=2004121001]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 09.05.2005 10:35.

Re: společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: minik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-09, 12:25

no to by bylo samozřejmě ideální řešení. Chci totiž z toho serveru udělat v maximální možné míře DIY záležitost, vždyť nemusím všechno voddřít sám, žejo, stačí že se trápím s tím to zprogramovat a nachystat :-) Nicméně tak jak to zatím chystám - tedy že se admin po přihlášení reloadne do aktuálního okna to taky je provozovatelný.

Mimochodem, ten odkaz, to je tvůj web? ... LUXUS !!!!! ... takhle nějak bych si ten layout ve výsledku představoval taky překopat - nudí mě už uniformní zjev phpRS webů, a tohle je fakt něco! ... Rozhodně inspirace pro mě, že to jde :-) ... chce to jen nějaký dobrý grafický nápad!
Nebo šikovnýho grafika :-) ... že bych tě zaangažoval? Jak bys byl drahej? ;-)

Jinak nevím, zda na RedBox nakonec osobně dorazím ... ty tam budeš?

Re: společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-09, 14:34

> no neviem, adminovať web priamo na stránkach mi príde ako zbytočne veľa roboty na prerobenie administrácie - s minimálnym účinkom. Nevravím, že to nejde. Osobne mi úplne vyhovuje na všetko admin rozhranie, aj keď napríklad pri komentároch by mohol admin, prípadne redaktor vidieť ako bonus aj IP, prípadne tlačítko upraviť/vymazať. Iný prínos v tom ale moc nevidím. Samozrejme chápem, že každý má iné požiadavky, napr. pri tej galérii - tú mám ale vlastnú - pure FTP.

> ten odkaz, to je tvůj web?
web nie je môj - som len webmaster a robil som ten layout + úpravy kódu, mail na grafika je v kontaktoch na tom webe ;) - Ffractal. Mimochodom, ten chalan robí celú administráciu webu sám, vrátane článkov, flyers a niektorých fotosérií. Cez klasického trocha vylepšeného admina v phpRS. PS: Redbox nestíham.

Už som ale dosť OFF-TOPIC, s konkrétnym problémom tohoto threadu ti moc neporadím, môžme mimo tému diskutovať mailom.

Re: společná autorizace čtenáře a autora
Zaslán uživatelem/kou: minik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-10, 23:58

tak mám už hotovou a importovanou tu správu galerie do admina (zakládání galerií a přidávání obrázků). Je to ale dost divočárna, takže pokud byste to někdo hooodně chtěl, tak se na mě můžete individuálně obrátit ;-)

jak to funguje si můžete testnout zde:

[http://new.k-ultra.com]
přes odkaz "K-Ultra Crew" - jmeno: demo, heslo: demo

(předem sorry za případné chybičky, nemám to ještě pořádně otestovaný, ještě je to horký :-))

.. ještě poznámka, tímto definitivně opouštím myšlenku společné autorizace autoru a ctenaru, už ji v podstate nepotřebuji a pokud to tedy nikomu nebude vadit, dovolil bych si toto vlákno ukončit.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava minik v 11.05.2005 00:03.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.