phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: vodim (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-30, 07:42

Dobrý den,
jsem webmastrem stránek obce Dolní Lhota, na kterých využíváme tento skvělý redakční systém - verzi phpRS 2.5.5. Dosud bez problémů.
Ale bohužel, nyní se u nás vyskytla nějaká zvláštní chybka - při odebírání komentářů.
Abych Vás uvedl do situace - starosta napsal článek o možné stavbě kostela a lidé na něj začali hojně reagovat - bohužel zatim nebyla stanovena žádná pravidla a tak lidé psali pod smyšlenými jmény a nahromadila se nám snad 100 nepodepsaných komentářů, kde se lidé vzájemně uráželi. Proto se starosta rozhodl komentáře, které nebyly podepsané vymazat (pomocí admin rozhraní) - výsledkem bylo, že mu pět komentářů zůstalo prázdných a ani pomocí admin rozhraní ani pomocí phpmyadmin nejdou vidět.
Pokusil jsem se kontaktovat webhosting - tam rovněž nic jiného neviděli - tak mě napadlo naimportovat tam stav databáze ještě před vymazáním - stalo se - vrátili jsme se k oněm 100 komentářům, které jsem zkusil vymazat já - zkoušel jsem admin rozhraní - ale protože jsem spěchal a potřeboval jsem smazat většinu (a také protože to starosta dělal pomocí tohoto a došel k chybě) zkusil jsem phpmyadmin - hromadně jsem označil všechny nepodepsané komentáře a opět mi tam pár zbylo.
[http://www.dolni-lhota.cz/comment.php?akce=fullview&cisloclanku=2005031502]

A také počet komentářů nesouhlasí s počtem komentářů, které zobrazuje náhled na komentáře v článku na [http://www.dolni-lhota.cz] nebo v admin. rozhraní. - počet jsem nakonec srovnal v phpmyadminovi - kde jsem zeditoval tento počet v tabulce k samotnému článku.

Na ty prázdné, nikde neuveřejněné komentáře, ale nějak nestačím :)

Díky za radu

S pozdravem

Vodim

Re: Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-30, 11:23

takze..

drzi se to ve dvou tabulkach..

komentare maji tabulku xy_komentare. Tam dohledat v polozce "clanek" vazbu k tomu clanku a ty prazdne vety pripadne odmazat

a pocet komentaru k clanku je v tab. xy_clanky => kom.. tady je pocet komentaru k clanku. upravit..



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: vodim (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-30, 11:46

Diky za radu zkousel jsem to uz rano - a pocet komentaru jsem opravil, ale bohuzel ty prazdne komentare tam nejsou tzn. v tabulkach jsou opravdu jen dobre komentare, ale ty prazdne nikde nejsou :(

Vcera jsem psal mail Jirimu Lukasovi a dnes mi odepsal:

"ad pocet koment.) Kdyz to upravite manualne napr. z phpmyadminu, tak musite upravit i hodnotu pocet komentaru ulouzenou primo u clanku (tabulka rs_clanky).

ad prazdne koment.) Nejsem si uplne jist, ale rekl bych, ze je to zpusobeno tridicim algoritmem, ktery se dost mozna nedokaze vyporadat s chybejicim komentarem v puli vetve (tedy ze napr. odmazete hlavni komentar a pritom ponechate reakci a tento hlavni komentar). Podobne bude reagovat asi i verze 2.6.5. Zmena tridiciho algoritmu se planuje az do dalsi verze."

Jsem mu moc vdecny, ze mi tak brzo odpovedel.
Podle te odpovedi, tak jak ji chapi ja - mi to asi nepujde odstranit - az v nove verzi.


Re: Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-30, 15:06

U komentaru (rs_komentare)
nastav vsechny hodnoty reakce_na na 0 - melo by se to spravit (pozor, zmizi tim - jak ti asi doslo - zavislosti komentaru na sobe)
pozor! udelej to jen u komentaru k tomu clanku.

pokud mas hodne casu, muzes tu 0 nastavit pouze tam, kde cislo v reakce_na neexistuje. (neni odpovidajici zaznam v rs_komentare - sloupec idk)

jestli chapes jak to myslim

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: vodim (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-31, 06:03

Pomohlo to - dekuju moc :)

Re: Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-06, 11:55

podarilo sa mi kedysi navodit podobny stav vymazanim komentu na ktory boli reakcie, nastavali tam podobne problemy, riesil som to kompletnym zmazanim vsetkych komentov. Repotroval som to kedysi Jirkovy asi v tom zmysle, ze by bolo dobre zmazat este pred samotnym komentarom automaticky aj vsetky reakcie na tento koment...

Da sa tomu v buducnosti vyhnut tym, ze starosta bude mazat najprv vsetky reakcie az po komentar - od poslednej "vetvy" smerom ku "korenu" - hlavnemu komentaru. Potom by problem nastat nemal. Co si spominam, bolo to takto - zial je to davnejsie, tak presne uz neviem, no nie je to problem otestovat. Dalsia alternativa je nemazat ale upravovat text komentara - neporusi sa tym stromova struktura. bude tam len sprava, ze koment bol zmazany a dovod.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 06.04.2005 12:01.

Re: Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-06, 12:04

Osobne na strankach kde neocakavam nejake bujnenie komentarov ale len par (5-10) jednoduchych postrehov k clanku vypinam moznost reakcie a cely system vypisu komentov trocha zjednodusujem.

Re: Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: vodim (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-06, 12:41

To by bylo taky dobre reseni - jak jsi to nastavil? - Idealni by bylo kdyby to slo - v admin. rozhrani, uz pri editaci clanku (aby si to mohl nastavit i laik, ktery bude psat clanek).
Budu moc vdecny za maly navod :) .

Re: Po smazání všech komentářů se stále zobrazuje 6 prázdných ...
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-06, 13:12

No do adminu by som kôli tomu nezasahoval, staci urobit novu sablonu, ktora by pouzivala k zobrazeniu komentov upraveny klon suboru comment.php, resp, klony upravenych funkcii. To "zamedzenie" reakcii som dosiahol úplne triviálne - zmazanim príslušného linku vo výpisoch komentárov. Comment.php v 2.6.X - okolo r.214. Ono znaly hacker to jednoducho obíde ;) no bezneho cloveka to nenapadne. Úplne zamedzenie by sa dalo spravit zakazanim funkcie NovyReFormKom() + osetrit volania tej funkcie.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.