phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Undefined offset
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 08:29

BTW (nevím jestli to dále píši zcela správně): To že to je na lokále a ne na Webu je také asi tím, že na webu jsou standartně potlačena chybová hlášení úrovně "Notice" takže se prostě nezobrazí. U vás na lokále je toto zřejmě nastavené aby to zobrazilo všechny chyby, taže se tom zobrazí vše. Je to někde v PHP ini:

u mě okolo řádku :285
error_reporting = E_ALL

popis je někde na začátku:
; - error_reporting = E_ALL [Code Cleanliness, Security(?)]
; By default, PHP surpresses errors of type E_NOTICE. These error messages
; are emitted for non-critical errors, but that could be a symptom of a bigger
; problem. Most notably, this will cause error messages about the use
; of uninitialized variables to be displayed.

můžete to zakomentovat a používat jeden z předchozích řádků

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

myslím, že se to potom bude chovat jako na webu, tedy nebudou se zobrazovat Notice, ale na ladění skriptů je vhodné zobrazit vše, tedy to ponechat jako dříve.

snad jsem to napsal správně, úpravy php.ini jsou pro mě docela horor (při poslední instalaci PHP jsem nějak docílil, že moje stránky byly dočasně azbukou ;-) ), takže za nic neručím.

Re: Undefined offset
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 10:54

ano tohle co pise Kryspin je sice resenim a mohlo by to hlaseni potlacit. Osobne bych to na lokale nedelal. BTW mam lokalne nastaveny nejvysi moznou hodnotu a phpRS ani nešpitne.. :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Undefined offset
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 11:05

Jo, mám to taky tak, ale nějak se mi zatím nepodařilo vyřešit problém, když přes "rozcestník" volám nějakou funkci s více parametry, a volám jí někdy jen s částí parametrů, zbytek se vkládá ve výsledné funkci defaultně (například chybové hlášení, když jsi něco nevyplnil ve formuláři, tak se zavolá ta samá funkce, co tvoří formulář, ale vloží se tam ty předchozí hodnoty. Ty se tam ale nevkládají, když se volá poprvé, to se tam vloží defaultní, tedy prázdné hodnoty. Také se tam nevkládá chybové hlášení, když je to poprvé.

(Tedy tak nějak to funguje, je to už několik měsíců, co jsem se tímhle zaobíral, něco jsem odstranil, ale nějaké tam ještě zůstaly.)

No a tam mi to sice chodí bezproblémově, ale vyvolá to chybu "notice", pokud je povoleno její zobrazení. Budu to muset nějak doladit a přepsat. Ale nějak nezbyl čas.

Re: Undefined offset
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 11:09

zapominame vsichni inicializovat promenne. je chyba, ze tohle vubec nektere jazyky povoluji, ale to uz se pohybujeme skoro v oftopic... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Undefined offset
Zaslán uživatelem/kou: WeRn_eR (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 14:23

2 Kryšpín:
dik moc, je to tak ... a nahodou jak se zbavit te chyby nevis? ;) :D

Re: Undefined offset
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 21:03

jj, pouze inicializuj promenne ... a melo by to vymizet ... ty chyby

např.

$promenna="";

...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava xsuchy09 v 08.03.2005 21:04.

Re: Undefined offset
Zaslán uživatelem/kou: WeRn_eR (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 21:07

Tak už se to vše podařilo ... znovu jsem přehrál soubor specfce.php z www serveru a inicializoval proměnné, u kterých to házelo chybu (na vhodných místech ;)) mno a už je vše v pořádku ... diq moc všem za pomoc

PS: Ufff, dalo to zabrat :D

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.