phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: Jarda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-19, 21:09

Zdravím, mám problém s MS Internet Explorerem, jakmile nechám úvodní stránku phpRS najet v IE, stránky se vůbec nezobrazí, bez jedinné chybové hlášky. Administrátorské prostředí je v IE funkční. Zajímavé je, že pokud změním v IE kódování z UTF-8 na Windows středoevropské jazyky, stránky najedou, leč se špatně zobrazenou češtinou. Ve Firefoxu vše funguje OK, všetně češtiny a bez nutnosti cokoli měnit. Netušíte někdo v čem je chyba (tedy kromě mých chabých znalostí:-)

Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-19, 21:26

Aký je doctype? Čo vraví validátor? Nie je to xhtml?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 19.11.2006 21:27.

Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: ivan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 07:39

Jarda napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdravím, mám problém s MS Internet Explorerem,
> jakmile nechám úvodní stránku phpRS najet v IE,
> stránky se vůbec nezobrazí, bez jedinné chybové
> hlášky. Administrátorské prostředí je v IE
> funkční. Zajímavé je, že pokud změním v IE
> kódování z UTF-8 na Windows středoevropské jazyky,
> stránky najedou, leč se špatně zobrazenou
> češtinou. Ve Firefoxu vše funguje OK, všetně
> češtiny a bez nutnosti cokoli měnit. Netušíte
> někdo v čem je chyba (tedy kromě mých chabých
> znalostí:-)

Mám úplně stejný problém!
Nainstaloval jsem na lokále vše dle návodu, zdrojový kód se mi zobrazuje, ale pokud nepřepnu v IE kódování z UTF-8 na Windows, nezobrazí se vůbec nic.



Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 10:17

Jedu v IE v UTF8 a vše bez problémů. Museli jste něco změnit/nenastavit popřípadě udělat něco špatně při instalaci.

Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 10:33

Nebo server posílá špatnou hlavičku.
Zkuste do config.php přidat

header("Content-type: text/css; charset=UTF-8");

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 10:37

Napadá ma ešte jedna možnosť - ten shit Internet Exploder má problémy s kompresiou, takže ak server posiela výstup s gzip, IE niekedy vyhodí blank. Tam môže pomôcť nastavenie servera.
[http://www.google.sk/search?hl=sk&q=IE+gzip+site%3Acz&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=]
Na znakovej sade by to ale nemalo byť závislé, takže problém ktorý popisujete bude IMHO v nesprávnej editácii súborov alebo niečo podobné. Akým editorom boli robené úpravy? Dá sa niekde toto chovanie vidieť za behu?

Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 10:38

Jasné, defaultná serverová hlavička WIN - to bude asi ono. Ktorý debilný hosting to má takto nastavené?

Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 10:43

Nie náhodou text/html ?

Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: Jarda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-22, 17:13

Problém vyřešen! Vypadá to, že zrada byla vskutku v deklaraci !doctype. Kód jsem překonvertoval do XHTML, opravil chyby ve validitě a doplnil novou deklaraci: !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd" Nyní již se stránky zobrazí i v IE a s kódováním UTF-8, čeština je OK. Jiný problém je, že zde (v IE) nejede CSS rozjížděcí menu, ale to je zase jiná kapitola...

Re: stránky se nezobrazí v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-22, 18:51

No vida. Neodpustím si poznámku :) Práve toto je jedna z vecí prečo sa "módnej vlne" xhtml vyhýbam kde sa dá. Žiadny prínos. Do stránky môže vniesť drobnú chybu autor článku, reklamný banner, wysiwig editor alebo proxyserver po ceste a tá X-senzácia to nerozchodí. Takáto situácia môže skončiť fatálnou chybou a koncový užívateľ uvidí len chybové hlásenie alebo prázdnu stránku. A nemusí to byť len v MSIE. Ale kto chce kam... V HTML by sa niečo také stať nemohlo. ;-) [http://www.webylon.info/K.XHTML]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.