phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: ThomasV (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 11:12

Zdravim, potrebuji poradit s problemem - jakmile kliknu na download, zobrazi se download blok v IE uplne az dole u zapati stranek misto aby se zobrazil normalne nahore, dela to jen download ostatni sekce ne a je to jen v IE ve firefoxu je vse ok. Nevite nekdo co s tim, diky moc

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 11:58

mas pekne rozbite html
[http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fvendis.net%2Fdownload.php]
<br /> v hlavicke, <body> niekde v strede dokumentu
layout cez css

tam si budes musiet pomoct sam. je tam toho vela co prerabat a upravovat

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 12:07

není v IE třeba moc široký? mě to dělalo více věcí, tak jsem jim většinou musel někde ve stylech nastavit jinou šířku pro IE

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 13:36

v IE je všechno trochu jinak.

takže buď vnutit "strict" mod a nebo se podrzet "hacku".. :-((

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 17:55

Načo XHTML? Len preto že X je cool? FYI: Len to brzdí rýchlosť zobrazenia stránok, žiadnu výhodu v tom nevidím. Použil by som HTML a opravil chyby. Chybné zobrazenie v IE bude kvôli CSS vlastnostiam width v kombinácii s padding alebo border.

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 18:02

XHTML 1.1 nepozna IE. takze ako definiciu by som to jednoznacne zmenil, pokial ju nemas generovanu dynamicky


Patriku ty znamy kritik W3C :)
to X odlisuje standard. klasicke HTML zachvilu bude prekonane ako prehliadacmi, tak aj u W3C
XHTML vzniklo roku 2001, dnes mame 2006 a je naozaj chybou pouzivat nieco co je prekonane jak v kvalite tak obsluhovani a naslednom citani v kode.

Ak by sme sa mali stale drzat starych zauzivanych metod v tvorbe webu tak nebude ziaden pokrok. zober si len to IE. ze kopec veci musis robit podla stareho lebo tento shitny prehliadac to nezoberie. to co je pre teba jednoduchsie a pre uzivatela pristupnejusie v konecnom dosledku nemozes pouzit. preco ? lebo niekto nema zaujem o ten pokrok

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE - OT
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 19:09

Pokrok? Aký poktok? V čom je ten pokrok? Vo viere v svetlé a čisté zajtrajšky? To už tu niekto šľuboval... :-D ROFL

> klasicke HTML zachvilu bude prekonane ako prehliadacmi...
Ako by povedal Chamurapi: "Hovorilo sa pred ôsmimi rokmi, hovorí sa aj teraz, bude sa hovoriť aj o osem rokov." :-D A čím ako bude to staré a blbé HTML prekonané? To akože HTML úplne vymizne a HTML parser môžu výrobcovia prehliadačov z kódu vynechať? LOL, fááákt dobrý vtip. Pokiaľ viem XHTML prináša viac problémov ako úžitku, no hlavne že je pokrokové a moderné :-D Navyše z hľadiska kompatibility: HTML bude podporované VŽDY.

> Ak by sme sa mali stale drzat starych zauzivanych metod v tvorbe webu tak nebude ziaden pokrok
A konkrétne aký pokrok prináša XHTML voči HTML? metódy tvorby webu sú na použitom značkovacom jazyku NEZÁVISLÉ. Tak čo mi prinesie XHTML strict oproti HTML Strict? Spomalenie načítavania? Že jediná chyba zo strany webmastera môže znefunkčniť a zneprístupniť celý web? Že môžeš stránku spracovať automatom? Fakt vymakané a použiteľné... ROFL Ďakujem, použijem radšej HTML.

> zober si len to IE. ze kopec veci musis robit podla stareho lebo tento shitny prehliadac to nezoberie
Vec bugov v implementácii CSS je úplne, ale úúúúplne o niečom inom, nie o XHTML. CSS je iná kapitola a je jedno či používaš HTML alebo XHTML, chyby v implementácii CSS tým neovplyvníš.

Ak ide o štandard tak zavedenie XML/XHTML ten stávajúci ISO štandart SGML len pekne sk---píp--- :-(
Je mi smutno, ked sa niekto oháňa štandardami a nevie o tom, že samotný princíp XML/XHTML je založený na hnusnom a nechutnom porušení štandardu SGML (ISO 8879:1986), upravenom dodatkami na nátlak konzorcia tak aby sa ISO norma podriadila potrebám XML. Proste čistý politický hnus....

Končím :-x prepáčte za OT ale nedalo mi to... :-/

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 19:23

preco XHTML ?

pretoze nas tlaci pouzivat styl zapisu ala XML, zatial co v HTML to iba mozeme. to znamena, ze si tvorcovia webu mozu dovolit robit chyby. pricom v XHTML si to dovolit nemozu, pokial chcu pouzivat to znacenie. smutne ze kopec ich o tom ani netusi

Nezaoberal som sa priamo CSS ale vseobecne. pokial niekto brzdi pokrok tak naco je potrebne robit nove lepsie a rychejsie veci ? potom na nic. naco nam to CSS ked sa da layotu spravit aj pomocou zapisovania hodnot do tagov ? ved to vyzera uplne rovnako. ide o to, ze kto nechces pokrok tak ho nerobi a bude si zastavat stare postupy.

to, ze musim striktne pouzivat styl zapisu XHTML mi dovoluje previest cely obsah do inej podoby bez toho aby som sa bal, ze by bola nejaka chyba.

Norma XHTML ma nuti pisat kod spravne a nerobi benevolentnost.
[http://interval.cz/clanky/proc-pouzivam-xhtml/]
je to subjektivny nazor autora a ma vo vela veciach pravdu. je to prave XHTML co sa snazi zamiest chyby svojho predchodcu, aby sa dal obsah pouzit vo viacerych smeroch

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 19:41

smiko napísal/a:
-------------------------------------------------------
> preco XHTML ?

Smiko k celej tvojej reakcii len toľko: porovnávaš XHTML Scrict s HTML Transitional, takže je to celé dosť mimo. To čo tvrdíš bude presne platiť aj opačne, pokiaľ porovnáš HTML Strict s XHTML Transitional.

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 20:10

> pretoze nas tlaci pouzivat styl zapisu ala XML, zatial co v HTML to iba mozeme. to znamena, ze si tvorcovia webu
> mozu dovolit robit chyby. pricom v XHTML si to dovolit nemozu, pokial chcu pouzivat to znacenie. smutne ze kopec
> ich o tom ani netusi

A čo je dôležitejšie validita alebo prístupnosť obsahu? Pre mňa vedie jednoznačne prístupnosť obsahu aj keď aj syntaxtická správnosť je dôležitá. Pozor na to, chybu môže spraviť aj autor - žijeme predsa vo svete redakčných systémov a v dobre vkladania obsahu priamo z MS Word a to hocikým, nie len www-majstrom. A kvôli tejto chybe webmajstra alebo autora sa v XHTML nezobrazí celá stránka, web nebude prístupný, pretože neprejde cez overenie správnosti voči DTD a v prehliadači sa zobrazí veľké nahé :-O ....NIČ! :-D Toto neberiem ako výhodu, ale ako obrovskú nevýhodu. navyše XHTML na niektorých stránkach hlavne s dlhším obsahom doslova vadí, pretože pri načítavaní bliká, zobrazí sa až po dotiahnutí posledného bitu stránky, niečo ako postupné vykresľovanie obsahu v XHTML už z princípu nezhozí. A že ma XHTML núti písať validne? ROFL čo to je za výhoda? Veď HTML v striktnom doctype je PRESNE to isté ako XHTML strict. HTML ma tiež núti písať čisto ak zvolím patričný typ dokumentu. Iné je len označenie, rýchlosť vykreslenia stránky a náchylnosť na zneprístupnenie celého obsahu pri jedinej chybe. Samozrejme to všetko v prospech HTML. Pozri sa na aký kód generuje google. Vidíš v tom problém? Pohoršuje ťa to? :) Mňa osobne nie, a zdá sa že nikoho z jeho používateľov. :-D Funguje totiž perfektne a programátori google vedia prečo to tak robia. ;) OK, už definitívne držím hubu :-x nech používa kto chce, čo chce... ja si budem dalej patlať weby v HTML ;-)

<peace> tag nechávam zámerne neuzatvorený :)

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 20:30

tak zaprve XHTML a hocijake HTML strikt nieje to iste. XHTML nedovoluje krizit tagy a to je len dobre.

dalej, koho je chyba ze Word dava taky hnusny kod aky dava ? prave tych co sa na normy najviac seru.

ale co, kazdy si budeme robit co chceme. sme tvrdohlavi ;)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-29, 15:58

smiko napísal/a:
-------------------------------------------------------
> tak zaprve XHTML a hocijake HTML strikt nieje to
> iste. XHTML nedovoluje krizit tagy a to je len
> dobre.

Nechcem sa hádať či je to dobre alebo nie, chcem len upozorniť na možné úskalia pri použití XHTML v phpRS. Niektoré pluginy alebo rozšírenia totiž môžu mať fatálne následky v prístupnosti publikovaného obsahu. Odporúčať začiatočníkom aby používali XHTML šablonu v phpRS je trošku nezodpovedné. Osobne by som layout v XHTML nepoužil ani omylom.

Prečo PIXY používa XHTML je jeho subjektívny pocit ako sám píše. Prečítaj si aj protiargumety od takej osobnosti akou je Jirka Kosek, odporúčam ;)

Ďalší zaujímavý článok o XHTML napísal Lukáš Havrlant

Nakoniec si dovolím ešte krátku citáciu Jirku Koska :)

V poslední době je mezi progresivními webdesignéry stále modernější vytvářet stránky v XHTML, nejlépe ve variantě Strict, ještě lépe pak ve verzi 1.1. Tomu, kdo má stránky v HTML, se už jen vysmějí. Není to dobře. Tito webdesignéři jsou totiž zaslepení standardizací stejně, jako byli před osmi lety zaslepeni možnostmi nových webových technologií jejich o pár let starší kolegové. Web přitom není o nových technologiích, dokonce není ani o standardizaci, ale o dosažení interoperability. Z tohoto ohledu je však XHTML mnohem horší než HTML.
- - - - - - -
A na závěr moje doporučení. Neztrácejte čas snahou o publikování svých stránek v XHTML, nehádejte se s ostatními, zda je lepší XHTML nebo HTML. Ušetřený čas věnujte něčemu smysluplnějšímu...

Zlaté slová, nezostáva mi nič iné, len súhlasiť.

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-30, 16:29

Precital som si tie protiargumenty, ale nepovazujem ich tak. su to len zapisky nariekajuceho cloveka, ktory chcel rozbprudit vodu.

- ze sa stranka zobrazi az po uplnom nacitani html dokumentu je podla mna dobre, lebo hned je vidiet vysledny efekt a nematie uzivatela, ze preco to vyzera tak strasne ako to vyzera pokial sa to nacitava. dokonca to ani tak nieje pravda, pretoze pri velkych dokumentoch v XHTML sa nacitavaju postupne a nie naraz.
- pise, ze povinne ukoncovanie tagov je zbytocne, praveze naopak. ak mam kazdy tag ukoncovanie, rychlejsie sa spracovana, pretoze prehliadac nemusi hadat kde asi ten koniec toho tagu uzivatel myslel. a pir chybe sa lahko nachadza pricinia
- ze sa musi pisat DOCTYPE je dobre, prehliadac vie rozoznat ako ma spracovavat dokument
- mod spatnej kompatibility je dobra vec. vidiet ze W3C myslelo aj na take hlupe prehliadace ako je IE
- <![CDATA[ myslim ze nieje povinny, ale odporucany zapis. nieje to chybou ak tam nieje
- pouzivanie skrateho zapisu v HTML povazujem za smutne riesenie. niektore atributy museli byt v HTML zapisane aj tak do uvodzoviek. preto zjednotenie zapisu povazujem len a len za dobry krok.
- dalej hovori, ze delenie atributov o riadky nefunguje. co je na tom zle ? uz sme v dobe CSS a styly sa zapisuju pomocou neho a nie atributovo. takze dlzka nikdy nebude strasna

mohol by som pokracovat dalej a dalej. niektore zmeny na XHTML sa nepacia ani mne, ale co s tym narobim ? nic
inac je az komicke ze prave clovek, ktory rozkrikuje neduhy xhtml ich s chutou vyuziva. ci to uz je ukoncovanie tagov alebo pouzivanie rydzo xhtml tagov ;)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: chyba zobrazeni bloku Download v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-30, 17:43

no mám voľnú chvíľku tak zareagujem, kým nás niekto nezmoderuje :-D

smiko napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Precital som si tie protiargumenty, ale
> nepovazujem ich tak. su to len zapisky
> nariekajuceho cloveka, ktory chcel rozbprudit
> vodu.
to by som netvrdil, J. Kosek je XML guru, a veľmi dobre vie o čom píše

- to ale neznamena, ze sa nemoze mylit. XHTML je oproti XML trochju rozdiel. je tam prave to HTML. to znamena trochu ine spracovanie v text/html rezime. cize velmi podobne klasickemu HTML

> ze sa stranka zobrazi az po uplnom nacitani html
> dokumentu je podla mna dobre, lebo hned je vidiet
> vysledny efekt a nematie uzivatela, ze preco to
> vyzera tak strasne ako to vyzera pokial sa to
> nacitava.
:) nekomentujem

- nekomentuj, ale pokial mas dizajnovo zlozite weby, ale pritom velke dajme tomu 10kb tak radsej budem vidiet hotovy vysledok ako rozsypany caj, ktory sa po case zacne spajat dohromady

> dokonca to ani tak nieje pravda, pretoze
> pri velkych dokumentoch v XHTML sa nacitavaju
> postupne a nie naraz.
tak je to pravda alebo nie? :-D odporuješ si v jednej vete ;) XHTML dokument sa začne renderovať až po stiahnutí posledného bitu - to je FAKT (pokiaľ viem jedine Opera to hackuje a chýbajúce elementy si "domýšľa"), to že sa zobrazuje postupne je vec iná, vždy sa čaká na dokončenie stiahnutia a je to logické, pretože až keď je dokument kompletný dá sa validovať a overiť voči DTD

- kde si odporujem ? to mas vzdy pises ked chces znervoznit protivnika ? :) som ti nazorne ukazal pri validatore s moznostou zobrazenia zdrojaku o niekolko stoviek riadkov ze sa to nacitava postupne. Robi to tak aj Mozilla aj IE. takze tento argument je velmi slaby ;)

> pise, ze povinne ukoncovanie tagov je zbytocne,
> praveze naopak. ak mam kazdy tag ukoncovanie,
> rychlejsie sa spracovana, pretoze prehliadac
> nemusi hadat kde asi ten koniec toho tagu uzivatel
> myslel. a pir chybe sa lahko nachadza pricinia
prehliadač nič nehľadá, jednoducho ak dám:
<li>jedna
 <li>dva

tak tá druhá položka zoznamu automaticky znamená ukončenie prvej a žiadne "hľadanie" sa nekoná, proste niektoré otváracie tagy automaticky ukončujú predchádzajúce ak sú neuzatvorené. XML parser ale musí dokument validovať a overovať voči DTD, čo je vcelku náročné na výkon takže tá povestná rýchlosť spracovania ktorou argumentujú XHTML veriaci je v skutočnosti oveľa menšia práve pri XHTML :-}

- ani by som netvrdil. prehliadace su na zakladne DTD optimalizovane na zakladne tagy XHTML. snad si nemyslis, ze by DTD stale stahovalo zo servera W3C a nasledne vyhodnocovalo. LOL :D



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava smiko v 30.03.2006 19:19.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.