Inzerce : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně inzerce?
phpRS - redakční a informační systém
problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: steve64 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-25, 18:17

Čaute, skúšam inzerciu v.1.0.0. s PHPRS 2.35.
- založil som tabuľky inzercie -OK
pri pokuse o vloženie nového inzerátu to padne do chyby:

Warning: mysql_query(): Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) in inz_config.php on line 109

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in inz_config.php on line 109

Warning: mysql_num_fields(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 110

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 115

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in inz_config.php on line 125

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 126

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 134

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in inz_config.php on line 141

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 142

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 149


Odkiaľ sa tam zobral ten localhost. Som s toho pako. Ďakujem za pomoc

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-25, 19:14

pozor, nedej se zmast... i na ostrem serveru mohu definovat pristup k DB pouze jako "localhost". Znamena to, ze MySQL bezi na stejne masine jako webserver (Apache) a pristupovat se k nemu da pouze v ramci lokalniho stroje...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: steve64 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-26, 09:07

Connect na databázu a 3 tabulky inzercie je v poriadku,ale pri pokuse o vloženie nového inzerátu to padne na horeuvedených chybách zápisu do databázy.
Neviete o inzercii, ktorá beží na v. 235 ?
Vďaka.

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-26, 09:25

tenhle plugin má jednu zvláštnost, má předponu (rs_inz) databázových tabulek "natvrdo" v kodu (je to tam na dvou místech, v administrační části a v zevní zobrazení) pokud poučíváte jinou předponu, tak to pochopitelně nefunguje.

stačí to najít a přepsat, nepamatuju si z hlavy, kde to je, ale je to vždy na začátku souboru a jeden najdete v rootu a druhý snad v adresáři plugin/inzerce

p.s. jedno bude v inz_config.php , jak se to zobrazuje nahoře, včera jsem to upravoval u sebe, viz:

// predpona tabulek inzerce
$inz_predpona='kv_inz'; <<<--- tady jsem si to přepsal





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 26.04.2005 09:28.

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: steve64 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-26, 10:03

Vďaka za naťuknutie. Používam predponu rs235. Opravil som rs_inz na rs235_inz, ale problém z vložením nového inzerátu je tu stále.

Warning: mysql_query(): Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) in inz_config.php on line 109

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in inz_config.php on line 109

Warning: mysql_num_fields(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 110

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 115

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in inz_config.php on line 125

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 126

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 134

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in inz_config.php on line 141

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 142

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in inz_config.php on line 149


??? Som z toho pako. Má niekto podobný problém ???

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-26, 12:42

to už tedy nevím. Ale měl jsem představu, že předpona může být jenom dva znaky. Asi to může být i jinak.
jedině snad ještě: jmenujou se i ty tři tabulky v Tvé databázi skutečně rs235_inz_inzeraty rs235_inz_kategorie
rs235_inz_typ ?

a do rs235_inz_typ se musí ty typy nacpat ručně,

Ale tohle všechno budeš mít asi dobře... :-X




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 26.04.2005 12:59.

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: steve64 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-26, 18:23

Vďaka Kryšpín. Áno, tabuľky mám v poriadku, "vidím" do nich (ak zeditujem napr. kategóriu alebo natvrdo niečo zmením, všetko vidím, ale keď chcem zapísať nový inzerát cez inz_pridej.php padne to.
Možno mám zlý zdroják inz_pridej resp inz_config.
Nevieš o nejakom inom zdroji na stiahnutie ?
Vďaka.

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-26, 20:49

No, teď mi tak dochází, že inzerce co používám já je snad pro 250/255 a z Tvé předpony vyplývá, že máš verzi 235. Co já vím, třeba to s ní nefunguje.... Ale divil bych se, kdyby nefungovala i ta část zvenku, ta by měla být na verzi phpRS dost nezávislá. ...
houby, teď jsem se podíval, a ten plugin byl původně pro verzi 235, alespoň to je v přiložené dokumentaci ...

můžeš zkustit stáhnout ode mě, je tam trochu upravená verze... ale jen trošku. Na 255b mi jede v pohodě, jak na lokále, tak na webu (testni si [http://kryspin.wz.cz])
stáhnout je:
[http://hepbegclub.idt.cz/download.php?sekce=5]
(je to zcela dole)

jinak ale v zásadě jsem tenhle skript moc nezkoumal, jen jsem ho nainstaloval.

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-26, 20:51

omlouvám se, vloženo omylem 2* (ale nahoře to stějně nějak zblblo)
ta adresa je

Stáhni v téhle sekci



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Kryšpín v 26.04.2005 20:55.

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: steve64 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-27, 08:14

Je to to isté, problém zostal.
Je to tá istá verzia, ktorú mám aj ja. Neviem či to s tým nejako súvisí, ale hneď na začiatku som musel upraviť rs_zahlavi.php a rs_zapati.php.
Musel som vyhodiť:
// tvorba stranky
$vzhledwebu->Generuj();
ObrTabulka(); // Vlozeni layout prvku

---------
// dokonceni tvorby stranky
KonecObrTabulka(); // Vlozeni layout prvku
$vzhledwebu->Generuj();

Inak by to padlo hneď na začiatku (ja mám v. 2.35).
Môže to nejako súvisieť?

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-27, 09:14

No, je pravda, že ve verzi 235 se databázové dotazy volaly trochu jinak
zkus někam do toho souboru inz_config.php , možná na začátek ??

vloži asi tohle:

include("config.php");
// aktivace spojeni
if (!isset($GLOBALS["dbspojeni"])): $GLOBALS["dbspojeni"]=dbcon(); endif;
//

případně takto:
include("config.php");
// aktivace spojeni
if (!IsSet($dbspojeni)): $dbspojeni=dbcon(); endif;
//
ono je tohle nějak zabudované v verzi 250 ... již v config.php, ale v předchozí se to muselo dávat na začátek souborů

jo a ještě, ta řádka 109 je zapsaná trochu jinak, nežli další dotaz níže, možná bych tam dopsal to $GLOBALS["dbspojeni"] ..... na konec.?

Já nevím, zkus to

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: steve64 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-27, 11:39

Je to tak, ďakujem Kryšpín.
Všade tam (pridaj, vymaz ...) kde bol nutný connect (config.pho) s databázou bolo nutné zadeklarovať:

include_once("config.php");

if (!isset($GLOBALS["dbspojeni"])): $GLOBALS["dbspojeni"]=dbcon(); endif;

Už to beží aj na v. 2.35.
Ešte raz ďakujem, a maj sa.

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-27, 13:09

není zač
možná bys mi to mohl (až to otestuješ) poslat na mail kristian.vrhel(at)seznam.cz
Já bych to dal do downloadu na svém webu. Sbírám i starší pluginy, nikdy nevíš, komu se to ještě hodí.
díky

Re: problém s vložením inzerátu
Zaslán uživatelem/kou: steve64 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-27, 21:40

Dobre, dohodnuté.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.