Kniha Hostů : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně knihy hostů?
phpRS - redakční a informační systém
guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 15:10

Máte někdo zkušenost co by to mohlo dělat. Po zadání příspěvku do Guestbooku a odeslání se zobrazí čistá bílá obrazovka. Příspěvek se ale uloží a zobrazi se po novém načtení guestbooku.Tady jsem toho moc o bílé obrazovce nenašel a pokud se někdo ptal tak v jiné souvislosti, ale odpověď jsem stejně nenašel. Zkouším už druhý den kde co, ale bez výsledku. Stačí jen naťuknout na co se zaměřit. Ať se ubírám v myšlení jiným směrem. Znáte to, po dvou dnech se stále motám dokola. Taky mě dal zabrat čtvrteční velký výpadek serveru, kdy po nastartování serveru se na stránky nedalo přihlásit jako čtenář ani jako admin. Bílá stránka v guestbooku je tady: [http://www.primacafe.cz/phprs/guestbook.php] , můžete zkoušet, potom to smažu. Dík aspoň za každou i malou radu.

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 15:20

Mno, buď to po zadání příspěvku nepřesměruje (pokud to má pomocí header přesměrovat) a nebo je tam někde chyba. Potřeboval bych vidět kód okolo "insert into". plus mínus dvacet řádků.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 15:43

Děkuji moc, za SUPER bleskovou pomoc. Bude to takto stačit?




function zapis() {
return phprs_sql_query("INSERT INTO ".$GLOBALS['rspredpona']."guestbook (name,id_regist,email,web,message,date,ip)VALUES ('".$this->name."','".$this->id_reg."','".$this->email."','".$this->homepage."','".$this->message."','".$this->date."','".$this->ip."')", $GLOBALS['dbspojeni']);
}
function overovanie() {
return overovanie($this->name,$this->email,$this->homepage,$this->message);
}
function prispevky() {
return phprs_sql_query("SELECTSQL_CALC_FOUND_ROWSname,id_regist,email,web,message,DATE_FORMAT(date,'".$GLOBALS['gbk_nastavenie']['typ_casu']."') AS dateFROM ".$GLOBALS['rspredpona']."guestbookORDER BY id DESCLIMIT ".$GLOBALS['gbk_nastavenie']['pocet_prispevkov']." OFFSET ".((strana()-1)*$GLOBALS['gbk_nastavenie']['pocet_prispevkov'])."", $GLOBALS['dbspojeni']);
}
function prispevky_pocet() {
return phprs_sql_result(phprs_sql_query("SELECT FOUND_ROWS()", $GLOBALS['dbspojeni']), 0);
}
}
$GLOBALS['guestbook'] = new GUESTBOOK();
// ---- PRIDANIE PRISPEVKU$commentGB = false;
if (isset($_POST['pridatGB']) && (!isset($_POST['nepridavat']) && isset($_POST['odoslane']))) {
// ochrana proti SPAMuif ($_POST['vytvorene']+15 > time()) {
echo 'SPAM <br /> Ochrana proti SPAMU. Správa byla napsána dřív jak za 15 sekund po vygenerovani stranky. <br /> Jestli jsme Vás omylem přerušili, klikněte v prohlížeči na tlačítko NAZPĚT';
// xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx // odeslání mejlu po pokusu o spam - příspěvek napsaný dřív jak za 15sek

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 15:53

Už jsem si tu knihu stáhnul a koukám na to, dík.

Máš nastavené posílání mailů na 1? $mail = 1; v guestbook.php? Jestli jo, zkus dát 0 a vyzkoušet to.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 16:01

Je tam 0 od samého začátku

$mail = 0; //1- odeslání 0- neodeslání info.mejlu že byl přidán příspěvek

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 16:04

:-/

Původní kód:
$addnew = $GLOBALS['guestbook']->zapis();
    
   if ($GLOBALS['prmyctenar']->ctenarstav == 1) {
      setcookie("phprs_gbk_web","".$p_homepageGB."", time()+864000);
}

		// ak sa zapisalo do DB presmeruje na hlavnu stranku kvoli zamedzeniu ulozenia v cache
    if ($addnew) {
      if ($mail && function_exists(mail)) {
        mail($GLOBALS['redakceadr'], GB_KNIHA_NAVSTEV." - ".GB_NOVY_PRISPEVOK, $p_nameGB." ".GB_NOVY_PRISPEVOK_TEXT." (".$dateGB.")\n\n".$p_messageGB."");
      }
     header("Location: ".$GLOBALS['baseadr']."guestbook.php");
		}


Zkus upravit na:
echo "a";
    $addnew = $GLOBALS['guestbook']->zapis();
    
    echo "b";
    if ($GLOBALS['prmyctenar']->ctenarstav == 1) {
      setcookie("phprs_gbk_web","".$p_homepageGB."", time()+864000);
      echo "c";
		}

		// ak sa zapisalo do DB presmeruje na hlavnu stranku kvoli zamedzeniu ulozenia v cache
    if ($addnew) {
    echo "d";
      if ($mail && function_exists(mail)) {
        mail($GLOBALS['redakceadr'], GB_KNIHA_NAVSTEV." - ".GB_NOVY_PRISPEVOK, $p_nameGB." ".GB_NOVY_PRISPEVOK_TEXT." (".$dateGB.")\n\n".$p_messageGB."");
        echo "e";
      }
      echo "f";
      header("Location: ".$GLOBALS['baseadr']."guestbook.php");
		}


A vyzkoušet, kam až to vypíše.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Michalek v 14.04.2007 16:07.

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 16:29

nemám to na lokále, takže jsem to hodil na server. A teď nevím už vůbec nic.

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 16:31

Mě to napsalo abdf :) Což znamená, že až po odeslání hlavičky to probíhá v pořádku. Jen před tím "abdf" je ve zdrojovym kódu nějaký zalomení, nějaká mezera.

Koukám, že je tam i normálně, ale jen u knihy. Na hlavní straně je to v pořádku.

Takže - uprav knihu zpátky bez těch "echo" a koukni se, jestli na začátku souboru není před <?php mezera. Jestli jo, tak ji smaž.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Michalek v 14.04.2007 16:34.

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 17:02

Ty echa jsem smazal. Mezera na začátku není a ani na konci. Včera ně taky něco nechodilo a bylo pár entrů na konci. Jinak jsem s tím nedělal nic a zdá se, že to funguje. A co to potom bylo?

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 17:13

Jj, už to funguje. Být to utf8 tak tipnu na identifikační byty souboru. Pokud je to ve windows1250, mohl tam nějaký editor hodit na začátek mezeru, nebo něco takového.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 17:28

Tak dalece do souvislostí nevidím, ale Admin MySQL na začátku (na vstupu do něj při přihlašování) píše Česky - Czech(utf-8) ale phpRS používám windows-1250, nemůžu mít problém někdy s tímto. Protože, při výpadku serveru mě nešlo přihlašování ani čtenářů ani do admin sekce. Po skoro dvou dnech laborování a kombinování různých souborů ze starších záloh se to rozjelo (ale nevím čím). Když jsem tam potom vrátil ty původní soubory tak to jelo i s nimi. Mám pocit, že se ta chyba odehrávala někde tabulkou rs_ctenari a něco kolem session. Ale co přesně se stalo, že to nechodilo a pak zase ano, nevím. Ještě, že jsem měl nedávno udělanou zálohu komplet všeho.
Opět se potvrdilo zálohovat, zálohovat a zase zálohovat.

Ještě jednou moc děkuji za tvou rychlou pomoc, a to je přesně to proč jsem zvolil zrovna phpRS.

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 17:37

phpMyAdmin ukazuje to, co si zvolíš :)
Při velkém extrému můžeš mít soubory ve windows1250 a databázi v utf8, nebo klidně obráceně.

Ono "přihlašování čtenářů nejelo" je dost široký pojem a napadá mě nejméně deset tisíc možností, čím by to mohlo být :) Ale hlavně že to funguje.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: guestbook a bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-14, 18:22

To je ono, hlavně, že to funguje. Ale potom ten horor když se tomu nechce. Mělo by to fungovat jednoznačně a definovaně. Ale to není můj případ, protože plno souvislostí nechápu a vůbec nevnímám. A takových je nás tady asi dost. Jenomže na druhou stranu je tady dost lidí kteří chápou funkci phpRS a taky je to asi hodně baví, jinak by to nemohli dělat. A takovým hrozně moc děkuju. Pomohli už několikrát.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.