Jiné : phpRS Fórum
Na něco jsme zapomněli?
phpRS - redakční a informační systém
Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: trejlu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 16:48

Spravce souboru je super.
Problem : prestoze jsem pouzil original spravcesouboru.php nejde upload zadnych souboru.
Zobrazuje se pouze hlaseni " Zakazany typ souboru, soubor uz existuje"
- phpRS 265
- zkousel jsem na localnim PC na [http://zavodi.php5.cz]

Diky za radu.

Ludek Trejbal

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 17:58

pozri na konfigurak Apache, konretne na mime.types v adresari conf a nastav si plugin podla toho

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 18:00

napr. ja mam zip subor ako application/x-gzip, takze som si zmenil nastavenie podla navodu v tom plugine - zalezi to asi na konkretnej verzii Apache

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 19:37

trejlu napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Spravce souboru je super.
> Problem : prestoze jsem pouzil original
> spravcesouboru.php nejde upload zadnych souboru.
> Zobrazuje se pouze hlaseni " Zakazany typ souboru,
> soubor uz existuje"
> - phpRS 265
> - zkousel jsem na localnim PC na
>
> Diky za radu.
>
> Ludek Trejbal

Je to tím, že ti nefunguje funkce Copy ... stačí jí změnit na move_uploaded_file ... v nové verzi, která je již ve vývoji bude již použita tato funkce... copy často dělá při uploadu potíže ...




========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 19:39

BTW: na webu ti to půjde ... tento problém se objevuje pouze na localhostě (v 95%, ať nepřehánim ...)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 19:43

Počky, tys to nezkoušel na lokále, ale na hostingu php5? Tak to je blbý ... zkus si to změnit na tu move_uploaded_file ... to by mělo jet určitě ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 21:12

IMHO je potreba rozlisovat "lokal" a "localhost"... :-D

tak a ted vazne...

vetsine Linuxovych distribuci je naprosto jedno, kde to jede. To se bohuzel o windows rici neda... (ted prosim nenadavat, ze nadrzuji Linuxu).
Pokud si dobre nastavite *nux(*nix), tak se to hlasi kdekoliv v siti... (predpokladam, ze vite, co nakonfigurovat... nameserver pro lokalni LAN, Apache ve verzi 1.3.x OR 2.x.x, dokazat si zprovoznit DNS, mailserver, ....)
Tohle na windows dost dobre nejde (tedy alespon ja s tim mam stale problemy...(BIND je portovan i na widle)). Ale sam se priznam, ze "mime" mi na localhostu (windows) dela take problemy...
Takze jedine reseni vidim v tom, poridit si pro vaznou praci nejaky starsi pocitac (P3, 600-800MHz, bohate staci, cena po bazarech cca 1-2,5kKc), na kterem si to pekne v pohode rozjedete na Linuxu... (BTW v soucasne dobe 78% webu jede na *nixu. Otazkou zustava, proc???... :-) )

<FLAME>
treba mi nekdo vysvetli, jak prinutit widle ridit se podle RCF.. diky
</FLAME>

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 21:29

BTW na widlich nejsou problemy s MIME types, ty v pohode rozlisi ... ale problem je s prikazem copy ... move_uploaded_file v poho jede ...
jde o to, ze jak nezafunguje copy, nezkopiruje se soubor, cili se nema MIME odkud nacist, proto to rve chybu MIME ... vlastni zkusenosti ... jinak neni tu fci tezke zmenit, viz. www.php.cz ... nebo vyckat do dalsi verze, tam bude move_uploaded_file ... urcite se s copy po poslednich zkusenostech rozloucim ;-)
jinak jj, na severech jedine *nix ... je to rozhodne mnohem lepsi ;-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 00:15

Pokud vám nejed upload, je to např. omezeným hostingem (pipni apod.), kde je PHP v safe mode, cili nejde fce copy ... zmente tedy v spravcesouboru.php na radku 473 toto:

if(copy ($GLOBALS['soubor'], $GLOBALS['dwndir']."/".$GLOBALS['user']."/".$GLOBALS['dodir'].$GLOBALS['soubor_name']))

na toto:

if(move_uploaded_file ($GLOBALS['soubor'], $GLOBALS['dwndir']."/".$GLOBALS['user']."/".$GLOBALS['dodir'].$GLOBALS['soubor_name']))

fce move_uploaded_file by mela byt funkcni ;-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava xsuchy09 v 15.07.2005 00:16.

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 02:36

Na Community webu by měl být od zítřka dostupný plugin se dvěma soubory (provedena pouze úprava viz. příspěvek výše, jinak naprosto identický plugin / soubor spravcesouboru.php):

spravcesouboru.php (využívá pro upload fci copy)

a

spravcesouboru2.php (využívá pro upload fci move_uploaded_file)

Můžete si tedy zvolit pro vás tu funkční ;-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 12:21

Problém odhalen

... na pipni neslo o zakazani fce copy, ale o vytvareni adresaru ... musí ho vytvaret FTP fce, ne mkdir ... update proveden (testove, a slape to), vecer to dam dohromady (do vsech verzi) a bude to na community webu i s moznosti tvorit adresare pres FTP (pokud se nepodari mkdir, zkusi se vytvorit pres FTP) ...

Az to bude na community webu, dam tu vedet ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 22:07

Tak, na Community webu si nyní můžete stáhnout aktualizovaný plugin. Upload je nyní provázán oběmi funkcemi (jak copy, tak move_uploaded_file). Pokud selže copy, plugin sám zkusí uploadovat pomocí move_uploaded_file. Dále plugin obsahuje druhý soubor spravcesouboru2.php. Ten je jiný v tom, že funkce vytvářející adresáře jsou založené na FTP funkcích (např. na hostingu pipni jsou totiž omezené fce mkdir a chmod - ty nefungují např. na pipni tedy korektně a špatne se tam nastavovali práva při vytváření adresářů) ... takže komu nešel upload, nebo vytváření složek atd, prepište si spravcesouboru.php souborem spravcesouboru2.php a proveďte konfiguraci pro FTP připojení na řádku 20-30 (tam někde ;-) ... snad už si každý najde kombinaci fungujícího pluginu ...

BTW: Pracuji na druhé verzi, která bude zcela odlišná především svou filozofií ... bude mnohem propracovanější a s těmito problémy už bychom se neměli tolik setkávat (i když se jim nikdy nevyhneme) ... zatím je ale ve vývoji, počítám že by se do konce července měla objevit na Community webu. Máte se na co těšit, to slibuju, myslím že budete novou verzí pluginu příjemně překvapeni ... mno ale nebudu předbíhat ... zatím mi můžete psát připomínky a návrhy na nové věci do nové verze pluginu, buď sem, nebo na mejl či ICQ ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: trejlu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-16, 13:20

Dobry den,
pracoval jste usilovne a dekuji za ochotu.
Aktualizovany plugin jsem odzkousel s temito vyledky:

phpRS 265

Na lokalnim webu (PC) stacilo nakopirovat opraveny soubor spravcesouboru.php
a vse funguje

Na php5
-- spravcesouboru.php
- vytvoreni adresaru storage a smazane ANO ( nasatven chmod 777 ANO)
- upload storage/admin/noviny.jpg "Chyba! Soubor nebyl uploadován. zkusil jsem to2"

-- spravcesouboru2.php
- po instalaci pluginu a vstupu do admin sekce " se ukazuje cesta storage/admin ALE FAKTICKY NEEXISTUJE
- pokus o vytvoreni podslozky storage/admin/ archiv " Chyba! Adresář storage/admin/archiv nebyl vytvořen!" NE
- vytvoril jsem adresar archiv manualne pres ftp a nastavil chmod 777
- pokus o upload souboru "storage/admin/noviny.jpg Chyba! Soubor nebyl uploadován. zkusil jsem to2" NE

-- spravce souboru2.php = upraveno pro jiny nazev adresare ( pokus)
- instal.php "Adresář pokus byl úspěšně vytvořen. Adresáři pokus byla nastavena práva pro upload. Adresář pokus/!smazane byl úspěšně vytvořen.
Adresáři pokus/!smazane se nepodařilo nastavit práva pro upload. Zkontrolujte, zda jsou práva nastavena na 777 (chmod 777)"
( oba adresare vytvoreny chmod 777 ANO)
- po vstupu do adminsekce " Chyba! Váš adresář pokus/admin nebyl vytvořen! pokus/admin Fatal error: Call to a member function close() on a

non-object in /www/7/site9737/wwwroot/plugin/spravcesouboru/spravcesouboru.php on line 312"
- vytvoril jsem adresar admin manualne pres ftp a nastavil chmod 777
- upload= funguje ANO ( soubory maji chmod 644 )
- smazani souboru "= Při pokusu o smazání souboru noviny2.jpg nastala chyba!" NE
- publikovani do sekce download = funguje ANO
- pri pokus o vytvoreni podslozky "Chyba! Adresář pokus/admin/archiv nebyl vytvořen!" NE
- vytvoril jsem adresar archiv manualne pres ftp a nastavil chmod 777
- presun do podslozky archiv = funguje ANO
- prejmenovani souboru v hlavni slozce i podslozce = funguje ANO
- upload souboru do podslozky achiv = funguje ANO
Budu se tesit na dalsi verzi.

Ludek Trejbal

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-16, 15:35

Popsané problémy jsou způsobené práve nedostatečnou funkčností mkdir a chmod. Pokud se totiž vytvoří složky pomocí těchto funkcí, ale nenastaví se jim dostatečná práva, vše je špatně ... poté musí nastoupit FTP funkce, které by měly problém řešit. Podobné problémy byly na pipni, kam mi dal jeden člověk co mu to hlásilo přístup. Dle toho jsem vytvořil skript s FTP funkcema, který na pípni již funguje (alespoň když jsem to dělal, tak fungoval). V tomto případě doporučuji při instalaci NEPOUŽÍVAT instalace.php. Do příští verze bude tento soubor upraven a přepracován (nejspíše na dvě verze). Protože jakmile Vám tento soubor vytvoří složku storage, nebo !smazane pomocí mkdir, tak už na něj práva 777 nedostanete, i když se tak tváří!!! PRostě si pamatuje, že ten adresář vytvořila fce mkdir a i když tam ty práva jsou třeba napsané po ručním nastavení, tak tam ve skutečnosti nejsou!!! Takže jsou dvě řešení:

1) smazat vše co jste vytvořil a přes FTP klienta ručně vytvořit složku storage a v něm složku !smazane a ručně na ně nastavit práva.
2) v instalace.php zakomentovat vše co se týká fce mkdir, aby tam zůstaly jen FTP fce, kterými by mělo vše jet v pořádku. Dnes to zkusim vyzkoušet na PHP5.cz, a případně soubor upravim.

Snad se vám to všem podaří rozběhat, jak říkám mrknu na to ještě tedy na php5.cz.

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-16, 16:29

Tak jsem právě zjistil, že jsem ve včerejším souboru nechal echovat věci co neměli ... omlouvám se, opraveno (bylo to testováním pro pipni).
Pravda, na PHP5 se mi nedaří vytvářet adresáře ani ftp funkcemi. Uvidíme, co se s tím dá dělat.
Jinak pro ty, kterým to nyní nefunguje, což mě opravdu mrzí ... usilovně pracuji na další verzi. Ta bude založena na jiné filozofii, jak jsem již psal. Tyto funkce tam nebudou tak životně důležité, proto si buď zkuste s pluginem pohrát, aby šel i na php5 hostingu, nebo vyčkejte nové verze, která bude beztak mnohem lepší, propracovanější ;-)

Nebo pouívat stávající plugin, s tím že si veškeré adresáře budete muset vytvořit ručně a ručně jim nastavit práva 777 ... vím, je to trochu nepohodlné, ale na php5 jsem zatím nepřišel na to, jak to rozběhat ... šel jsem spát v devět ráno, takže až se dám trochu dohromady, třeba to pořešim ;-)

Jinak se také omlouvám, že musíte upravovat kód admin.php (stylování). Nová verze již bude mít vlastní css soubor. Nějak jsem to pozapomněl pak upravit.

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: trejlu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-16, 20:45

To je v pohode. Spravce je fakt vybornej a rad pockam na dalsi verze.
Uprava neprichazi v uvahu, o PHP vim ze existuje a to je vse.
Vysledky pouziti na php5 jsem psal podrobne proto, ze chci podat vycerpavajici zpravu o pouzivani.
Ani nahodou to neni nevdek nebo neco podobneho. Jsem rad, ze mohu pouzit volne vysledek neci prace pro nas skolni web.
Takze klidny a !! spokojeny !! spanek, urcite si ho zaslouzite.

Ludek Trejbal

Re: Spravce souboru - MIME
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-30, 23:44

Plugin správce souborů dostal svojí sekci ve fóru phpRS. Proto dále pište prosím do sekce tohoto pluginu - viz. zde:
[http://www.phprs.net/forum/list.php?31]


========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.