Jiné : phpRS Fórum
Na něco jsme zapomněli?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-07, 20:40

Ahoj.

Pokusil jsem se udělat plugin zobrazující tree menu v bloku pomocí css.
Tento plugin je teprve první verzí a neni jeste dotazeny.
Kvůli nedostatku mého času je mi líto ho nedat k dispozici.
Třeba se najde někdo kdo ho dotahne a dá ke zveřejnění všem.


Ukázka je na [http://test.joesoft.info/]
Ke stažení je na [http://joesoft.info/] v sekci download.
Administraci si můžete zkusit na [http://test.joesoft.info/admin.html] uzivatel: testmenu heslo: heslo

Josef

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-08, 08:43

Vypadá to dobře. Zkus sem kdyžtak ještě napsat, v čem je plugin nedodělaný a co je třeba. Kdyby měl někdo chuť se tím zabývat a dotáhnout to, tak ať se má čeho chytat... ;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-09, 10:33

Sorry, pri testovaní som to rozbil, vymaž poslednú položku v danej tabuľke z databázy. Podarilo sa mi spraviť chybu , pravdepodobne je to náchylné na SQL injection. Tiež by som pre texty pre istotu použil htmlspecialchars, aby nedošlo k chybe ako teraz. Ešte raz sorry za rozbitie webu, inak je to dobrá vec. Niečo podobné som robil,ale je to generované automaticky z rubrík (TopicTree). Toto ak opravíš tie chyby bude dosť použiteľná a užitočná vec.

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-09, 10:39

Ešte dodatok: o tvojom webe myslím nevie veľa ľudí, pritom sú tam celkom zaujímavé návody. Prečo ich nedás na community web? Ten má stonásobne vyššiu návštevnosť, mal by si oveľa lepšiu reklamu ako mať tie šlánky na svojom webe, ktorý má pár návštev týždenne.

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-10, 22:03

Ahoj.

Nemusíš se vůbec omlouvat. Psal jsem že to není ůplně dotažený.
Ten web jsem založil jen pro test toho menu.
Zkusil jsem tam přidat funkci phprs_sql_escape_string přímo z phpRS tak to můžeš testnout.
Jen pro zajímavost co jsi vkládal za text?

A k tvému druhému příspěvku.
Ty články na mém webu jsou jen dotažené nápady ostatních lidí z tohoto fóra.
Pokud myslíš že to stojí za to dát to na community web tak nejsem proti ale moméntálně nemám moc času.

Josef

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-11, 20:48

Mrkni na to teraz. Na SQL injection je to už zdá sa imúnne. Treba to ošetriť funkciou htmlspecialchars, pretože ak vložíš ako text menu alebo odkaz HTML kód rozbiješ to. Skús vložiť napríklad text <textarea>. Myslím, že je jasné kam tým mierim. Z pohľadu bezpečnosti to nie je až tak závažná diera, pretože menu je prístupné len cez admin, ale je dobré to aj napriek tumu blbuvzdorne zabezpečiť proti takýmto chybám.

Tiež mrkni na tento link:
/admin.php?akce=formular_presun&modul=tree_menu&id=53&nazev=Menu%204%3Cscript%3Ealert(document.cookie)%3C/script%3E


Proste všetko čo berieš z GET/POST a posielaš to na výstup cez echo treba ošetriť na HTML aby sa nedal spustiť kód ktorý by mohol ukradnúť admin session.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava pa3k v 11.04.2008 20:53.

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-11, 21:21

Ahoj.

Teď jsem na web poslal upravenej kód.
Tak to zkusím.

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-12, 09:24

Takže díky pa3kovi, který testoval a odhalil chyby za což mu děkuji.
Plugin jsem podle rad opravil a umístil na testovací web a do archívu pro stažení. (link je uvedený výše)

Pokud se ještě něco objeví pokusím se to opravit.

Dodělal jsem slovník.
Nedodělaný je přesun celé části stromu.

Josef


Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: jirina (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-19, 10:32

Zajímala by mě jedna věc. Jak dosánout (úpravou css) toho, aby se delší názvy v menu zalomily na více řádků. Standardně s původním css to funguje v IE. Pokud se vyhodí položka "height:25px", tak to chodí i v ostatních prohlížečích. Problém je, že to pak zase začne zlobit ve IE, kde při rychlejším pohybu v podmenu, to podmenu mizí (zřejmě tam vznikne nějaká mezera, na kterou to reaguje).

Poradil by mi někdo řešení? Děkuji

----------------------------------------
[http://www.atletikapisek.cz]

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 16:32

To css je z této stránky [http://www.cssplay.co.uk]
Můžeš si tam dát i jiné. Je jich tam docela dost. Stačí opravit názvy class tříd a mělo by to fungovat.

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-28, 17:28

ten web joesoft.info nějak fčil zkolaboval, je tam cosi o expiraci domény, ale až někdy v srpnu 08. Má to menu někdo stažený, žeby to neupadlo v zapomnění? Toho by byla škoda :-(
1.5.08 - 19:55 - web už jede, ale tree menu download hlásí 404 error banan.cz :-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava ATP v 01.05.2008 19:51.

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: david.brychta (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-11, 22:44

Zdravím. Moc pěkná práce toto.

Ne, že bych věděl jak na to, ale šlo by přidat prioritu položek? Podobně jako v rubrikách.

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-14, 22:35

Ahoj.

Je použita metoda traverzování kolem stromu.
Příklady: [http://www.sitepoint.com/article/hierarchical-data-database]
[http://interval.cz/clanky/metody-ukladani-stromovych-dat-v-relacnich-databazich/]

Takže položky se zobrazují v takovém pořadí v jakém je umístíš ty.
Muselo by se to přerovnat pomocí rekurzivní funkce a tomu jsem se snažil vyhnout. (pokud to lze jinak tak nevím jak)
U více položek v menu je pak příliš dotazů do DB.
Metodě použíté v pluginu stačí jeden dotaz na spousty položek. (já použil dotazy dva kvůli přenášení méně proměných mezi formuláři.)

Josef

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-15, 13:02

Josef napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Ahoj.
>
> Je použita metoda traverzování kolem stromu.
> Příklady:
>
>
> Takže položky se zobrazují v takovém pořadí v
> jakém je umístíš ty.
> Muselo by se to přerovnat pomocí rekurzivní funkce
> a tomu jsem se snažil vyhnout. (pokud to lze jinak
> tak nevím jak)
> U více položek v menu je pak příliš dotazů do DB.
> Metodě použíté v pluginu stačí jeden dotaz na
> spousty položek. (já použil dotazy dva kvůli
> přenášení méně proměných mezi formuláři.)
>
> Josef

Neskúšal si pozerať môj plugin TopicTree? Strom generujem rekurziou ale po každej zmene v štruktúre sa vygenerované menu uloží do cache (samostatná tabuľka).

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-15, 23:04

Na tvůj plugin jsem nekoukal ale kouknu.
Ale podle toho co píšeš se musí po každé upravě vše vygenerovat znovu.
U menu kde nejsou časté úpravy je to asi jedno a tvě řešení je určitě plně použitelné.
Moje menu původně vzniklo pro úplně jiný projekt kde měly být časté změny a spousta položek (až několik stovek).
To že jsem ho použil k tvorbě pluiginu pro PHPrs bylo že jsem měl většinu kódu již napsáno a kamarád chtěl nějaké takové menu pro svůj web. (nakonec to nepoužil)
Bylo mi líto to nechat bez použití a tak jsem to dal do placu všem a doufám že to někoho zaujme a použije to.
Každá z uvedených metod je asi individuální k tomu jaké jsou požadavky.
A každá metoda má své pro a proti.

Josef

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-16, 01:00

Jasné rozumiem. Ja som použil rekurziu, pretože som vychádzal z defaultnej štruktúry phpRS rubrík. Cachovanie je pri rekurzii nutnosť ak to má fičať solídne rýcho aj pri veľmi zložitých o obsiahlych menu. U teba bude asi zložitejšia administrácia, ja admin nemám vôbec :) len pri zmene phpRS rubrík vymažem cache a vpodstate je hotovo - výsledok je takmer ten istý. Prišlo mi rozumnejšie robiť to čo najjednoduchšie. Srať sa s traverzovaním :) ehm, rozhodne to je zaujímavo spravené a je to pekná práca (viac takých pluginov!), ale ja ako starý lenivec radšej srpím raz za čas rekurziu. Nerobí sa to zas tak často ako často sa to menu zobrazuje. Každopádne je dobré že si to dal von.

No som už zbytočne OT, chcel som tým len naznačiť, že je možné spraviť to inak aj s dobrým výkonom a zdrojovým kódom na 100 riadkov. [http://www.kvalitne.sk/sample/topictree-zdrojak.html]

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: golfinstudio (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-18, 11:58

No, Josefe, krapet sem si to předělal. Vymazal sem s css ty hacky a do base šablony sem ten scp upravil takto.
<!--[if lte IE 7]>
<style type="text/css" media="screen,projection"> @import url("image/freestyle2006/ie.css"); 
.menu li {float:left;}
</style> 
<![endif]-->
</head>
<body>


Dále jsem pro internet eplorer vytvořil vlastní css soubor. Je to takto lepší a validnější. Ten hack pro ie 5 a 6 v podstatě nepotřebuješ. Samostatnej ie.css pak řídí zobrazení u všech verzí ie stejně.

Golfin***[http://www.rpgstudio.eu]

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: mex (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-27, 16:08

Zdravím,

prosím o radu - po instalaci a doplnění všech potřebných údajů mi spuštění v admin sekci hlásí chybu

Notice: Undefined index: scriptname in c:\program files\easyphp1-8\www\marcela\plugin\tree_menu\tree_menu.php on line 47 ( 51, 54, 62 )
.
.
.
(všechny řádky, kde se vyskytuje "scriptname")

pro každý řádek v tabulce se vytvoří 4 řádky s chybou.

Tabulku s položkama to v adminu bez problémů vytváří a v prohlížeči v bloku normálně zobrazuje.
Mám verzi 2.8.1, PHP 4, zkouším na localhostu.

Prosím o radu, kde dělám chybu nebo na co se mám soustředit.

Díky.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava mex v 29.05.2008 09:10.

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: walda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-19, 23:40

Ahoj,
mám problém s tree menu v ie7. Mám na webu tree menu, které funguje bez sebemenších problémů, ale pokud si zobrazím externí galerii, v tree menu mi nevyjíždí 2. a 3. úroveň a to vše jen pod ie7, jinde chodí bez problémů.
Nemáte nápad, kde mám problém?

odkaz na galerii kde pod ie7 kde nevyjíždí menu je [http://www.restoky.cz/gallery.php]
a tady důkaz, že pod ie7 mi menu funguje [http://www.restoky.cz/urednideska.php]

Walda

Re: Plugin Tree menu
Zaslán uživatelem/kou: walda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-20, 00:53

Už jsem problém vyřešl,,,,stačilo přehrát soubory v adresáři gal_funkce novými, nemodifikovanými soubory z instalace.
Zřejmě jsem měl nějak pokažené soubory, teď už to šlape.

:)

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.