Jiné : phpRS Fórum
Na něco jsme zapomněli?
phpRS - redakční a informační systém
Ako vytvoriť odkaz na plugin v súbore css?
Zaslán uživatelem/kou: Jojo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-30, 14:10

Zdravím.
Poraďte mi, prosím, ako si vytvorím v súbore css odkaz na konkrétny plugin, aby som si jeho vzhľad mohol samostatne upravovať?

S pozdravom Jojo - www.jewel.sk

Re: Ako vytvoriť odkaz na plugin v súbore css?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-30, 15:37

Pozri si HTML výstup pluginu, prípadne pozri do pluginu ako pracuje s formátovaním HTML - bude to mať najskôr vlastné CSS triedy a IDentifikátory, ktoré stačí naformátovať v CSS-ku.

Re: Ako vytvoriť odkaz na plugin v súbore css?
Zaslán uživatelem/kou: Jojo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 13:39

Dík pa3k.
Prepáč mi, ale neovládam php (je to široká oblasť a pre iné povinnosti mi nezotáva čas, aby som toto zmenil). Preto, môžeš mi na nejakom príklade ( z nejakého pluginu) uviesť, ako to v php vyzerá? (viď : "HTML výstup pluginu, vlastné CSS triedy a IDentifikátory"). Budem ti nesmierne vďačný. Dík.

S pozdravom Jojo - www.jewel.sk

Re: Ako vytvoriť odkaz na plugin v súbore css?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-01, 15:08

v plugine je kód ktorý generuje obsah bloku, nájdi niečo takéto:
$hatlamatla_vystup_pluginu = '<p>Toto je text ktorý posiela plugin ako obsah bloku <a href="/index.php">tu je odkaz</a>.</p>';

// tu ten vystup zanorime do bloku
$obsahbloku = '<div class="moja_trieda_bloku">'.$hatlamatla_vystup_pluginu.'</div>';

switch ($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokTyp()):
  case 1: Blok1($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$obsahbloku); break;
  case 2: Blok2($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$obsahbloku); break;
  case 3: Blok3($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$obsahbloku); break;
  case 4: Blok4($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$obsahbloku); break;
  case 5: Blok5($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$obsahbloku); break;
  default: Blok1($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokNazev(),$obsahbloku); break;
endswitch;


tým že je výsput pluginu zanorený do bloku s CSS triedou "moja_trieda_bloku" môžeme pomocou CSS formátovať čokoľvek v tomto bloku, napríklad odkazy (CSS):
.moja_trieda_bloku p { color:green;}
.moja_trieda_bloku a { color:red;}


Toto je ale dosť všeobecné a je to len jedna z možností. Záleží na konkrétnom plugine ako autor formátuje výstup. Niekedy je to riešené priamo nastavenými triedami v HTML kóde pluginu bez toho zanorenia do bloku. Preto som písal aby si sa pozrel na HTML kód, ktorý ten plugin posiela prehliadaču. Samozrejme záleží aj na použitom layoute. Dá sa to spraviť aj pomocou triedy pre obsah bloku.

Re: Ako vytvoriť odkaz na plugin v súbore css?
Zaslán uživatelem/kou: Jojo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 13:54

Ešte raz pa3k vrelé ďakujem, že strácaš so mnou čas.

Keď som kládol svoj dotaz do tohto fóra, predstavoval som si, že riešenie bude jednoduchšie. Niečo ako presný odkaz v css na konkrétny pomenovaný bod v plugine , ktoré by som si vedel urobiť aj ja, ako neznalý php. Vyzerá to ale, že bez znalosti php si neporadím, ak mi s tým niekto nepomôže.

Preto mám len dve možnosti.
Buď niekoho najať, kto mi pomôže pri tvorbe webu [http://skola.jewel.sk/index.php]
(Záujemca, ktorý si chce na tejto stránke rozvíjať svoje php znalosti , je vítaný. Prihlás sa na tejto adrese [http://skolaforum.jewel.sk/viewtopic.php?t=429] )

Alebo sám vniknúť do tajov php. Môžeš mi k tomu odporučiť nejaký dobrý web, vhodný pre súčasnosť? Dík.


S pozdravom Jojo - www.jewel.sk

Re: Ako vytvoriť odkaz na plugin v súbore css?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-02, 14:24

Popíš podrobnejšie a konkrétnejšie o čo ti ide a dostaneš konkrétnu radu. Keď píšeš všeobecne otázku, dostaneš aj všeobecnú odpoveď :) Keby si povedal AKÝ je to plugin, ukázal ho nainštalovaný na webe a popísal čo presne chceš naformátovať, zverejnil odkaz na CSS toho layoutu, odpoveď by možno mohla byť taká, akú si predstavuješ.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.