KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: Martin0505 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-03, 19:37

Mám Kforum na svých stránkách, ale ve firefoxu šlape dobře, ale v IE se to rozstříští snad i layout to roztříští.
Nevíte někdo čím by to mohlo být?
No podíejte se sami: [http://www.bohemka.kbx.cz/kforum.php]
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď!
Díky a spozdravem
Martin0505

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-03, 20:32

Já bych to spíš viděl na nějakou krpu v kódu při jeho úpravách. Pokud vím tak mě šlape normálně viz: [http://www.cidlina.net/kforum.php] , nebo zde: [http://www.saton.cz/rs280/kforum.php]

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: olana (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-29, 18:39

Jo, jo, mně to dělá to samé. V IE to je to nepoužitelné. Používám layout freestyle-css.
Našels prosímtě už řešení?

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-30, 10:48

Můžete nějak specifikovat co je to "roztříští" a "nepoužitelné"? Když jsem se díval před pár týdny na odkaz, neviděl jsem tam nic špatného, tak jsem usoudil, že je to opravené. Teď vidím, že to někomu "dělá to samé" a dokonce je forum díky "tomu" nepoužitelné ... a je to psáno včera takže olana musel/a vidět to samé co já.
Doma jedu na IE6 v práci IE7, na obou to vypadá normálně.

Takže kde je prosím problém? Čím lépe to popíšete, tím rychleji může být udělána náprava.

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-30, 12:25

olana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jo, jo, mně to dělá to samé. V IE to je to nepoužitelné.
> Používám layout freestyle-css. Našels prosímtě už řešení?

inu, Porsche je na našich silnicích také nepoužitelné....

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: Martin0505 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-30, 16:57

Já to už mám i ten co mi psal mail to už má taky vyřešené. Inu je to tim, že se musejí nastavit <b>všechny</b> šířky fóra pevně na tolik, aby nepřesdahovaly velikost sloupce layoutu ve kterém to forum je. ;)
Martin

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-30, 18:10

Martin0505 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...
> Inu je to tim, že se musejí nastavit všechny šířky fóra pevně na tolik,
>aby nepřesdahovaly velikost sloupce layoutu ve kterém to forum je.

a to je právě ta chyba!!!
nic se nesmí nastavovat pevně, ale nejlepší je nastavit šířku v % vzhledem k umístění.
pak je to OK na jakémkoliv Layoutu

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: Martin0505 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-30, 18:32

:-D:-D, Právě, že předtim, když to bylo na 100%, ta to v IE blbo pač to bylo větší ve třísloupcových layoutech. Teď sem si to nastavil na 500 a je to OK. Takže asi vím co dělám ne? :-D

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-30, 18:45

asi si nerozumíme, nebo to já blbě napsal....

šířka se musí nastavit relativně pak nemůže přesahovat jinam...

<OT>
ale vzhledem k IE je to asi jedno, ten si stejně udělá, co chce... :-)
</OT>

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-02, 13:29

No, nevím nevím Martine, to cos udělal mi nepřipadá jako dobré řešení. Teď pominu forum. Celý web máš přesně na jednu šířku. alespoň co jsem se díval. To je možná dobré pro tvé nastavení monitoru, ale já to vidím v práci jako nudli, které mi zabírá necelé 2/3 šířky monitoru. Možná by to chtělo ještě zvážit.

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: Martin0505 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-03, 18:18

A jaké máš v práci rozlišení? Já myslím, že ta šířka 900(pro 1024) je ideální....na notebooku to mám taky takové užší, ale myslím, že ještě stále nenastala doba, kdy všichni lidi mají monitory min 1280px. Doufám, že myslím to samé co si myslel ty.

Re: Kforum 1.3.1 pro 2.8 blbne v IE
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-04, 07:51

Ne tak úplně. Nejde o určitou šířku, ale o to co už psal JanVar. Je dobré když je webová stránka pružná. Myslím tím, že když se na web podívá někdo s rozlišením 800 nebo 1600 tak ji uvidí celou. Některé sloupce (u phprs většinou ten prostřední/hlavní) se defaultně roztahují dle volného místa. I stránka, která pak není maximalizovaná je čitelná bez nutnosti horizontálního rolování.
Jsou samozřejmě případy, kdy je pevná šířka nutností (design, styl webu) ... ale u rs bych to asi nečekal.

Nicméně, i když jsi tam měl pevnou šířku, tak forum je celé uzavřeno do tabulky se šířkou 100% (možná 95% teď nevím) a tak by se mělo bez problémů přizpůsobit. Vždy se v něm některý ze sloupců tabulky, většinou název, přizpůsobuje dostupné šířce.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.