KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
Základní nastavení hlásí chybu
Zaslán uživatelem/kou: Zbyšek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-30, 16:27

Zdravím,

zrovna jsem si nainstaloval novou verzi KFora. Nejprve jsem měl nainstalovanou verzi 1.2.2 neoficiálně upravenou pro 2.8.0. Takže jsem nainstaloval verzi 131 a potom 132upg. Všechno zdá se funguje správně. Problém ovšem nastane, když se snažím změnit Základní nastavení. Pokud po nastavení dám uložit, objeví se hláška:

Při ukládání nastala neočekávaná chyba.

Můžete mi prosím poradit, čím to může být a jak to opravit. V návodu jsem četl, že "...databázové tabulky pro kforum z verze 1.2.2 se dají použít beze změny. Jediná změna je v přidání indexů..." Takže jsem s databází nic nedělal a nepřišel jsem na to, co znamená "přidání indexů" - to by mohl být můj problém, protože přidání indexů jsem asi neprovedl.

Předem děkuju za případné rady a pomoc.


Re: Základní nastavení hlásí chybu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-30, 16:50

Zkontroloval bych jestli jsou shodné - s instalačním scriptem. Jestli to padá jen při nastavení tak se podívej na tabulku rs_frumcfg. Pokud jsi měl upravenou verzi tak je možné, že se db nemusí shodovat. Pokud budou shodné, zkusíme hledat dál.

Přechod ze standardní verze jsem zkoušel a prošel v pohodě.

Re: Základní nastavení hlásí chybu
Zaslán uživatelem/kou: Zbyšek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-30, 20:49

Podíval jsem se na tu tabulku rs_frumcfg a zdá se, že tím to nebude protože se schoduje s tou instalační.

Potom jsem ale zkusil v nainstalované verzi 132 vyměnit soubor akforum.php ve složce admin za ten, který je ve verzi 131.
Takže jsem použil soubor akforum.php z verze 131 a s ním to funguje. Nastavení proběhne bez chybové hlášky a zdá se, že všechno funguje správně.

Re: Základní nastavení hlásí chybu
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-30, 22:39

Raději se na to podívej ještě jednou.

Pokud ti funguje admin čast se souborem z v.131 nemůžeš mít upgade tabulky rs_frumcfg. Rozdíl mezi těmi verzemi je právě v obsluze této tabulky. Verze 132 má navíc možnost přepínat zobrazení jména/přezdívky a toto nastavení se ukládá právě do této tabulky. Pokud by byla dle verze 132, zhavarovalo by to.

--
-- Struktura tabulky `rs_frumcfg`
--

CREATE TABLE `rs_frumcfg` (
`porcfg` int(10) unsigned NOT NULL default '1',
`verzephprs` int(10) unsigned NOT NULL default '280',
`urlimage` varchar(50) NOT NULL default 'image/kforum',
`spravce` int(10) unsigned default NULL,
`mailspravce` varchar(35) NOT NULL default 'mail_spravce@server.cz',
`pre_jm` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`pre_jm_d` int(10) NOT NULL default '12',
`sablona` varchar(20) NOT NULL default 'download',
`stranka` int(10) unsigned NOT NULL default '10',
`avatar` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',
`maxavatar` int(10) unsigned NOT NULL default '5'
);

--
-- Vypisuji data pro tabulku `rs_frumcfg`
--

INSERT INTO `rs_frumcfg` VALUES (1, 280, 'image/kforum/', 1, 'mail_spravce@server.cz', 0, 12, 'download', 5, 0, 5);

Re: Základní nastavení hlásí chybu
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-01, 10:24

kdyz jsem si zapomnel upgradovat tabulku rs_frumcfg a rikalo mi to stejnou chybu jako tobe. Zkus si ji upgradovat jeste jednou..

Re: Základní nastavení hlásí chybu
Zaslán uživatelem/kou: Zbyšek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-01, 13:25

Bylo to pravud tak. Nevšim jsem si, že mi tam něco chybí. Teď jsem tabulku opravil na takovou, jaká má být a nyní to již jede v pohodě a chyby nehlásí.
Děkuju za pomoc.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.