KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 08:35

Když přidám systémový blok KForum hlásí mi to:

Fatal error: Cannot redeclare zobrazpseudohtml() (previously declared in C:\Program Files\VertrigoServ\www\toller06\kforum.php:383) in C:\Program Files\VertrigoServ\www\toller06\plugin\kforum\knove.php on line 70

Bohužel jsem neznalá php, takže nevím co ta chyba znamená. Prosím poraďte...

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 08:47

hmm, podívám se na to.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 08:55

Dělalas do toho nějaké změny? Nesedí mi řádkování co je v chybě uvedené ... pominu fakt, že nechápu jak se tyhle dvě deklarace mohou potkat, když tyto dva soubory spolu nemají nic společného.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 09:18

Změny akorát do kforum.php ty co mi dal pa3k odledně tech přezdívek.

V konfiguraci Kforum v administrativní části mám nastavenou šablonu base (3sloupcovou) a všimla jsem si, že když jsem v kterémkoliv jiném menu, třeba hlavní stránka blok Kforum se zobrazuje tak jak má a tuto chybu mi vyhodí pokud jsem v menu KForum.... čekala bych, že by se pak v tomto případě blok KForum neměl zobrazovat, když jsem v tomto menu.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 09:29

Teď nevím jestli jsem to dobře pochopil, ale zobrazuješ ve druhém sloupci kforum a zároveň ve třetím poslední příspěvky? No, to by mohlo dělat paseku. Vyřešilo by to jen prosté přejmenování funkce zobrazpseudohtml() v knove.php.
Ale raději si to ověřím.

Ověřeno. Tuhle variantu jsem tedy nezkoušel :)
V knove.php přejmenuj všechny ZobrazPseudoHTML na ZobrazPseudoHTMLn. Najdeš to tam 4x. Pak by to mělo pracovat správně.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Kubajs v 10.11.2006 09:42.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 09:34

Ano je to tak.
Já bych KForum chtěla mít jako 3sloupcový layout, tedy pokud jsem v menu hlavní stránka zobrazuje se blok KFora a pokud jsem v menu KForum, tento blok by se neměl zobrazovat, což je logické... ale místo toho mi to vyhodí tuhle hlášku.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 09:41

No, forum a blok posledních příspěvků ve foru jsou dvě zcela rozdílné na sobě nezávislé věci, které využívají jen společnou databázi. Nečekej tedy, že pokud zavoláš zobrazení fora, tak se ti skryje blok posledních příspěvků. Alespoň ne nějakým standardním nastavením.

Neříkám, že to nejde, ale teď mě nenapadá jak bych to řešil.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 10:30

Přejmenování pomohlo, moc děkuji :o))

Jinak jestli by se při zobrazení KFóra měl zobrazovat i blok posledních příspěvků.... on to byl jen takový můj návrh, že asi neměl... pokud se zobrazuje a správně, tak je to vcelku jedno.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 10:36

Kubajs napísal/a:
-------------------------------------------------------
> No, forum a blok posledních příspěvků ve foru jsou
> dvě zcela rozdílné na sobě nezávislé věci, které
> využívají jen společnou databázi. Nečekej tedy, že
> pokud zavoláš zobrazení fora, tak se ti skryje
> blok posledních příspěvků. Alespoň ne nějakým
> standardním nastavením.
>
> Neříkám, že to nejde, ale teď mě nenapadá jak bych
> to řešil.

Napríklad podmieniť zobrazenie bloku v plugine pomocou testu na premennú, ktorú nastavíme v kforum.php, pred generovaním vzhľadu. (kľudne aj niekde na začiatku súboru)

kforum.php:
$GLOBALS["nezobrazit_blok_posledne_komentare"]=True;


plugin:
if (isset($GLOBALS["nezobrazit_blok_posledne_komentare"])) {
     // salam parky, kforum je zobrazene v hlavnom bloku - nic sa zobrazovat nebude
}
else {
     // kforum nie je v hlavnom bloku - zobrazime blok
}




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 10.11.2006 10:39.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 10:45

Já vím, že čast lidí využívá forum (obecně) v třísloupcovém režimu, ale musí to být trošku nepohodlné. Tolik informací na tak málo místa. Proto je standardně nastavená šablona download a já mám popravdě dodělanou ještě šablonu big, která má jen jeden sloupec a forum zobrazuji v něm. :) Mám rád prostor :)

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 10:49

> Napríklad podmieniť zobrazenie bloku v plugine pomocou testu na premennú, ktorú nastavíme v
> kforum.php, pred generovaním vzhľadu. (kľudne aj niekde na začiatku súboru)

Jestli se mýlím tak mě oprav ... tohle bude fungovat jen v případě, že blok nových příspěvků bude volán až po kforu nebo ne?

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 11:01

Kubajs napísal/a:
-------------------------------------------------------
> > Napríklad podmieniť zobrazenie bloku v
> plugine pomocou testu na premennú, ktorú nastavíme
> v
> > kforum.php, pred generovaním vzhľadu. (kľudne
> aj niekde na začiatku súboru)
>
> Jestli se mýlím tak mě oprav ... tohle bude
> fungovat jen v případě, že blok nových příspěvků
> bude volán až po kforu nebo ne?

Nie generovanie blokov prebehne až pri volaní generovania vzhľadu, takže to funguje aj v stĺpci ktorý je na výstupe pred hlavným blokom.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 11:10

Vyzkouším. Dík.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Cairo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-16, 12:51

Tak ten error jako Ifče mi to psalo taky, pomohlo přejmenování funcke, nicméně lehčí :-) paskvil mi stejně zůstal:

Výpis stránky:

Notice: Constant RS_SAVEOK already defined in d:\software\html\easyphp1-8\www\phprs\lang\sl_cz.php on line 12
Notice: Constant RS_DBNIC already defined in d:\software\html\easyphp1-8\www\phprs\lang\sl_cz.php on line 13
(až do řádku 235)

Notice: Use of undefined constant php - assumed 'php' in d:\software\html\easyphp1-8\www\phprs\kforum.php on line 83

(Fórum se zobrazí ve středním sloupcí upraveného třísloupcového freestyle2006 bez ohledu na uvedení šablony v adminu.)

Nemám tušení co s tím, v php moc doma nejsem.

Petr

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-16, 13:39

To jsou jen upozornění, asi je máš zaplé.
Byl jsem na ně upozorněn a jsou už opraveny. Dvojité volání sl souboru jako nesmazaný pozůstatek z předchozí verze a místo ?> php?>.

Co se týče šablony. Pokud ji nenastavíš, tak se nastaví na prázdnou a to předává jádru phpRS. Jádro se s tím nejspíš popere tak, že tam nastaví nějakou defaultní hodnotu - a to je jak je vidět 3-sloupcový layout.

Popravdě mi nenapadlo, že by to někdo úmyslně smazal a ukožil. Jak je vidět, předpokládat to musím, takže tam udělám jištění. Při nenastavení zůstane nastavená původní z konfiguraci phpRS.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-12, 20:36

Prosím o radu...

Mám KForum v bloku v phpRS 2.8.0 pod UTF-8 a zjistila jsem, že když příspěvek i téma obsahuje "é" zobrazí se mi nějaký paznak - a to vždy pokud slovo začíná nebo končí na "é" (snad i dlouhé í)

Např. to dělá i v bloku Inzerce. Koukala jsem třeba do dalších podobných bloku, např Poslední komentáře a tam je to OK. Bohužel PHP nerozumím a nevím jak to upravit... poradíte mi někdo?

Zkoušela jsem to i na testovacím od Kubajse a tam to dělá taky.... dokonce i v navigaci a jméně...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Ifča v 12.01.2007 22:18.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-13, 01:11

Myslím, že vím, čím to je. Podívám se jestli je to to co si myslím. Pokud ano, u sebe doma jsem to sice opravil, ale na web už nedal. O víkendu to napravím a hodím link.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-15, 00:04

Problém dělá funkce wordwrap, která je tam na obranu proti dlouhým slovům. Ta bohužel není, tak jak jiné funkce, i v modifikaci pro utf-8. Protože se mi to zatím neprojevilo, tak jsem to nikam nedával, ale provizorní řešení jsem našel. Dopředu říkám provizorní, protože má svou velkou chybu, která se musí odstranit.

Řešením je funkce, kterou jsem nalezl na php.cz v diskusi o fci wordwrap:

function utf8_wordwrap($str,$len,$what){
# usage: utf8_wordwrap("text",3,"<br>");
# by tjomi4`, thanks to SiMM.
# www.yeap.lv
$from=0;
$str_length = preg_match_all('/[\x00-\x7F\xC0-\xFD]/', $str, $var_empty);
$while_what = $str_length / $len;
while($i <= round($while_what)){
$string = preg_replace('#^(?:[\x00-\x7F]|[\xC0-\xFF][\x80-\xBF]+){0,'.$from.'}'.
'((?:[\x00-\x7F]|[\xC0-\xFF][\x80-\xBF]+){0,'.$len.'}).*#s',
'$1',$str);
$total .= $string.$what;
$from = $from+$len;
$i++;
}
return $total;
}

stačí ji přidat do zdroje a všechny wordwrap změnit na utf8_wordwrap.

A teď k té chybě. Vkládá dělící znak natvrdo dle zadané délky. Nebere ohled na to jestli je to nebo není dlouhé slovo.

Řešení. Tím by bylo napsat tu funkci pořádně, aby dělala opravdu to co má.

Možná něco takového existuje a jen jsem to nenašel, je to samozřejmě možné. Sám jsem se o to zatím moc nezajímal, protože se mi tato chyba ještě nikde nevyskytla - mimo ten příspěvek, který to odhaluje.

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-15, 19:56

Moc moc děkuji :o)

Vyzkouším a uvidím zda ta chyba bude menší "zlo".

Re: KForum 1.3.1 - v bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-15, 21:43

Druhým řešením je tam wordwrap vůbec nedávat a doufat, že ti tam nikdo nedá dlouhé slovo.

Musí se to vyřešit nějak smysluplně, jak bude čas, tak se na to podívám.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.