KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 12:38

Stáhla jsem si novou verzi KFóra 1.3.1, zatím to testuji u sebe na PC s tím, že jako admin zakládám kategorie určuji moderátory. Jako běžný uživatel se přihlašuji, zakládám témata a příspěvky. Pro testování se odhlašuji a přihlašuji také pod jinými jmény...

Ale bohužel nevidím žádná jména moderátorů, ani jména autorů příspěvků. Dělám něco špatně? Nebo něco tomu chybí?

Musím dodat, že jsem to zkoušela také na testovacím KFóru [http://www.saton.cz/rs280/kforum.php] kde jsem se registrovala jako bežný uživatel, napsala příspěvek a přesto nevidím jméno....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Ifča v 08.11.2006 12:41.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 13:12

No nic, moc se omlouvám, člověk se asi někdy musí vykecat než příjde na to v čem je chyba....
Pravda je ta, že mám sice 12 testovacích čtenářů, ale ani u jednoho jsem neměla vyplněné to druhé Jméno, které jsem nějak považovala za zbytečné... teď už vím že opravdu zbytečné není ;o))

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 13:36

Přesto mám ale jeden dotaz, koukla jsem se totiž na web ktery spravuji, kolik z registrovaných uživatelů tuto kolonku při registraci vyplňuje, pravda je taková, že asi třetina nevyplňuje nic a ostatní zde vyplňují celé své jméno.

Prosím nedalo by se to udělat tak, aby se v KFóru zobrazovalo pole Přezdívka? Popřípadě poradíte mi kde co mám změnit?

Předem děkuji.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 13:46

Len taký detail: ak zverejníš prezývky userov, máš vonku polovicu informácií potrebných k prihláseniu k ich účtu ;) Navyše sa dá napísať script ktorý bude plne automaticky blokovať účty ==> osobne by som to nerobil.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 08.11.2006 13:47.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 14:02

No ale přece ve většině Fór, diskuzí se používají přezdívky... Používám např. plugin Pokec, kde se registrovaným uživatelům zobrazuje přezdívka než jejich celé jméno... což považuji za logické.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 14:19

Áno to je pravda, phpRS používa prezývku aj v komentároch.
Zjednodušený návod ako na to:
if ($pocdotaz2==0):
  $jmeno="eh, nikdo";
else:
  // v případě, že chcete dobrazovat jmeno ctenare
  $pole_dotaz2=phprs_sql_fetch_assoc($dotaz2);
  //if (strlen($pole_dotaz2["jmeno"])>12):
  if (strlen($pole_dotaz2["prezdivka"])>12):
    //$jmeno=substr($pole_dotaz2["jmeno"],0,9)."...";
    $jmeno=substr($pole_dotaz2["prezdivka"],0,9)."...";
  else:
    //$jmeno=$pole_dotaz2["jmeno"];
    $jmeno=$pole_dotaz2["prezdivka"];
  endif;
endif;

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 14:30

Já vím, máme v tom tady trochu zmatek.

Je to něco na co jsem nedostal jednoznačnou odpověď. Debatovali jsme o tom dlouho a stejně jsme dospěli k výsledku 40/40 prezdivka/jmeno a těm zbývajícím dvaceti to bylo ukradený. Nakonec jsem se přiklonil k variantě "jméno" protože tu jsem na web potřeboval sám - i když to znamenalo problémy při ošetření dlouhých řetězců jména (príjmení jméno titul). Navíc mě opravdu vadilo, že ostatní vídí polovinu mých přihlašovacích údajů. Současná verianta s sebou přináší samozřejmě i druhý problém a to nejednoznačnost a měnitelnost jména. Já u sebe mám zablokovanou změnu jména a chovám se tak k němu v podstatě jako k přezdívce.
Jinak, vezmi třeba autory článků. Těm se taky zobrazuje jméno a ne přezdívka.

Jsem si ale vědom, že je velká skupina lidí, kteří operují jen na přezdívkách a tak se podívám jak složité by bylo to vybavit parametrem do admin části, která by zobrazování přepínala. Zkusím o víkendu, ale protože mě za krkem leží celkem slušná hromada práce pro pondělní poradu a web co jsem už pře měsícem slíbil kamarádce, tak to ber s rezervou. Nicméně to mám jako položku č.1 v seznamu nutných věcí (pa3k promine, že odsunu rss :)

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 14:37

Ona je v podstatě oprava na tvrdo celkem jednoduchá, protože všude, kde se volá k zobrazení jméno se bude volat přezdívka ... ale nedělal bych to hromadnou změnou, to bych si netroufl :)

To co ukazal pa3k je to co je potřeba udělat všude. Jen tady je zrovna příklad toho co se muselo dělat navíc aby délka jména nezrušila celý vzhled.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 16:02

> pa3k promine, že odsunu rss :)

vpohode :) kľudne to môžem hodiž na CW ako poplnok ku Kforu, nemusí to byť predsa oficiálna súčasť Kfora

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 17:12

Ne, bude to jak jsme se domluvili. Dáme to jako součást kfora, jen se na to musím stačit podívat. To jméno teď začalo hořet ještě víc :)

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-10, 08:30

Moc děkuji :o)) , že se tím bude Kubajs zabývat a také pa3k za úpravu, která funguje :o))

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-20, 10:18

Parametr na přehazování jména/příjmení je hotov. Pokud se do večera neozve nikdo z testerů s případnou chybou, hodím do večer na web ke stažení.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: DavidT (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 17:24

Tak jak to vypadá kde to vázne?

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 17:34

Ještě jsem tam před chvílí doklepl přesunování témat z kategorie do kategorie ... snad bez chyb.
Jak se dostanu domů, tak to hodím na web. Kolem osmé by to tam mělo být.

Je to ke stažení.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kubajs v 21.11.2006 22:08.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 22:27

v nastaveni, kdyz se pokusim neco zmenit, tak mi to rekne nastala neocekavana chyba (kforum 1.3.2). Co s tim?

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-21, 22:47

udělals vše dle návodu? tj. i databázi?

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-22, 07:39

hmm, na databazi jsem zapomnel. uz mi to funguje.. diky



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava exd v 22.11.2006 09:27.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-25, 16:18

Jen bych chtěl znovu zdůraznit jednu věc.

Přezdívka má omezenou délku a tak nebylo nutné dělat jakákoli opatření, ale jméno může být DLOUHÉ a je nutné ho pro zobrazení omezit (při potřebě zachování standardního vzhledu). Proto je v admin části k nastavení ta délka. Dle testování je max délka 11-12 znaků.

Říkám to proto, že jsem teď narazil na dva weby, které mají jméno dlouhé a rozhazuje to vzhled.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-05, 11:19


Mam tu drobný problém ta uprava zamění přezdívku za jméno jen v přehledu topicu, ne v samostatných příspěvcích... Hrabu se v tom už hodně dlouho ale doprkýnka hajzlovýho sem asi slepy jako patrona, nemůžu přijít na to kde se to mění i pro ty články... bohužel jsem php skoro lama... poradí nebo aspoň napoví mi někdo???

už jsem na to přišel, je to přibližně řádek 935:

echo "<td valign=\"top\" class=\"frumzsmall\"><a name=\"".$pole_dotazfrumpst["postid"]."\"></a>".$pole_dotazaut["jmeno"]."<br>";

pro stejné lamy jako já:
upravil jsem to ["jmeno"] na ["prezdivka"] a už to frčí... :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava aggi v 06.03.2007 10:49.

Re: KForum 1.3.1 - uživatelé
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-15, 09:46

Teď jsem se lekl a přemýšlel jsem, kde jsem to zapomněl zaměnit za parametr. Až po prozkoumání starých zdrojů jsem zjistil, že nemáš na mysli poslední verzi.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.