KForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně KFora?
phpRS - redakční a informační systém
RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-16, 14:39

Myslíte, že je to možné?
Jdu se teprve podívat jestli to bude možné, ale přeci jen to píšu již sem, kdyby to už někdo měl.

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-11, 16:52

Možné to je, máš to už hotové? :)

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-13, 22:04


Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 13:22

Mám RSS kanal pre Kforum, hladam testerov :)

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-08, 16:08

Kto by chcel testnúť neoficiálny rss kanál pre Kforum, tu je script vo win kódovaní. Stačí ho nakopírovať do hlavného adresára webu. Možnosť odoberania pre aktuálny TOPIC alebo sekciu fóra je možný. Keď to výjde oficiálne pridám aj návod ako to dostať do HTML hlavičky ;)

Přílohy: rss-forum.php.txt (6kB)  
Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 11:30

rss testuji, funguje, ale prectene prispevky se mi nesmazou...

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 11:46

> rss testuji, funguje, ale prectene prispevky se mi nesmazou...

Obávam sa že to ani účelom RSS nie je a z princípu ani nemôže byť. Prečítanie RSS správy prebieha v samotnej čítačke a tá nedokáže server spätne informovať o prečítaní správy pod session prihláseného užívateľa.

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 17:05

pouzivam ctecku, ktera je ve firefoxu. Tam to funguje jako odkaz. Mam jedno forum, ktere bezi na phpbb a tam mam rss, kde se to po precteni rovnou smaze. Prijde mi to docela prakticke. Chapu, ze rss, ktery funguje jako odkaz je asi dost neprakticky pri vetsim objemu dat, ale me to takhle vyhovuje (je to male forum, jenom pro nekolik lidi).

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 17:19

Aby nedošlo k nedorozumeniam:

"po precteni rovnou smaze"
mám chápať ako označenie na stránke fóra ako prečítané?

"Tam to funguje jako odkaz"
ako prečítané to nastaví po zobrazení v RSS čítačke, alebo až po kliknutí na odkaz na konkrétny príspevok v RSS správe?



Napíš o tom niečo viac - ak to funguje inde, pôjde to aj tu. Prípadne daj link na RSS kanál fóra, kde to tak funguje. Testoval som to cez RSS čítačku v Opere a tá v príspevku obsahuje aj link na príspevok.

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 17:30

Pokud by tě to hodilo přes odkaz na forum (a byl jsi přihlášený) tak ti to musí ve foru označit příspěvky jako přečtené ... ale taky nevím jestli tě dobře chápu.

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 20:49

tak to zkusim trochu vysvetlit. Ve Firefoxu mi to funguje tak, ze tu mam vytvoreni toolbar a na tom ikonky rss kanalu. Kdyz na tu ikonku kliknu, tak se mi rozbali nabidka s jednotlivima polozkama. Je tam jenom napsano od koho je ten prispevek - nezobrazuje se tam cely text. Takze je tam treba jenom novy prispevek od xxx a kde se nachazi (jako tema, podtema). Funguje to jako odkaz a po kliknuti se dostanu primo k tomu prispevku do fora. Na tom toolbaru se ukazujou jenom neprectene prispevky. Takze, kdyz si to prectu (na foru) tak se to tam smaze (na tom toolbaru), protoze je to na foru uz oznacene jako prectene.

- pro rss pouzivam na phpbb plugin smartfeed. Daji se tam vybirat i jaky tema chci kontrolovat
muzete se kouknout treba na [http://www.telefonujeme.cz/smartfeed_url.php] tam je videt jak to vypada. (na mojem foru byste nic nevideli, protoze mam vsechny temata skryty)

- snad muj asi trochu zmatecny prispevek pochopite:)

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 22:01

Asi rozumiem, princíp je v tomto:

Některá fóra na tomto webu mohou být přístupná pouze registrovaným uživatelům nebo členům určitých skupin (usergroup). Běžně by obsah těchto fór nebyl k dispozici jako newsfeed, nicméně tato stránka používá špičkový modul SmartFeed. Díky němu a díky přístupu přes speciální privátní URL, které vám tato stránka vygeneruje, můžete přistupovat i k těmto informacím.

To znamená, že každý zaregistrovaný čitateľ má inú adresu pre RSS feed, ktorý tým pádom môže byť plne personalizovaný. RSSko Kfora ale posiela celý text príspevku, takže ho vpodstate prečítaš celý už v RSS čítačke bez potreby chodiť na web. Preto v horeuvedenom reiešení nevidím moc veľký prínos. Prečítaš si celý príspevok a na to aby ti ho z RSS odstránilo musíš aj tak otvoriť web. Jedine že by to dynamicky menilo aj obsah feedu... podľa toho čo si už cez feed stiahol. *doplnenie: Tam ale vzniká druhý problém - viď nasl. príspevok.

Bežné RSS readery vedia označiť jednotlivé príspevky ako prečítané, podobne ako maily. Neviem, či by to stálo za implementáciu... ale možno do budúcna áno.

Osobne by som do budúcna skôr videl vylepšenie RSS kanálu pre Kforum v tom, že v by layout automaticky ponúkal v html hlavičke tri RSS kanály. Prvý klasicky pre celé fórum a druhé dva dynamické, podľa aktuálnej kategórie fóra a aktuálneho topicu. To by umožňovalo jedným klikom registrovať RSS kanál časti fóra v ktorej sa momentálne čitateľ nachádza. Bude ale teba do šablóny pridať jednu značku a pridať kód do lengine.php.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava pa3k v 15.11.2006 22:22.

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 22:12

Druhá nevýhoda je aj v tom, že ak beží autentifikácia usera cez URL (GET) tak to nie je moc spoľahlivé. Ktokoľvek medzi tvojím PC a serverom dokáže takto získať text privátnych príspevkov alebo sa napichnúť na tvoj súkromrý RSS feed. Neviem... použiteľné je to asi len na ten personalizovaný RSS feed. Ako ale bude fungovať to, ak máš správy stiahnuté v RSS čítačke, ktorá beží na pozadí, nemáš ich prečítané a vbehneš na fórum klasicky cez browser? Budeš tam mať príspevky asi ako prečítané aj keď budú len stiahnuté v čítačke, bez toho aby si ich skutočne prečítal.

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 23:07

ja vim, ze tohle by asi moc lidem nevyhovovalo, ale pro me je to idealni. Na jednom forum je celkem jenom 7 lidi a potrebuju vedet jestli tam nekdo neco napsal, abych mohl odpovedet. Resime tam ruzne interni problemy. Proto se mi hodi i ten odkaz na stranku. Ta ctecka ve firefoxu je moc jednoducha a vlastne se tam nic neda delat. Ani smazat uz prectene. Proto by se mi hodilo, kdyby se to smazalo samo. Vim, ze si muzu naistalovat jinou, ale me to skrz ty odkazy vyhovuje, protoze bych na tu stranku stejne musel, abych odpovedel. Chapu, ze je to problem, ktery se tyka asi jenom me, jenom me zajimalo, jestli by se to nedalo nejak jednoduse vytvorit.

- ted jsem to zkousel a pokud se mi stahnou prispevky do ctecky (resp. jenom ty odkazy na ne), tak kdyz pujdu na forum skrz browser tak tam budou uz jako prectene. Zkratka, kdyz je precte ctecka, tak uz se zmeni na prectene.
Ctecka vlastne obsahuje jenom databazi neprectenych prispevku. Asi by nemelo byt tak tezky ten kanal vytvorit. Nebo jo?

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 23:12

s tema dynamickyma rss kanalama to neni vubec spatnej napad. Ja taky nestojim o stahovani celych for, ale jenom nektere casti, ktera me zajima

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-15, 23:15

Samozrejme, šlo by to. V skratke: treba pridať další parameter, ktorým bude ID čitateľa (alebo nejaký hash). Podľa toho ID sa vyberú len neprečítané príspevky, vygeneruje sa RSS a to čo sa pošle cez RSS sa hneď označí ako prečítané.

Re: RSS pro fórum
Zaslán uživatelem/kou: exd (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-16, 08:54

diky. php se teprve ucim, ale az budu mit zase trochu casu tak se na to kouknu a zkusim to.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.