Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 22:19

V reakci na forum o placenem shopu jako doplnku pro phpRS vznika tato diskuze; nebude se venovat pouze shopu, chci "obecnou" (v ramci moznosti) diskuzi na tema placene pluginy pro phpRS.

Placene pluginy z komunity?
Ja rikam proc ne! Je to stejne jako nechat si platit za zprovozneni stranek na phpRS. Ja sam pouzivam phpRS skoro na vsechny velke projekty, nenechavam si vsak platit primo za phpRS, ale za upravy ktere provedu. Opet nevidim problem.

Pokud nekdo neco pro phpRS vytvori, dle meho nazoru ho to nezavazuje k tomu, aby tento doplnek zpristupnil jako free doplnek. Pokud svuj vytvor vycisli na 10000,- je to jen jeho vec a bud si udelejte to same a venujte tomu svuj cas, nebo misto toho zaplatte.

To je asi shrnute ve zkratce vsechno co mi lezi na srdci :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 22:42

Plne súhlasím

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 22:44

Ja to vidím tak, že ak by si spravil úpravu phpRS, tak by si to predať mohol ALE s tým, že budúcemu majiteľovy musíš zaručiť všetky práva podľa GNU/GPL na vytvorený produkt. To znamená, že musíš dodať zdrojáky a umožniť ich zmeny, nesmieš nijako obmedziť toho kto to bude používať. To znamená, že v prípade úpravy existujúceho kódu, tento kód nesmie byť šírený pod inou licenciou ako zdroj z ktorého je odvodený. Fakturovať môžeš jedine za poskytnuté služby alebo čas programátora, prípadne grafika, nie za licenciu samotnú ako je to pri propietárnom softe.

Ak by šlo o samostatný plugin, nie o úpravu kódu phpRS:
Myslím, že na plugin sa nevzťahuje uvedená podmienka, pretože to nie je dielo odvodené z kódu phpRS, ale akási spolupracujúca nadstavba. To znamená, že plugin by čisto teoreticky mohol byť aj propietárny. Istý si ale niesom, nie som právnik.

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 22:55

Musím s tebou jen souhlasit.
Bohužel většina z nás už naprosto samozřejmě bere fakt, že phpRS je zcela zdarma. A jakmile někdo vydá něco jako msteve (sry že ho jmenuju, ale nyní je to aktuální), tak se hned všichni čertí, že chce za plugin zaplatit - ale proč ne? Systém phpRS máme zdarma, toho si važme, ale to přeci neznamená, že když někdo něco naprogramuje ať už jako plugin, nebo doplňek do tohoto systému, že se to automaticky stává volně přístupné bez jakýchkoliv finančních nároků. Málokdy vám dá kdokoliv cokoliv zadarmo, tak si važte toho, co vše zdarma máte a nenadávejte na to, co zdarma není. Jen vás to může motivovat k tomu učit se, učit se a učit se a časem si to třeba naprogramujete sami ...
Vím, že mnoho z vás namítne, že jsou tu pluginy jako Michálkova Galerie, což je hodně velký projekt na vysoké úrovni a určitě také netrvalo jen málo dní, než se zrodil. A zdarma je ... stejně tak já už skoro měsíc trávím večery nad druhou verzí pluginu Správce souborů, který je také zdarma všem uživatelům phpRS k dispozici. Ale pamatujte na to, že každý plugin má svého autora a je jen a jen na autorovi, jak se rozhodne, zda plugin zpřístupnit zdarma, či za mírný či větší poplatek (nevím, na jaké úrovni je např. E-shop od msteva, co vše umí a obsahuje, ale i kdyby to byl jen základní typ tohoto druhu systémů, tak to co si za něj říká mi nepřijde jako přemrštěné).

Nikdo vás nenutí k využívání zpoplatněných pluginů, tak na ně nenadávejte, buď zaplaťte, nebo si naprogramujte, nebo nechte být ... Spíše si važte toho že pluginy většího rozsahu kterým vévodí Michálkova Galerie jsou zdarma. V budoucnu by tomu tak také nemuselo být. Uvědomte si, že autor podobného pluginu stráví mnoho hodin a dnů nad tvorbou pluginu, z kterého pak může mít tak maximálně dobrý pocit, nic víc. Proto se ani nedivím autorům, kteří se rozhodnou pro zpoplatnění.

Musím říct že sám jsem zatím veškeré svoje pluginy zdarma zpřístupnil, nebo na žádost zpřístupňuji, stejně tak jako úpravy, kterých už mám za sebou mrtě. Ale také musím říct, že už mě kolikrát napadlo, že proč bych to měl zdarma dávat k dispozici, když by každej jen bral a sám nepřispěl. Ukázkou může být toto fórum, kde i se sebemenším problémem ihned píšete kdo mi to udělá, kdo mi to vyřeší. Nejdřív to zkuste sami a když budete bezradní, hledejte pomoc jinde ... ale to už je tak trochu OT, i když to s tím souvisí ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 23:52

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ak by šlo o samostatný plugin, nie o úpravu kódu phpRS:
> Myslím, že na plugin sa nevzťahuje uvedená podmienka, pretože to nie je dielo odvodené z kódu
> phpRS, ale akási spolupracujúca nadstavba. To znamená, že plugin by čisto teoreticky mohol byť
> aj propietárny. Istý si ale niesom, nie som právnik.


ale pa3ku, to ze nejsi pravnik nic neznamena... Pokud si tedy cetl GNU... :-D

To All:

jen se nesmi distribuovat plugin jako soucast phpRS... V kazdem pripade musi byt distribuovan zvlast. Muze byt i na jednom nosici, ale nesmi byt uz primo zakomponovan (ten plugin) do phpRS (prikladem budiz Michalkova Galerie, ktera se stala soucasti phpRS... Ta je GNU. ). Tudiz muze byt soucasti phpRS.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-01, 00:01

Kdybych se ale rozhodl udrzovat dve verze, jednu phpRS standard a druhou phpRS profi (dejme tomu dvakrat vice funkci) a tu druho prodaval, je to v poradku...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-01, 00:06

pochopitelne ze ano. I takhle se to da resit. Staci se podivat na napr. RedHat..

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-01, 00:58

a jeste reakce na [http://www.phprs.net/forum/read.php?11,9504]

To:mirekv_cz
>Ted tedy vidim i cenu a muj zajem pominul. Ja jen doufam, ze bude co nejmene takovych "chytraku",
> kteri postavi svuj plugin na praci druhych a budou se na tom chtit obohatit.
> Kdyz jsem si precetl licenci GNU tak jsem nasel nekolik bodu se kterymi si timto v rozporu. Dale pokud
> si spocitam naklady tak e-shop se zarukou, udrzbou a aktualizaci se da provozovat od 180,- Kc mesicne.
> Z Tve ceny to znamena ze bych si mohl zaplatit pres rok a pul bezstarostneho eshopu se zarukou. Co mi
> nabidnes Ty? Plugin, za ktery nemuzes rucit protoze je vystaven na GNU licenci?

nemyslim, ze pokud nekdo nabidne plugin za penize, ze bude spatny. A ta cena je celkem slusna.
IMHO kdo potrebuje E-shop, tak ho jiste nepotrebuje proto, aby ho mel jen tak na webu pro "krasne oci" nekoho druheho, ale proto, aby neco prodaval a pochopitelne na tom take vydelal. Takze e-shop za cca 4kkc je cena, ktera by se mela vratit. A pokud chce nekdo e-shop, a jede nekde na serveru typu "wz.cz" a jemu podobnym, tak u takove firmy bych si JA OSOBNE nic nekoupil.

Obcas by si mely lide uvedomit, ze firma, ktera jede na webech, ktere jsou zadarmo , pripadne nemaji vlastni domenu, neni firma, ktera by mela ziskat zakaznika (ale i tady se najdou vyjimky).

IMHO to totiz take vypovida o solidnosti jednani te ktere firmy. A muzete mi nadavat jak chcete, ale ja se vetsinou firmam jenz nemaji vlastni placenou domenu vyhybam. Ono to totiz o necem obcas vypovida...

P.S.
a pokud jde o ty chytraky, tak tech se i tady da najit dost. Staci se kouknout po registrovanych webech, ktere na phpRS funguji... A tak odhadem 60% webu statni spravy nema ani uvedeno, ze jejich weby jsou na phpRS postaveny. A to se zase moc nelibi mne.

Takze kdo porusuje pravidla licence GNU... msteve a nebo ony nejmenovane weby?

A pokud si tu licenci opravdu cetl, tak mi povez, kde ji msteve porusuje? Opravdu by mne to zajimalo! Ono se tam nehovori o tom, ze by nikdo nemohl udelat nadstavbu (v tomto pripade plugin), ktery by nemohl prodavat za penize, prave naopak...
A plugin neni soucasti phpRS, je to jen jeho nadstavba, ktera byla zakomponovana do systemu, ktery je vydan pod GNU..

takze bez urazek a osobniho osocovani, ale priste bych doporucoval si tu licenci nastudovat trochu lepe, a ne ji jen tak zbezne preletnout ocima...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 03.08.2005 00:16.

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-02, 18:42

Takže pánové, mám takovou malou připomínku.
Možná tím dost z vás i naštvu, nebo popudím, ale přestává se mi líbit přístup širší "komunity" kolem phpRS, opakuji širší, základ - těch pár lidí - dobře vědí o kterých mluvím, toto nemusí brát na vědomí ...

Můžete mi někdo vysvětlit, jak může vůbec někdo nadávat, že má někdo placený plugin? Vždyť i o ty zadarmo jevíte zájem až po vydání ... když už nejste schopní něco naprogramovat, zkuste pomoct alespoň testováním. Zamyslete se, kolik z vás používá např. Galerii? Tipnul bych si tak 90%. Kolik z vás se podílí na testování jejich betaverzí? Tipnul bych si tak dva (nepočítám Michálka a JanVara ... :). jak pak můžete dokonce chtít něco zadarmo, když nehnete ani prstem na myši, abyste pro ty pluginy něco udělali? Když Michálek vyzýval lidi na testování beta verze galerie, ozval se mu jen JanVar, druhý den druhý člověk ... jak to Michálek řešil? Prostě jí vydal oficiálně jako betu ať si to stáhne kdo chce ... proč nepomůžete otestovat pluginy, které pak rádi zadarmo využíváte? Nepřijde vám to nefér? Pomozte každý jak můžete a pak se phpRS i pluginy budou zdárně vyvíjet ... sám vyvíjím celkem náročný plugin správce souborů, alespoň druhá verze je náročná ... a kolik lidí testuje? Tři ... měl jsem štěstí ... už od první verze mi pomáhá pa3k a Mart, nyní se přidal Vladimír Novotný (QWERTY3). Bez nich by plugin vyšel nejspíše plný zbytečných bugů ... uvědomujete si vůbec, že to neděláme jen pro sebe? Sami na tom pohoříte, až vám vydaný plugin pro nedostatečné otestování způsobí nějaké škody ... ono každý zkusí něco, ale je možné, že i na něco zapomene ...

A jestli to souvisí s tímto tématem? Ano, hodně ... pokud chcete pluginy zadarmo, dělejte pro to něco, pokud bude váš přístup stále stejný, brzo se autoři pluginů naštvou a svou práci si nechají zaplatit ... celkem to odradí, když pomoc s vývojem je téměř nulová, ale pak pořád někdo píše, jak tohle a tohle (nový podpis Michálka budiž důkazem) ... podporu byste chtěli, ale sami nepomůžete? Dobře, tak ale to už je potom byznys ... takže plaťte ... nebo pomožte jak můžete, alespoň testováním pluginů v závěrečných fázích jejich vývojů ...

Toť vše, co jsem chtěl říct ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-02, 20:29

Netusil jsem ze muj novy podpis zpusbi takovy rozruch :-)

Ad testovani) Z meho pohledu to zase tak hrozne neni; zaprve jsou prazdniny a lidi nesedi porad jenom u PC a zadruhe, ja bych si taky pockal az na otestovanou verzi ktera bude doporucena k plnemu vyuzivani. Proc bych se mel zahazovat s nejakym testovanim :-) Me to nevadi, jestli jeste chvili nikdo nenapise, vydam tuhle verzi jako finalni a konec. Kdyz tam budou chyby, opravi se v dalsi verzi. Nic vic, nic min.

Ja jsem totiz blbej, stale selhavam na tom, ze chci dodrzet nejaky datum a to se mi vetsinou nepodari. Jo, to je muj problem. Kdybych stale psal ze se na galerii pracuje a termin vydani je nekdy tenhle rok, lide by byli spokojeni, ja taky a byl by konec. Coz taky udelam, od ted ode me neuslysite zadny pevny datum vydani novy verze, bude bud informace ze se na galerii pracuje a nebo ze ne.

Pokud si dobre vsimam, Jirka taky neohlasuje nove verze phpRS hodne (a presne) dopredu, nejdriv se testuje a az po otestovani se vydava. Myslim ale ze zde je stejny problem, nikdo testovat nechce... Ostatne si myslim ze to neni jen problem phpRS.

K tematu:
Chcete vedet muj duvod pro galerie neni placena?
Je to jen a jen moji lenosti. Nechci stavajici uzivatele phpRS ochudit o galerii a resenim by bylo udrzovat dve verze, jak pisu vyse. To by bylo ale jeste narocnejsi nez mit jednu verejne pristupnou a ja bych to proste nestihal, z cehoz by plynula povinnost udrzovat velmi aktualni a nechybovou verzi placenou a free by sla asi brzo do kytek. A abych nezapomnel, dost me hreje na srdci kdyz vidim kolik lidi galerii pouziva a obzvlast srdce zaplesa kdyz vidim kvalitne upravenou galerii (v ankete nejmene jeden takovy web je; hledejte, smudlove ;-)). Ale opet myslim, ze to neni pouze u me, spise bych rekl ze je to vseobecne.

No a to je asi vsechno co jsem chtel rict :-) Mozna jsem byl trochu offtopic, ale cast prispevku byla i k tematu ;-)


PS: Ted se mi ozval dalsi clovicek na testovani (bkv), takze mu strasne dekuju.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-02, 21:33

No, tohle je pravda, taky mě trochu vadí, že když strávím spoustu večerů a nocí, vlastně celé měsíce, místo toho co bych se věnoval rodině, tvorbou free pluginu, tak se mi nikdo neozve na testování (Interní forum, už tam několik dní prosba visí,a ozvalo se nula lidí)(odpověděli mi jen Ti, které jsem kontaktoval cíleně, mailem, nebo podobně ...)

Času mám taky málo, možná že díky povolání ještě méně, nežli ostatní. (domluvil jsem si sice s asi třema lidma doplnění nějakých částí, kterým rozumí oni více - díky) Ale to jsou lidi z té užší komunity, někteří přátelé (jeslti se to dá říci o lidech které jsem nikdy neviděl, ale já je jako přátele beru)

S ostatních nikdo. Z dotazů na webu lze dovodit, že si řada lidí pak nepřečte ani nápovědu, a to bývá tak na stránku. Ono celá tahle myšlenka Opensorce projektů je IMHO o spolupráci hodně lidí. Ale úspěšný budou o budoucnosti jenom ty projekty, do kterých se budou další lidi zapojovat. Někde tu Jirka píše o tom, že každý může přispět... je to někde v nápovědě nebo v podpoře projektu.

Ze začátku jsem neznal ani tu značku <?php ... ?>, Ale snažil jsem se. A měli by jste to tak udělat i další. Ať už to bude Jirka kočírovat jakkoliv, tak bude práce přibývat, PHP se rozšiřuje, bude složitější, a phpRS taky. Navíc je populární a bude přibývat lidí, kteří to budou chtít používat. Budou mít více dotazů... a budou potřebovat odpověď.

Myslím že by každý, komu se tady dostalo pomoci měl sem občas zabrousit a přečíst si nové dotazy. Já taky neznám odpověď na spoustu věcí. Ale občas narazím na něco, co znám. Tak to tam napíšu a Tím pomůžu Třeba i někomu dalšímu. Už jen tím, že na jeho dotaz (na který já neumím odovědět) bude tím pádem mít čas třeba Michálek.

A používejte prosím vyhledávání. Já třeba moc vyhledávat neumím, ale alespoň to chvíli zkouším a občas to vyjde...

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-02, 22:05

Shrnul bych to asi takhle (spíše se z toho vyklubal příspěvek typu Upozornění (pokud budete souhlasit dam ho do fora jako upozorneni, tak aby byl nahore):


Všichni z nás jsou hodně časově vytížení. Zanedbáváme hodně věcí kvůli phpRS (rodina, škola, jiné koníčky). Ne že by za to phpRS mohlo, to samozřejmě ne. Je to naše volba a nás to stojí nejen čas, ale občas i nervy.

Přesto to děláme. Tvoříme pluginy, pracujeme na modifikacích, radíme zde ve fóru. Můžete si o nás myslet že jsme blázni (možná trochu jsme) ale vezměte to prosím na vědomí. Nikdo nám za rady neplatí a proto se Vám nemusí dostat odpovědi na otázku. Než nás nařknete z toho že jsme "blbý", když Vám neumíme pomoci, zamyslete se prosím nad tím, zda jste pro vyřešení problému udělali i vy maximum.

Zkuste použít vyhledávání (to je první, co máte udělat, když něco hledáte), zkuste se sami do kódu kouknout a pochopit alespoň trochu jak to funguje, zkuste prostě více věcí než položíte dotaz do fóra...

Vám se jeví položení dotazu jako chvíle, ale ten kdo odpovídá také neví všechno z hlavy. Možná se snaží vše si ověřit před tím, než Vám poradí; možná že zrovna spí, nebo prostě jen nemá chuť Vám odpovídat...

Děkuji za pozornost.

[EDIT]PS: Nedělám si naděje že to pomůže, ale řeč hezká, ne? :-)[/EDIT]

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Michalek v 02.08.2005 22:10.

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-03, 01:00

no dovolim si dolpnit Michalka...

treba to z hlavy vi, ale stejne si to potrebuje overit, aby to nebyl "plk". A verte, ze se tim toho casu zabije dost.

A jak jsem uvadel ja a dalsi.... Neni povinosti odpovidat na dotazy uzivatelu. Ale je to nase radost a trpi tim nase okoli.... (rodina, milenky, kamaradi, pratele, nedostatek spanku, nase dalsi aktivity...)


Proste, jak pise "Kryspin" a "xsuchy09"...

komunita se snazi delat, co je v jejich silach, ale nikdo nemuze chtit zazraky do tri dnu.

Kazdy z vas si musi poradit napred sam a teprve kdyz nevi jak dal, tak pozadat o pomoc a ne hned kricet, "Nejde se mi pripojit, co s tim"...
Kdyz se podivam na forum, tak jen v sekci phpRS 265 je cca 300 temat a 2000 prispevku. O "help foru" ani nehovorim, tam jich je skoro dvojnasobek.
Tedy pokud to sectu, tak asi necelych 6000 prispevku... Staci se jen podivat a pouzit vyhledavani... :-(
Jenze ono je asi opravdu rychlejsi polozit dotaz znovu....

A ted se budu opakovat....

"casem to omrzi, odpovidat na stale stejne dotazy".

Co dodat na zaver... no mozna je to OffTopic, ale IMHO ne zase az tak moc. Pochopim, ze kazdy nejak zacinal, i ja, ale nedokazat si najit 100x polozenou a zodpovezenou otazku, tomu fakt rikam "SILA"...

BTW pekne rano, prijemny den a nakonec i zbytek tydne...







-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: Franky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-03, 01:26

Přesně jak výše napsal JanVar. Pokud chci vést nějaký eShop, předpokládám, že na něm něco vydělám. Pokud chce někdo prodat starý mobil, tak se mu samozřejmě koupě eShopu za 120 eur nevyplati, ale pokud opravdu chce nekdo touto cinnosti vydelavat, tak to pro nej MUSI byt zanedbatelna castka.

Ještě bych si dovolil přirovnat eShop třeba k diskuznímu fóru. Když bych právě na svém webu rozjel diskuzní fórum s 20ti kategoriemi (lahůdka uživatelů phpBB), tak je to akorát tak na dvě věci. Určitě zde nemusím zveřejňovat odkaz na výborný web "JakPsátWeb". Jakmile Yuhů zprovoznil diskuzní fórum, začalo se od prvního dne plnit desítkami příspěvků. Jde tu totiž o návštěvníky, reklamu a jméno ve světě internetu. Myslím, že msteve by si moc dobré jméno se svým eShopem neudělal, kdyby "on-line nakupující" procházeli jen prázdné "regály". Když bych to měl HODNĚ zjednodušit, tak to vidím zhruba takhle:

eShop zdarma = můj web se skvělým 20ti kategoriovým fórem
placený eShop = Yuhův web se skvělým přeplněným fórem

:-)

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-03, 07:56

e-shop vs penize
ja souhlasim s frankym, ze kdyby byla nejaka demoverze shopu s nejakym omezenim, tak by to bylo fajn.
ja osobne bych e-shop pouzival, avsak abych z nej zil to zrovna ne. chci pouze nabizet a prodavat klubove veci (nalepky, loga atd), radove tak 5 az 8 polozek.
Z tohoto duvodu je pro mne neekonomicke kupovat cely shop...
Je to pouze muj nazor, ze nejaka free verze by mohla byt. Na druhou stranu ovsem by se nasli "chytraci", kteri by z free delali ci snazili se udelat plnou verzi shopu...
Proste to shrnu: pokud si msteve necha za e-shop platit, je to jen jeho rozhodnuti a ostatni to musi tolerovat. Bud jej budou chtit anebo ne.

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-04, 19:22

Musím se přiznat, že ani nevím, zda se mám nad tímto tématem nějak pozastavit nebo ho nechat proplout dál bez povšimnutí. Říkám to proto, že tohle téma se do podobných diskuzních fór (tedy nejen zde) vrací se železnou pravidelností a vždy ho "vyprovokuje" (- myšleno neutrálně; bez jakéhokoliv podtextu) nějaká zdánlivě bezproblémová záležitost.

V zásadě souhlasím se vším, co bylo výše vyřčeno (- konkrétně od: Michalek, pa3k, xsuchy09, JanVar, atd.) a tak není téměř ani co dodat.

Za svou osobu snad mohu přidat jen pár postřehů:

Nejprve to lehčí téma - ad testeři)
No, zhruba od phpRS verze 2.5.x nemám u phpRS systému s testingem problémy (každá veřejná betaverze mám kolem 1000 stažení), ale přesto přiznávám menší problémy se shromažďováním výsledků testingu. To jsou však koordinační problémy, které se daří u každé verze řešit lépe a lépa a možná to jednou bude i fungovat bezproblémově.
Malý návrh: Mohli bychom zřídit nějaké testovací centrum, kde by se vyřizoval betatesting všech programů souvisejících s phpRS.

ad placené plug-iny)
Nedělejme z toho vědu. A už vůbec nedělejme vědu z výše ceny. Každá cena je pro někoho malá a pro někoho příliš vysoká. Msteve se rozhodl vyvinout plug-in a stanovil, že za tenhle konkrétní plug-in (možná by se mělo říkat aplikaci, protože ona to vlastně je aplikace, jen se dá připojit k phpRS systému) se bude platit. Nic víc, nic míň. Žádný zákon ani licenci tím neporušil a to je konec. Prostě konec všech zbytečných diskuzí. Navíc mě o tomto kroku s předstihem informoval a to je tisíckrát více, než udělali jiní lidé/firmy, které běžně na implementaci phpRS systému vydělávají a nikdo se nad tím nepozastavuje.

ad podpora - pomůžete mi to rozchodit/rozšířit)
Další bolestivé místo všech "bezplatných projektů". Problém je totiž v tom, že když je něco zadarmo, tak si značná část lidí myslí, že autoři jsou "kouzelníci" a dokáží existovat v realitě "vše je zadarmo"; tzn. podpora je zadarmo a okamžike k dispozici, každé mé přání je předem splněno, atd. - Je mi jasné, že těmito poměrně ostrými výrazy si ukrajuji ze svého koláče "popularity", ale nemohu jinak, než se postavit na druhou stranu barikády. - Fakt, že něco dělám zadarmo neznamená, že tím pádem dělám vše zadarmo nebo že když pro někoho něco udělám, že to automaticky udělám i pro ostatní. - Prostě realita je jiná a existují v ní pojmy jako jsou: "peníze", "práce", "základní potřeby", ale i "rodina", "kamarádi", "komunita" a "bezplatná služba či proti-služba". Navíc všechny tyhle pojmy/potřeby se navzájem střetávají a nelze pouze jeden vytrhnout a na ostatní zapomenout.

ad lidi jsou to nejdůležitější)
Někdo v celé té propletené šňůře příspěvků zmínil, že důležití jsou především lidé, kteří se toho projektu účastní. Já říkám ANO a přidávám k tomu ještě ANO s vykřičníkem. Prostě když si odmyslíte všechen ten balast okolo každého projektu, tak vám nakonec zůstanou pouze lidi, kteří se ho účastní a otázka, zda vám tahle skupina lidí připadá nějak "příjemná / zajímavá" nebo zda se bez ní obejdete.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava jirka v 04.08.2005 19:26.

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: mirekv_cz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 08:34

Vážení,

nevěřil bych kolik diskuse zahájí jeden můj "útok" na placený eshop. Já myslím, že jsem to msteve už vysvětlil, teď tedy ještě dodám vysvětlení do tohoto fóra. Sice web provozuji na wz.cz, ale nejsem chytrolín co by chtěl vydělávat těžké peníze na provozování eshopu na této doméně. Provozuji tam webové stránky školní mládeže, která dělá sport a klub nemá až tolik finančních prostředků aby mohl krýt všechny soustředění a závody. Proto by eshop zabivajici se prodejem drobnych klubovych veci mohl prilepsit detem. Ja delam vse gratis......ale zase investovat se mi do toho nechce.

Jinak si samozřejmě vážím práce vás všech a chápu že vše něco stojí.

Mirek

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 10:04


> Marty: ...chci pouze nabizet a prodavat klubove veci (nalepky, loga atd), radove tak 5 az 8 polozek.

> Mirekv:cz: ...Proto by eshop zabivajici se prodejem drobnych klubovych veci mohl prilepsit detem

Tak toto je jedno veľké nedorozumenie. Spravte si katalóg tovaru v článku a pridajte objednávkový formulár posielaný e-mailom. Netreba ísť s kanónom na vrabce! E-shop s kapacitou rádovo tisícov až detaťtisícov tovarových položiek s nákupným košíkom prepojeným na systém správy zákazníckych zliav, analýzou obratov a s prepojením na účtovníctvo + kurzový lístok národnej banky je pre takúto drobnosť fakt NEZMYSELNÁ POŽIADAVKA. Ujasnite si čo potrebujete a ako čo najjednoduchšie ten cieľ splníte.

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: mat. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-12, 09:09

Zdravim,
zajimava diskuze. (nicmene procist ji celou, to bych nesmel sedet v praci.. :-)

Jen snad mikro poznamka. K testovani.
(v reakci napr na
> Jirka: Malý návrh: Mohli bychom zřídit nějaké testovací centrum, kde by se vyřizoval betatesting všech programů souvisejících s phpRS)

Mozna by stalo za to uvest, ze je treba neco (pluginy, upravy...) doladit, otestovat, atd. nekam na web (proc ne treba na phprs.net/magazin)... Forum obcas sleduji, ale nemel jsem tucha ani o nove galerii, ani o novem intforu (vypichuji, co jsem prolitnul ocima v tomhle vlaknu..).

Nicmene je faktem to, ze ani tohle nemusi "poptavku" po testovani zvysit..

Re: Problematika pluginu za penize
Zaslán uživatelem/kou: xaver (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-29, 20:00

Tak jsem dostal jako betatester e-shop zcela zdarma na [http://internet.vprdeli.com/view.php?cisloclanku=20050] 92606 Ikdyz mi trosku nevyhovuje, tak musim uznat, ze je fakt vynikajici a vrele vsem doporucuji se podivat na vyse uvedene stranky, protoze je pro prvnich 50 za 1,- Kč !!!

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.