Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-21, 17:30

pokud potřebujete, aby vám někdo mohl napsat nějaký dotaz (vzkaz) ze stránek phpRS (e-mail), tak u mne na webu je ke stažení...
Jedná se o beta verzi, takže uvitám objevené chyby. testujte, testujte testujte....

IMHO se to treba nekomu hodi...

jo a odkaz... [http://www.hades.cz/download.php?soubor=7]

kompletni popis je prilozen...

P.S. podporuje to diakritiku.. :-D



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: mat. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-24, 10:41

gut :) ď

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-03, 01:04

no je to pekne, ze alespon nekdo podekoval... :-D

ale to tam fakt nejsou zadne chyby? Si zacinam myslet, ze jsem se zlepsil .... :-D :-D :-D

P.S. ani se tomu nechce verit... :-(

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-13, 13:10

Ahoj, skúšam použiť, funguje OK. Našiel som drobný problém v kódovaní ISO. Myslím, že mail by mal byť odosielaný v ISO kódovaní defaultne, preto som povolil prekódovanie do ISO, problém ale robia niektoré slovenské znaky.
Malý test:
=======
äÄňŇÚúÚľĽôÔšŠťŤýÝžŽ - odoslané
äÄňŇÚúÚžźôÔšŠťŤýÝžŽ- prijaté

chyba je v písmenách: ľ Ľ

upraviť bude treba asi funkciu:
// převedení z windows-1250 do iso-8859-2 (pokud je potřeba)
  $mess2 = StrTr($mess1,
                                  "\x8A\x8D\x8E\x9A\x9D\x9E",
                                  "\xA9\xAB\xAE\xB9\xBB\xBE");

ale neviem presne ako. Snáď cez nejaké prevodné tabuľky medzi kódoavaním WIN a ISO, niečo som našiel na adrese: www.jakpsatweb.cz/cestina-tabulky.html

Pomôžete mi vytvoriť kopletné prevodnú tabuľku?



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava pa3k v 13.09.2005 13:18.

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-13, 13:26

na mojom hostingu mám podporu iconv:
iconv support enabled
iconv implementation libiconv
iconv library version 1.9

podľa manuálu na [http://www.phpbuilder.com/manual/function.iconv.php] by to malo stačiť a je to krásny komfort. Nedalo by sa v mailform.php testnúť podporu a v prípade úspechu použiť?

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-13, 14:25

takže pomohla mi funkcia iconv:

// podpora iconv
$mess1 = iconv("windows-1250","iso-8859-2",$mess1);

tiež som si zmenil hlavičku nasledovne:
// headers iso 8859-2
  $headers .= "MIME-Version: 1.0\n".
              "Content-Type: text/plain; charset=\"iso-8859-2\"\n".
              "Content-Transfer-Encoding: quoted-printable\n";

a vypol funkciu Base64_Encode
// Code_Base64
//  $mess = Base64_Encode($mess1);   // v pripade prekodovani zmenit mess1 => mess2
	$mess = $mess1; // vypnuté Base64_Encode

Mohol by mi niekto vysvetliť prečo sa to kóduje? Veď sa posiela len text?

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-13, 14:29

test na podporu iconv by mohol vyzerať nejak takto:
if (function_exists('iconv')) {
// pouzijeme iconv
}

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-13, 16:59

Inak mailform je IMHO jediná solídna (a zároveň pre návštevníka pohodlná) ochrana pred spamovacími robotmi. Vkladanie reťazca [at] miesto zavináča robí problémy napríklad v mozille, ak je zapnuté automatické dopĺňanie adries zo zoznamu. Odporúčam používať na stránkach miesto zverejnenia mailovej adresy. Bolo by celkom zaujímavé pridať možnosť napísať mailovú správu napr. pisateľom komentára, s tým, že jeho mailová adresa by sa v tomto prípade vôbec nemusela zverejňovať v čitateľnom tvare! Pekfektne to ma riešené napr. [http://forum.grafika.cz/]

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-13, 20:17

Content-Transfer-Encoding: quoted-printable robilo problém v odkazoch, 8bit už funguje OK.

// headers iso 8859-2
$headers .= "MIME-Version: 1.0\n".
"Content-Type: text/plain; charset=\"iso-8859-2\"\n".
"Content-Transfer-Encoding: 8bit\n";

Myslím, že je vhodné pridať do tela mailu ešte IP adresu odosielateľa:
$mes .= "IP: ".$_SERVER["REMOTE_ADDR"]."\n";

Problém robí ešte diakritika v subjecte, nie pri zobrazení ale v RFC.

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-13, 21:44

Jinak co se tyka prekodovani, je to snadne ... nemusite pouzivat ani zadne iconv apod., staci to udelat takto:

napr. mam stranku v ISO-8859-2 a potrbuju neco dostat ven pro winy ve win-1250, jak tedy na to?

Cely obsah stranky, vsechen kod ukladejte v ISO-8859-2. Pote vytvorte novy soubor, napr. iso2win.php a do nej vlozte napr. nasledujici kod:

function iso_to_win($text)
{
$text = strtr(
$text,
'áäčďéěëížňôóöŕřšťúůüýľÁÄČĎÉĚËÍŽŇÓÖÔŘŔŠŤÚŮÜÝĽ-?',
'áäčďéěëížňôóöŕřšťúůüýžÁÄČĎÉĚËÍŽŇÓÖÔŘŔŠŤÚŮÜÝź-?'
);
return ($text);
}

a tento soubor ulozte v kodovani win-1250.

Pote volejte tuto funkci ze souboru ktery mate v ISO-8859-2 (vas hlavni soubor, ktery se snazite exportovat do WIN kodovani).
Tedy na zacaku includujte soubor iso2win.php

include('iso2win.php');

a pak např.

iso_to_win('krásný žluťoučký koníček');

atp. ... snad to pochopíte ...

pokud byste tedy meli napr. web v UTF-8 a chteli exportovat do WIN, ulozte prevadeci funkci znaku ve WIN, jinak vse v UTF-8. Atd., atd. ... je to snad dosti pochopitelne :)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-16, 14:15

OK, myslím, že ISO kódovanie je vyriešené.
Ďalšia podstatná (snáď posledná) vec ktorá mi ešte vadí je neošetrenie POST dát odosielaných z formulára. Ak dám na stránky mailform chcel by som aby pri back v histórii navštívených stránok nebolo možné zobraziť obsah odoslaných správ. Je to IMHO dosť vážna chyba a pri posielaní mailu z verejného PC je to nevhodné.
Riešenie vidím v použití presmerovania (header) len neviem presne ako to "ušiť" na tento script.

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-16, 15:24

Je to jednoduché ... jen nemám teď moc času ... pokud to budeš pa3ku hodně chtít, dožeň mě k tomu na ICQ .. ale až v neděli nejdřív ... ;)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-22, 12:37

Nevím, jestli to můj team zrealizuje, ale i jako nápad to stojí za to: chceme udělat centrální komunikační panel. Tedy jediný sendform, u kterého by bylo možné navolit: komu poslat (autora) a jak poslat: na mail, icq pager, sms (eurotel, oskar), zapsat na web: do fóra, jako komentář... My na tom budeme dělat dlouho, ale vy tu všechno nemožné máte ihned a zázraky do 3 dnů...



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-22, 13:11

Podarilo sa mi upraviť s pomocou xsuchy09 mailform do pre mňa použiteľnej podoby. Je to ale šité na mieru webu trident.sk - sú tam spravené odkazy na mail v kontaktoch, na odosielanie sa používa práve mailform - je ale úplne prekopaný.
Myslím, že by stálo za úvahu pustiť sa do vývoja mailformu, ktorý by odosielal správy na maily aj z komentárov. Miesto odkazu maito: by bol odkaz na mailform, ktorý by spracoval samotné odoslanie. Bolo by asi možné spraviť aj to ICQ a podobne. Mail by sa vôbec na stránkach zobrazovať nemusel. Bolo by to ale dobré spojiť s úpravou komentárov tak, aby sa dala pri pridávaní komentára zadať aj požiadavka na odoberanie príspevkov mailom. To už je ale viac práce.
Osobne by som do podobnej úpravy išiel, no mám momentálne inú zábavku. Môžem ale v budúcnosti pomôcť ak sa nájde niekto kto by sa pridal. Samotné predanie informácie mailformu musí byť zabezpečené proti hromadnému rozosielaniu mailov pomocou cudzieho scriptu, ktorý by generoval požiadavky automaticky cez $_POST data.

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-22, 22:24

Jako souhlasim, že by to nebyla špatná úprava a aj jsem se do ní chtěl několikrát pustit ... co mě ovšem odrazuje je to, že lidi můžou vyplňovat neexistující e-maily nebo e-maily úplně cizích lidí ... to je to, co mě na této úpravě vadí ... ale klidně to udělám, až bude čas (tedy asi nikdy :D)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-23, 09:52

takže po delší době... :-)

To: pa3k..
ta tabulka není nic jiného, než nahrazení znakujednoho odovaného znaku za druhý.. A přiznám se, že slovenské znaky jsem tam nějak nedával.Ale pochopitelně si to dopsat není problém...
je to hexa vyjádření znaků.

(ne každý může tu elaganci knihovny "iconv" použít...)

co se týká $_POST, ano, stačí ošetřit na konci Header("Location:....")

případně ten script rozdělit na dva samostatné a volat je mezi sebou... (horší varianta)


To: HJP

nakonec, pokud na to máš tým, tak ti gratuluji. Ovšem mobilní operátoři je mnohokrát probíraná otázka a T-Mobile to už dnes moc neumožňuje, Eurotel snad jen 60 znaků, zbytek je reklama a u Vodafone nevím.

Ale nechci tě od toho odrazovat... Já sám mám "spamu" dost už teď... :-D

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-23, 12:47

jinak ještě odpověd na "base64_encode"...

Toto kódování je navrženo tak, aby umožnilo binárním datům přežít transport přenosovými vrstvami, které nejsou osmibitové, jako jsou například těla emailů.

prostě taková zadní vrátka do budoucna...
jinak viz RCF

doplnek:

Quoted-Printable je to same, jen jinak resene..:-D

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 23.09.2005 13:02.

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-17, 14:41

Trošku som sa hrabal v tom kóde a napísal som mailform pre odosielanie na niekoľko pevných, vopred definovaných mailových adries. Vidieť sa to dá na www.trident.sk/contact.php kde sú odkazy nasmerované práve na mailform.php ale s parametrom, ktorý definuje, komu sa posiela mail. Volanie súboru mailform vyzerá potom nejak takto: mailform.php?mailto=webmaster
Sú tam pridané nejaké vychytávky ako informácia o tom z akej IP a pomocou akého user agenta bol mail odoslaný. Zdrojový kód je v prílohe ako txt. Na konverziu kódovania WIN-->ISO je použitá lib ICONV. Môžete sa inšpirovať. Vďaka za pomoc smeruje na adresu xsuchy09.

Přílohy: mailform.php.txt (5kB)  
Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-21, 18:40

Používam mailform a e-maily mi chodia od odosielateľa "webmaster[at]krokavec.sk"
Poradí mi niekto, kde sa nastavuje e-mailová adresa, ktorá je uvedená ako odosielateľ?
V configu mám iné adresy, hľadal som to aj po iných súboroch, no nenašiel :-((
Dík

Re: MailForm pro 265 (beta verze)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-22, 12:07

$mess .= "-- \nTento e-mail bol odoslaný z formulára na WWW.EXAMPLE.COM\n";
$mess .= "Neodpovedajte na adresu z ktorej bola táto správa odoslaná.";

;)

prípadne sa inšpiruj v astdlib_mail.php:
$prhlavicka='';
if ($this->odesilatel_mail!=''): // mail odesilatele
$prhlavicka .='From: ';

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.