Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: zef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-17, 21:04

Prošel jsem příspěvky i manuál a vyzkoušel všechna řešení : prodloužil čas v config.php ( delka platnosti jednoho prihlaseni), zkontroloval cookies jestli jsou povoleny, snížil jsem zabezpečení v prohlížeči, nic nepomohlo.
Problém je zřejmě v nastavení windows, testuji to na lokální instalaci pod WIN XP.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-17, 21:06

To vypadá, že se skutečně neukládají cookies ... mrkni do nastavení serveru atd. ... zkus třeba i jiný prohlížeč, tím to ale asi nebude ... projdi pořádně config.php (ale také pochybuji o chybě zde) ... musíš zkoušet

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-17, 21:46

a co Firewall??

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: zef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-17, 21:55

Windows firewall mám vypnutý, používám Sygate a ten jem také měl vypnutý. JAko prohlížeč používám Firefox a při prohlížení cookies tam opravdu žádné nejsou. Není potřeba v conf nastavit cestu pro ukládání cookies. Je tam implicitně hodnota=/.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-17, 21:57

jediné, co se přímo týká ukládání cookies v config.php je toto:

//--[cookies]---------------------------------------------------------
// tato volba urcuje odesilaci mod pro cookies: a] 0 = zakladni cookies bez specifikace domeny, b] 1 = rozsireny mod, ve kterem je pripojeno omezeni na konkretni domenovou adresu (nemusi fungovat na localhostu)
$cookiessdomenou=0;

nastav na nulu ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-17, 22:00

zapnout si nastaveni cookies v "php.ini"

windovs pouzivaji co vim "TEMP" zatimco v ini souuboru php je nastaveno "TMP"

pripadne upravit promenne do PATH...

to by melo zabrat...

EDIT: osobne doporucuji upravit PATH

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 17.05.2005 22:02.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: zef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-18, 20:44

Už jsem vyzkoušel všechno, co jste mi poradili a co mě napadlo. Cookie se vytváří, jmenuje se admincors_ , vytváří se v modulu author.php a nemaže se. Takže buď se do ní uloží nějaký nesmysl nebo ji program nemůže přečíst, případně to může být problém s vyrovnávací pamětí, ale nic už mě nenapadá.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-18, 21:03

pokud je cookie ulozena (a vis to na 100%) a stejne te to nepusti, bude chyba v overovani. to jsem ti asi nic novyho nerekl, tohle doslo vsem

nenapada me kdy by prohlizec mohl mit problem pri pristupu ke cookies - v podstate asi nikdy (pokud neutoci nejaky agresivni firewall).

jinak fakticky nevim :-(

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-18, 22:14

take mne napada uz pouze ten Firewall... Pokud je tedy korektne nastaven "Enviroment" a cookies jsou dostupne...

BTW pouzivam ruzne browsery na obou platformach (Win, Lin) a je to naprosto v pohode... :-(

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: zef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-23, 19:54

Taj jsem to zkoušel dál. Naistaloval jsem to postupně na 2 počítače s win 98. Na jednom to dělalo to samé jako na XP a na druhém to běhalo. Nakonec jsem odinstaloval PHP Triad a zkusil PHP HOME a už to chodí. Takže je to někde ve WINDOWS ale kde, to jsem bohužel nezjistil. Ještě jednou dík všem.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 22:03

Ahoj.
Keď sa chcem pripojiť na úpravu phprs z druhého počítača cez admin.html, zobrazia sa polia pre zadanie mena a hesla, ktoré keď vyplním a odošlem, tak sa zjaví menu administrácie. No po kliknutí na hocijaký odkaz sa objaví "Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo". Nechápem, prečo ma pustí do hlavného menu a ďalej nie?

Ešte jeden dotaz: Keď zabudnem heslo do admin.html, dá sa z niekiaľ zistiť?
Dík

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 22:08

povoľ cookies ak nezaberie, hľadaj v archíve fóra alebo v manuále

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 22:19

Kde to mám povoliť? Ešte včera mi to išlo, dnes keď som robil na inom, tak to už nejde. Neviem si to normálne vysvetliť... Prečo ma pustí do hlavného menu?
v config.php mám:
//--[cookies]---------------------------------------------------------
// tato volba urcuje odesilaci mod pro cookies: a] 0 = zakladni cookies bez specifikace domeny, b] 1 = rozsireny mod, ve kterem je pripojeno omezeni na konkretni domenovou adresu (nemusi fungovat na localhostu)
$cookiessdomenou=0;

tak neviem....

nejde mi to na 3 phpRS.....
Hľadal som vo fóre, prezeral, ale nič....

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 22:39

Čítal si vôbec ten manuál???
[http://www.supersvet.cz/dokumentace/reseni.html#chyba1]

Ešte k tomu prihláseniu po sieti: skontroluj nastavenie času na oboch PC a čítaj MANUÁL, je to tam. Nastavenie cookies je vecou nastavenia prehliadača, v každom to je inak. Napr. v mozille cez Nástroje --> Správca súborov cookies, atd. V IE je to podľa verzie, 6-tková verzia to má v nastavení zabezpečenia alebo súkromia, presne neviem, 5-kové rady IE to majú v menu: Nástroje --> Možnosti siete internet --> Zabezpečenie, Firefox : Nástroje --> Predvoľby --> Súkromie --> Cookies, Opera: F12

> Keď zabudnem heslo do admin.html, dá sa z niekiaľ zistiť?
Zistiť heslo sa teoreticky nedá. Dá sa ale zmeniť cez administráciu databázy napr cez phpMyAdmin. Tiež to vo fóre x-krát zaznelo. Nedávno sa vo fóre preberala aj možnosť prelomenia MD5 hrubou silou ak ťa to zaujíma, použi vyhľadávanie.



Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 22:05

Čítal, odskúšal som všetko(včera), vymazal cookie, predĺžil čas, ale nič....

Dnes (s čerstvou hlavou) som skúsil zmeniť čas a potom späť, nastavil som časové pásmo - pri hodinách, vypol automatickú synchronizáciu s časovým serverom.... a už je to O.K. Takže pomohlo niečo s vymenovaného.....
Aj keď to nechápem, lebo keď som to skúšal na tom istom PC (s iným diskom), tak to išlo. A čas je predsa na základnej doske a nie na disku....

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 22:12

kroky napsal/a:
-------------------------------------------------------
>... A čas je predsa na základnej doske a nie na disku....

hwtime nema nic spolecneho s casem pri zapnuti pocitace... (zjednodusene receno)

je skoda, ze jste udelal moc veci najednou... Takhle se neda problem identifikovat. Je potreba udelat jen jeden zasah a odzkouset.

IMHO pokud jedete na WXP, tak co vim, byva problem s SP2... (je to jen dohad)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 22:38

Nabudúce sa polepším :-)
Aspoň viem, že to bolo niečo s časom, pretože v jedeň deň išlo a druhý nešlo. NIČ som medzitým nerobil. Tipujem, že bolo nastavené zlé časové pásmo a došlo k automatickej synchronizácii (keďže bola zapnutá). Synchronizácia sa asi "trafila" do času, keď som bol pripojený....

Áno WXP.

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 22:59

no nevím... Synchronizace času je naprosto skvělá věc. Používám ji na všech svých serverech a nakonec i na svém PC ( a je jedno, zda pod Lin nebo Win).
Aktuální (rozuměj "přesný") čas je potřeba už k vůli synchronizaci dat a dalším...

<flame>
wxp + sp2 se nějak nemohou shodnout...
</flame>

IMHO bývá problém na "lokální síti", protože si spousta uživatelů neuvědomí, že nemají žádný "DNS" server...
(testováno na lidech... ( občas se to stane i mě, než si uvědomím, na kterém OS se zrovna nacházím... :-) ))

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 23:53

Tak neviem.....Nejdem polemizovať, keď neviem čo bolo..... Radšej keď bude problém, dám si pozor pri odstraňovaní... isto sa to zíde pre budúcnosť :-)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.