Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-07, 13:25

Asi před 3/4 rokem jsem rozběhl Studentský portál VUT na phpRS 2.5.5b. Tímto děkuji Jirkovi Lukášovi za vytvoření tohoto kvalitního RS. Také děkuji Michálkovi apod. kteří mi v začítcích s phpRS velmi pomohli.
Teď už ale k věci. Měl jsem určité vlastní potřeby změn phpRS systému. Už jsem jich udělal mnoho, ať už hodně viditelných, nebo maličkých, téměř nevýznamných :-)
Poněvadž se mi poslední dobou ozývá dost lidí, jak udělat toto a tamto, tak jsem se rozhodl pokusit se úpravy sepsat a zveřejnit. Něco už mám a něco zas ne, ale každopádně už je v tom občas dosti zmatek, protože je velice těžké sepisovat úpravy pro uživatele phpRS v základu, když už tam mám toliko změn.
Proto zakládám tento thread - dejte vědět, o co by byl třeba větší zájem a o co méně a já to tu můžu postupně zkoušet zveřejňovat ;-)

Jde o tyto úpravy:
1) možnost uzavření ankety
2) možnost přiřazení ankety ke článku (anketa nelze smazat, dokud bude přiřazená, anketa jde přiřadit pouze k jednomu článku, hlasovat v této anketě jde pouze u tohoto článku, ne ve výpise anket, ve výpise anket se dle nastavení v config.php článkové ankety buď zobrazí s odkazem na článek, ke kterému patří, kde může návštěvník následně hlasovat, nebo budou vynechány a ve výpise vůbec nebudou, jako článkovou anketu nelze přiřadit aktivní anketu, po přidání ankety ke článku je zobrazeno zda byl článek vydán a tabulka s údaji o ne/zveřejnění a o ne/uzavření ankety ... po hlasování v článkové anketě zůstane web na stránce se článkem, ke kterému se hlasovalo, ...)
3) ankety a články vidí všichni jen své, co sami zadali, pouze admini vidí všechny (teď mě napadá - není problém dodělat i do přehledu akcí a kulturních akcí, ale u nich to asi nemá většího významu ...)
4) upraven vzhled vydaných a nevydaných položek ve všech položkách phpRS a pluginech (přehled akcí, kultura)
5) úpravy RSS pro akce, kulturu, články, novinky a vše dohromady
6) úprava pluginu přehled akcí - probíhající akce je zobrazena po celou svou dobu trvání, atd.
7) výpis (pouze přehled) komentářů pod článke, tam možnost zatrhnutí komentářů, které chceme zobrazit atd.
8) pluginy přehled akcí a kultura i pro autora (kvůli potřebě veřejného autora) - tím samozřejmě potřebné úpravy ne/vydání akcí a kult. akcí ... veřejný autor nemá právo vydávat, po zadání se odešle adminovi mejl o zadání nové akce do db ...
9) download přepracován ve stylu phpRS 2.6.5 - zobrazeni podrobností
10) přepracován systém čtenářů ve stylu 2.6.5
11) čtenář má možnost zvolit si v kterých tématech (rubrikách) chce být upozorňován emailem na nové články (defaultně jde nastavit pouze na ano/ne)
12) dvě nové šablony pro první článek v db (převzato a upraveno z [http://hepbegclub.idt.cz/view.php?cisloclanku=2004073001]) - upraveno tak, že jsou zadány dvě nové šablony - pro tiskové zprávy a pro články - systém sám rozpozná, jaký typ článku (tisk. zpráva, článek) je nejnovější (nebo přednostně s nejvyšší prioritou) a dle toho přizpůsobí zobrazení prvního článku ...
13) možnost nastavení povolení či zakázání stažení článku z indexu - defaultně lze nastavit v konfiguraci stahování článků dle datumu stažení, pokud ale nechceme určitý článek stáhnout, museli jsme mu ručně nastavovat datum např. na xx-xx-xx-9999. To jsem udělal automaticky (pro některé lidi z redakce je to pochopitelnější a pohodlnější) - tedy pouze přidán radiobutton a v db clanku sloupce jestli se má článek stahovat, nebo ne (kontrolavat datum stažení ...) ...
14) Úprava nejnovějšího TinyMCE editoru pro phpRS 2.5.5 (díky WO za tento plugin pro 2.6.5) - a to a) pří mo do aarticles.php, nebo zabudování jako plugin - ovšem v 2.5.5 vám zůstane i původní aarticles.php (proto jsem vytvořil i jednoduchý návod, jak to dostat přímo do aarticles.php)
15) všechny ankety předělané do formulářů (zabrání v hlasování robotům, kteří následují kolikrát i odkazy s rel="nofollow") ...
16) možnost v configu nastavit web na offline (hodí se např. při úpravách, technických problémech - zobrazí se informační skript o tom, že je web offline) - lepší než když uživatel např. během změň vidí plno chby, které ho matou (i když provedení změň trvá třeba 5 minut ...)
17) nové pluginy
- Kulturní akce (inspirace z přehledu akcí)
- upravený plugin BANIP (pokud IP zabanována, zobrazí se podobný skript jako při offline), včetně důvodu zabanování IP
- Update User - možnost právě přihlášeného uživatele (redaktora, autora, admina) změny svého hesla, mejlu a www ...
- upravený plugin přehled akcí (už jsem myslím zmiňoval výše ... )

mno už mi dochází myšlenky na to, co jsem ještě měnil, takže pokud budete mít o nějaké z těchto úprav zájem , dejte sem vědět, já se to tu pokusim zveřejnit ;-) Ale mějte pls ohled také na to, že mi teď začíná zkouškový, takže nevim, jak na tom budu v nejbližším měsíci s časem a jak rychle vám budu schopen odpovídat ...

Fuj to jsem se rozpovídal, už končim ...
Jinak vše najdete na výše zmíněné adrese - [http://www.skas.vutbr.cz].

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-07, 17:27

plno týcho vecí obsahuje už aj verzia 2.6.5 a ak si si nevšimol 2.5.5 je už stará :-D

Ale niektoré úpravy by sa hodili ako pluginy ;-)

_________________________
[http://pabi3.com/]
ICQ: 286-210-676 (nie som phpRS podpora)

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-07, 17:37

PaBi3 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> plno týcho vecí obsahuje už aj verzia 2.6.5 a ak si si nevšimol 2.5.5 je už stará

hele, PaBi3, nerejpej... jsi horsi nez ja... :-D

Jinak myslim, ze phpRS 255 jeste neni mrtva... Sam tuhle verzi (255) provozuji na jednom z webu. A ty upravy se muzou jeste nekomu hodit. Ne kazdy je takovy "blazen", aby hned provadel upgrade... :-D :-D

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-07, 17:53

2 PaBi3:
Ano, vím, také to tam píšu, že v nové verzi to je ... ale je plno lidí, kteří jedou na 2.5.5, i na starších a někteří ani neplánují přechod na novou - já sám o přechodu uvažuji, možná, že se vydám "svou cestou" - přeci jen bych si zas upravoval věci dle svého atd. ... ale zatím na všem pracuji sám a moc času není, tak uvidíme, pokud se někdo přidá, tak nevím jestli budu upgradovat phpRS, nebo spíše upravovat 2.5.5b ... a kdyby se mě po těch změnách někdo neptal, tak to sem nedávám a nikomu to necpu ...

2 JanVar:
diq ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-07, 18:04

xsuchy09 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> nebo spíše upravovat 2.5.5b ... a kdyby se mě po těch změnách někdo neptal, tak to sem nedávám a
> nikomu to necpu ...
>
> 2 JanVar:
> diq ...

tva stranka mne privedla k tomu, jak udelat clanky jen regnutym... nedekuj...

BTW PaBi3 uz nic jineho nez 265 nezna... :-D Ale stejne se mi PaBiho drivejsi web libil vic... ted to pojal tak nejak divne...

Ze mam pravdu PaBi3?

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-07, 20:06

2 PaBi3:
Plno věcí tam není a pokud je, tak řešeno trochu jinak ... a všechny výše jmenované změny jsou jednoduše upravitelné pro phpRS 2.6.5 ... a někomu se hodit třeba budou ...

a např. soubor readers.php je převzán a upraven z nové verze phpRS - takže přínos i pro novou verzi (prostě jak říkám, není problém případné změny implementovat i do nové verze)


btw: o prázdninách plánuju možný přechod na phpRS 2.6.5, pak můžu tedy zveřejnit i přesné úpravy souborů v této verzi ... ale to se ještě uvidí, jak bude čas a jestli vůbec na novou verzi přecházet budu ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-07, 21:18

To: xsuchy09

no spise ty upravy posli Jirkovi. Treba se to stane soucasti nove verze phpRS... Kazda kloudna uprava je dobra pro vsechny...

<flame>
bohuzel to spousta lidicek nechape a nejradeji by z phpRS udelali *NUKE... :-D
</flame>



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-07, 22:04

jj, tak Nuke apod. také nemusim - proto jsem volil phpRS, které si raději sám upravím ... ty úpravy nejsou (alespoň myslim) nějak zbytečné a zmatené, jsou promyšlené a projednávané (skupinou lidí, kolem st. portálu) vůči potřebám webu ... však můžete posoudit sami ... jinak Jirkovi zatím nic posílat nebudu, jde mi teď spíš o to, aby se změny líbily uživatelům phpRS, abyste právě vy určili jejich využitelnost a zájem o ně ... takže pokud zájem bude, pokusim se to ještě lépe sepsat než doposud (nějaké poznámky mám, ale pro někoho jiného něž pro mě jsou asi nevyužitelné :-) ). Ale např. volba témat z kterých chce být čtenář upozorňován na nové články, mi osobně přijde velmi dobrým doplňkem - zájem o inf. emaily se ihned zvedl (také se nikde neregistruju za podobným účelem, pokud nemám volbu toho, o čem chci být informován ...) atd. ... však napište co z toho co jsem výše vyjmenoval vás asi nejvíce zaujalo, já zapracuju na dokumentaci a postupně to tu můžu plnit ;-) přijde mi to lepší postup, než tím "otravovat" Jirku, který má určitě své práce více než dost .. on sám toto fórum prolézá a pokud ho to zaujme, není problém ... ale vše pěkně postupně ;-)

uff, jinak už dost mého vyprávění, co jsem chtěl říct jsem řekl (snad), teď už čekám jen na reakce uživatelů se zájmem o ... bla bla bla :-D

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-08, 23:06

Já si myslím že zájem určitě bude, když čtu ten seznam věcí, cos vytvořil, ani bych se zbytečně neptal. Hlavně o to, co nová verze nemá, to bych napsal nejdříve, ale i ty věci, co jsou v nové verzi, bude spousta lidí ještě dlouho na 255. Možná bys to mohl zveřejňovat na tom připravovaném webu. Myslím, že čtenáře si určitě najdeš.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 09.05.2005 20:30.

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-09, 13:19

Mě budou rozhodně zajímat úpravy týkající se kultury a přehledu akcí (včetně RSS).

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-09, 22:07

Zítra to proberu na rektorátě, jestli nebude vadit, když na st. webu budu zveřejňovat info o úpravách phpRS a do downloadu dávat pluginy atd. ... přeci jen to není můj osobní web ... dyžtak budu hledat jiné místo, kde tyto informace případně zveřejnit - protože zde není možnost přiložení např. zip souborů, do kterého bych plugin zabalil a také by to nebylo asi zrovna nejvhodnější .. už aby tu byl nový web o phpRS ... snad tam vyjdou vstříct ... ;-)

btw: mám teď dost práce ohledně školy (myslel jsem, že toho nebude až tolik), takže sena mě nezlobte, když se s tím zveřejněním moc během následujícho měsíce nehnu .. ale něco se pokusim do světa vypustit co nejdříve ;-) jen teď pořeším kde (nechce se mi zakládat nový web nař. na wz, přijde mi to už takhle zbytečně zmatečné, když je xxx webů, kde je to či ono ke stáhnutí ... centralizace je potřeba jak *****) ..

btw: jak to vypadá z novým centralizovaným webem phpRS???

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-10, 00:08

xsuchy09 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zítra to proberu na rektorátě, jestli nebude
> vadit, když na st. webu budu zveřejňovat info o
> úpravách phpRS a do downloadu dávat pluginy atd.
> ... přeci jen to není můj osobní web ... dyžtak
> budu hledat jiné místo, kde tyto informace

pokud bys mel problemy, tak nabizim svuj web. nez pojede community web

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-10, 01:00

2 JaV:
diq, dyžtak se ozvu ;-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-10, 15:24

jasne, pohoda. nakonec e-mail na mne mas, tak neni problem. No snad uz "community web" velice brzy pojede... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-11, 13:32

Není to 100% jisté, ale "phpRS: community web" by mohl odstartovat koncem května. Aktuálně se ladí poslední záležitosti, takže se již lidičky mohou začít těšit.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-11, 13:34

Jinak zapomněl jsem dodat, že některé úpravy vypadají docela slibně, tažke uvidíme, zda se dostanou do hlavní distribuce. - Prozatím si myslím, že bude stačit začít spolupracovat s community webem, který je k podobným záležitostem přímo stvořeno.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-11, 17:22

Paráda, už aby tu byl .. v červnu bych měl mít po zkouškách, tak to nějak postupně zpracuji pro community web ;-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-13, 16:41

Další úprava na popud [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,7137] ... jak jsem v tom tématu radil, tak jsem to ještě trochu upravil a nyní to sám používám - vydavatel článku má možnost při úpravě článku zaškrtnout, že aktualizuje důležité info v článku a tím se mu automaticky vloží řádek pod Datum vydání a to Aktualizace a datum této aktualizace ... ;-)
Už bych to měl začít pomalu sepisovat a až bude community web, tak se máte na co těšit :-) budu to postupně zveřejňovat ... jinak i tato úprava je pro phpRS 2.5.5b, ale pro phpRS 2.6.5 bude naprosto stejná, kromě malých změn kódu v šablonách - o prázkách asi předělám St. portál který spravuji na phpRS 2.6.5 a tím i všechny tyto úpravy - poté tedy zveřejním úpravy jak pro phpRS 2.5.5b, tak pro phpRS 2.6.5 ... alespoň v posl. době ve mě převládá názor, že bude přechod na phpRS 2.6.5 dobrou volbou ;-) bude ale mazec ty svoje úpravy z kódu dostat, už je jich moc a prolínají se mezi sebou ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-17, 11:59

Další plugin na žádost viz. [http://www.phprs.net/forum/read.php?28,7233] (foxyk) - výpis posledních X příspěvků z fóra phpBB ;-)
Jinak tento plugin je ve verzi jak pro phpRS 2.5.5 (odzkoušeno), tak i ve verzi pro phpRS 2.6.5 (odzkoušeno bez propojení s phpBB, ale mělo by chodit - btw: nechcete někdo odzkoušet??? ;-) )

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava xsuchy09 v 17.05.2005 19:33.

Re: Úpravy phpRS 2.5.5b
Zaslán uživatelem/kou: noface (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-12, 01:13

Téma je už staršího data, nicméně:
- jsem konzerva, takže zůstávám zatím na 2.5.5
- mám 2.5.5 už dost upravené, takže přechod na 2.6.5 by byl na desítky a možná stovky hodin práce vzhledem k tomu, že jsem věčný začátečník
- rozhodně uvítám některé zmiňované úpravy, zejména BanIP, personifikace systému návštěvníkem, jiný první článek, ale i další (sám jsem si nějaké podobné úpravy dělal podle příspěvků v tomto fóru)

Takže minimálně za mně souhlasím, aby se verze 2.5.5 neprohlašovala za mrtvou a nezapomínalo se na ni.


- noface -
=========================
: o životě bez lepku
[http://www.bezlepku.info]
: pro život bez lepku
[http://www.bezlepkovyobchod.info]
=========================



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.