Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: ales.pospichal (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-06, 11:22

Zdravim vsechny, rad bych zacal s PhpRS, zacinam teprve kongigurovat PC, stahnul jsem vsechny potrebne instalatory (MxSQL, PHP a Apache ze sekce down...). Instalace MySQL + nastaveni PATH OK. Instalace PHP (ve WinXP) 4.3.1 ukaze cerne (Dos) okno a nic. Prepokladam, ze soubor ze Zipu PHP.exe je instalator nebo mam vsehny soubory ze zipu zkoupirovat do rucne vytvoreneho adresare c:\php ?
Prosim o help, diky moc
Ales P.

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-06, 14:35

Skus ako zaciatocnik pouzit phphome 2.3.0. ale su aj novsie ale tam treba viac konfigurat nastavenie tymto sa ti vsetko naistaluje apache php mysql aj phpadmin. a mas to vsetko naraz.

MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: bkv (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-06, 14:36


Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-06, 19:39

[http://belnet.dl.sourceforge.net/sourceforge/phphome/phphome_2.3.4.zip]

vsetko je v tomto, php5.0 mysql 4.0.20
pri instalacii si daj anglictinu pretoze v cestine a slovencine neukazuje pismo takze nebudes vediet comu pritakavas :)

velkost 16,8MB

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: ales.pospichal (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-07, 11:24

Stahl jsem instalator PHP home 2.3.4 a pri instalaci to vyhodi hlasku: Data na serveru jsou prilis stara pri poziti tohoto instalatoru. Muj system WIN XP sp2 a pouzivam Norton pers.firewall. Co s tim ?

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-07, 12:33

Viac info, v ktorej casti instalacie to vyhodi? Na sprava sa mi nezda, ake data na serveru? Skus napisat podrobnejsie tvoj postup instalacie. Skus pred instalaciou odinstalovat ine verzie.

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: ales.pospichal (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-07, 13:34

Predtim jsem to zkousel instalovat po jednotlivych programech (tak jak je uvedene v clanku - Jeste jednou na tema "Jak na phpRS" ve Windows z 6.3.04). Ve vysledku jsem vsak v souboru index.php videl jen ten txt "?php phpinfo()?" ale nic vic (zadny dlouhy vypis o systemovem nastaveni). Tak jsem vse odinstaloval, protoze jsem chybu nikde nenasel. Proto to zkousim pres phphome.
Zkusil jsem to jak s 2.3.2 tak s 2.3.4: nyni postup instalace:¨
1. Spostim isntalator zip 2.3.4
2. Ze zipu spoustim phphome2.exe
3. Dle rady vybiram jazyk anglicky
4. Povrzuji "next" v uvitacim okne
5. Na dalsi obrazovce, ktera me informuje o verzich programu (Apache, PHP, Mysql...) davam opet "next"
6. Souhlasim s licencnim ujednani a davam "Yes"
7. Potvrzuji instalacni adresar ...PHP Home edition 2 a nasledne "typickou instalaci"
8. Vytvari adresarovou polozku do menu Programy "PHP ..." davam next
9. HDD ted pracuje, nasledne mne okno informuje, ze "potrebna data budou budou nyni stahovana do meho pocitace" cca 15.8 MB. Upozornuje mne jestli mam vytacene pripojeni at se pripojim (nemam, mam stale pripojeni) a jestli chci pouzit HTTP Proxy - tak mam zaskrtnout toto policko. Toto policko nezaskrtavam a potvrzuji tlacitko "pokracovat".
10. Norton personal firewall mne upozornuje na skutecnost, jestli mam povolit toto pripojeni a stahovani. Povrzuji Ano.
11. Po chvili mi se objevi okno s hlaskou "The file data on the server is too old to be used with this installer". Potvrzji OK, nasledne se otevre nove s hlaskou "File download fail. "viseicat.idx"was not succesfully downloaded. Potrdim OK a tim vse konci. Instalator se ukonci.


Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-07, 14:38

problem instalatoru pravdepodobne, s tym neporadim. Skut to predchadzajuce riesenie.

Zda sa ale, ze tam si uspesne nainstaloval Apache server, no nefungoval php modul, to by malo ist nastavit v configuraku Apache. Ak sa dopracujes do stavu ze rozbehas Apache, skus niekde na web uploadnut httpd.conf a pozrieme sa na neho co tam je zle.

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-07, 14:40

> vsak v souboru index.php videl jen ten txt "?php phpinfo()?" ale nic vic

jak v jinem prispevku.. Apache nevi, co udelat s PHP..:-)) dopsat

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: ales.pospichal (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-07, 17:50

Dal jsem vse do puvodniho stavu, mam nainstalovany Mysql, apache i php.
konfiguroval jsem dle pokynu v "Jak na phpRS". ... tedy httpd.conf i php.ini.
Vysledek: v prohlizeci se pod localhost objevi jen napis ze souboru index.php (nikoliv ten dlouhy vypis informaci o nastaveni.
Jak dal?
Jo - dekuji moc za konzultaci.Ales

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-07, 18:37

instalator zipu ? myslim ze to nieje samorozbalovacie ale to je jedno :)
jee ono nema stahovat ziadne data do tvojho pocitaca, toto je kompletna instalacia takze nic uz k nej nepotrebujes.

rozbal si cely zip do nejakeho pracovneho adresara a ked bude vsetko rozbalene co tento zip obsahuje, potom spusti phphome2.exe a nainstaluj to....

Re: Problem s instalaci PHP (novy uzivatel?!)
Zaslán uživatelem/kou: ales.pospichal (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-07, 19:13

Diky, (jsem fakt ?lb). Instaloval jsem to rovnou z archiv zipu, ne z vytvoreneho adresare. Jo kdo je lenoch, ten je lenoch. Vse je ted ok a bezi jak ma. Zitra se pustim do instalace phpRS. Dekuji vsem za pomoc. Jsem hotovej zacatecnik.....



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.