Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-18, 23:13

Zdravím všechny příznivce phpRS.
Má dotaz, který sem možná nepatří, ale na problém jsem narazil při používání phpRS.
Nedaří se mi poslat soubory pomocí FTP na server. Pokusím se to trochu rozepsat. Při přenosu dat dojde po chvilce k jakémusi zatuhnutí, klient FTP nehlásí žádnou chybu, ale data se nepřenáší. Zkoušel jsem několik programů (Total Commander, FTP Commander), ale chyba je stejná. Zkoušel jsem i různé počítače, ale je to stejné. Stejná chyba se projevuje na několika (včech) FTP serverech, které používám. Tato chyba se projevuje jen doma, pokud se připojim z práce, nebo ze školy, je to v pořádku. Logicky to vypadá na nějakou chybu v připojení, ale nevím jakou a jak udělat nějaký test. Možná by to bylo na reklamaci, ale nevím čeho se chytit.
Není mezi mezi komunitou nějaký odborník na sítě, který by poradil?

Díky

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-18, 23:45

skusit zapnout pasivni prenos. server ma nastavenu kratkou dobu prenosu, ale tohle spise udela, ze se soubor prenese a pak uz se musi znovu zalogovat, muze byt chybne nastaven nejaky firewall ... tezko rici, tech veci muze byt vice a nebo jen jedna.. tezko takhle na dalku poradit

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-19, 00:15

A nějakou radu jakým směrem se ubírat v hledání chyby? Máme zasíťovaný celý dům, tak snad jedině firewall tam. Soused tvrdí, že mu to funguje, budu to muset u něho otestovat. Je něco konkrétního, co na tom firewallu muže být špatně nastaveno?

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-19, 00:17

vyzkouset svuj pocitac od souseda, pokud to je mozne, tim se eliminuje blokovani ftp. a pak se podle toho rozhodnout..
IMHO to na reklamaci nebude :-) tedy pokud to sousedovi funguje. ovsem neznamena to ze, bude fungovat vas kompik... pak je treba hledat chybu jinde..



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 19.03.2005 01:38.

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: tchamra (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-20, 18:33

Se stejným problémem se občas potýkám také. Občas se mi stane pouze výše popsaná situace, občas se po chvíli objeví hláška "Příkaz PORT selhal!". Používám Total Commandera a webzdarma.
Pomáhá, když soubory nepřenáším najednou ale ručně volík kopírovat pro každou složku zvlášť po dokončení kopírování té předchozí.

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-20, 18:41

<reklama>
jisty cas jsem pouzival program od firmy AION. Jejich "FTPort Client" je pro soukrome pouzivani zdarma a spolehlivy. Ke stazeni na jejich webu
</reklama>

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: tchamra (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-20, 18:46

Já si myslím že to asi nebude klientem.
2 Zdenda: Jaký používáš webhosting? Nepoužíváš náhodou WebZdarma ?

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-20, 18:51

ani ja si nemyslim, ze to bude klientem...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: tchamra (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-20, 19:47

Zdenda se zatím neozývá. Možná že to opravdu bude chyba WebZdarma.

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-21, 14:42

Ne ne, opravdu nepoužívám webzdarma, ale placený hosting. Jak už jsem myslím psal, tak stejná chyba se děle na někiloka (tedy všech serverech, které používám). Každý běží jiném stroji ( tedy podle názvů serverů). Také jsem psal, že jsem použil různé klienty(Total Commander, FTP Commander) a různé počítače, ale chyba je stejná.
2 tchamra: připojení odjinud než z domu funguje bez problémů, takže i kdyby to bylo na webzdarma, chyba by asi byla všude.

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-21, 14:50

a to pripojovani odjinud se deje porad s tim samym pocitacem??

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-21, 21:05

Ne,připojení odjinud je na jiném počítači. Z domova jsem zkoušel počítače dva. Odjinud, tedy z práce a ze školy jsem používal uplně jiné počítače.

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-22, 01:20

nojo, ale jak mam potom poradit... je potreba vyzkouset jeden pocitac z obou mist.. a trochu vice informaci.. clovek aby z kazdyho to info tahal, jak z chlupaty deky.. :-D
na vsech bezi stejnej OS, maji stejny profily, stejny FW, to je potom tezke, fakt jsou kristalovy koule tak nejak nedostatkove zbozi.. :-D

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Přenos FTP
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-22, 21:18

Dobře, dobře udělám několik pokusů se stejným počítačem na různých místech atd.. Pak se znovu ozvu.
zatím díky



--------------
Zdeněk
www.moskyt.net



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.