Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Problem s MYSQL
Zaslán uživatelem/kou: hulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-16, 22:59

Mam problém s MySQL! Z php mohu navázat spojení pouze s databází jménem TEST , ale jinou databází ne!
Abych se ujistil že jsou všechny databáze stejné tak jsem je ručně vymazal a znovu zadal.Dokonce jsem změnil i pořadí ve kterém jsem databáze vytvářel , ale výsledek žádný! Pokaždé když se chci připojit do MySQL databáze, tak se mi podaří navázat spojení se serverem, ale s databází , která se nejmenuje TEST se prostě nepodaří.
Už jsem toho vyzkoušel hodně a pořád bez výsledku! Prosím poradíte mi někdo ?

Re: Problem s MYSQL
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-17, 00:51

ha nocni suva... :-))

kde ta mysql je, na lokale predpokladam..
ja neumim zadneho admina, takze skusim poradit jinak... :-D
na commandlajne:

mysqladmin create JmenoDB... tim je DB vytvorena
mysql -u root -p -D JmenoDB < cesta_k_mojemu/sql

vsechno , pripadne, pokud je potreba nejaky user (ale na lokale asi staci opravdu jako root) ,

mysql -u root -p mysql //tady neni potreba zadavat to \u

nebo

mysql -u root -p

pokazde se zepta na heslo, pokud neni nastaveno, staci 'Enter'

potom na promptu

\u mysql

a tady zadat GRANT 'potrebna povoleni' ON 'Databaze.Tabulky' TO 'kdo@"odkud"' IDENTIFIED BY 'kdo_heslo';

pak by to melo jit.. :-D




-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava JanVar v 17.03.2005 01:01.

Re: Problem s MYSQL
Zaslán uživatelem/kou: hulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-17, 11:09

No ja v konzoli si vpodstate muzu delat cokoliv ale problem je v propojeni PHP-MySQL !
V konzoli nebo phpadminoj si databaze tabulky a cokoliv vytvorim a muzu s nima v klidu pracovat ... ale PHP se mi pripoji pouze do databaze TEST ....ted jsem zjistil ze do databaze TEST se mohu JENOM pripojit ale dotazy na tabulky se nevyhodnocuji!!! Dokonce jsem kvuli tomu preinstaloval server ... ale je to porad stejny pro jistotu jsem pouzil i nekolik zadani PHP scriptu ktery jsem sehnal na netu a v manualech (jestli jsem tam nekde neudelal chybu ) ale vysledek je porad stejnej !
Fakt uz nevim co stim mam delat !!!

Re: Problem s MYSQL
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-17, 12:32

takze... jake phpRS, je upraven a spravne nakonfigurovan config.php, ma uzivatel pristup k DB, ma uzivatel GRANT na tabulky, atd
trochu vice udaju by neskodilo.... jaka verze mysql x PHP???

BTW co rika phpinfo?

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava JanVar v 17.03.2005 12:36.

Re: Problem s MYSQL
Zaslán uživatelem/kou: hulis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-17, 13:11

Diky za pomoc... chybu jsem uz nasel..... pri instalaci se nenakonfigurovalo nekolik souboru (pravdepodobne vinou firewallu nebo neceho takoveho ) a MySQL tak nebehalo jkak melo ... soubory jsem nakopiroval novy a uz je to v poho ... vypadalo to horsi nez to bylo !!
ted uz se budu zabejvat tim co to zpusobilo ... jestli instalace nebo jiny softvare....
Dik za snahu...

Re: Problem s MYSQL
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-17, 14:20

jo to znam... chyba drepi na zidly a tvrdi, ze ten zatracenej komp si zase dela co chce.. :-D nechtejte vedet co se stalo mne.. :-D

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.