Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
phpRS a požití s node.js, foundation, angular apod.
Zaslán uživatelem/kou: ZdenekPNJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2016-07-14, 20:25

Ahoj všem,
v poslední době řeším zdokonalení sama sebe a snažím se přijít na chuť několika "pro mě" novinkám, ale narovinu, absolujtně v tom plavu. Jednou z nich je i node.js, využití frameworku, angular apod.

Dokážu dnes upravit phpRS v php a css do téměř jakékoliv podoby, upravit jej pro responzivní design pomocí foundation ZURB.
Nyní jsem ale ve [http://foundation.zurb.com/] narazil na možnost vytvoření webu s pomocí node.js a a dalších, ale tohle je pro mě španělská vesnice.

Mohl by mi někdo, kdo se v tom vyzná, vysvětlit, jak se s tímto pracuje? Podle informací jsem si stáhl vše potřebné (node.js, Git, Ruby) a pomocí příkazové řádky nainstaloval nový projekt. Ale potřeboval bych jej aplikovat na phpRS. V čem jej vytvářet (dosud jsem pracoval s PsPadem), editovat apod.

Asi se opravdu ptám jako absolutní lama, ale dosud jsem si myslel, že když dokážu pracovat s klasickým php a css, tak mě jen tak nic nepřekvapí, ale tohle nějak nedokážu pochopit.

Děkuji za každou reakci.

LinkedIn - Zdeněk Pikulík

Regiony ČR.cz - 1. responzivní zpravodajství z regionů ČR
Medializujeme ČESKO.cz - Revoluční program podpory a modernizace obcí ČR
Obce2020.cz - Moderní řešení profesionálního webu pro obce

Re: phpRS a požití s node.js, foundation, angular apod.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2016-07-14, 21:26

Ruby? node.js? To sú iné programovacie jazyky, to s phpRS ťažko spojíš. Nevidím v tom zmysel. node.js má časť, ktorá beží na serveri v JS a generuje stránky tiež v JS. Seriál nájdeš napr. na zdrojáku: [https://www.zdrojak.cz/clanky/javascript-na-serveru-zaciname-s-node-js/] Ja som to len informačne prebehol, pretože táto technológia ma zaujíma len okrajovo. Ruby - ďalší jazyk, známy je framework Ruby on Rails [http://rubyonrails.cz/] snažiť sa to spájať s php tiež IMHO nemá zmysel.

Re: phpRS a požití s node.js, foundation, angular apod.
Zaslán uživatelem/kou: ZdenekPNJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2016-07-14, 22:29

Díky Patriku,
nějak mi to nešlo dohromady, proto jsem se zeptal, tohle je pro mě velká neznámá. Zajímalo mě, jak vylepšit svou práci a zda tohle není cesta, protože v poslední době mám pocit z toho co vidím na webu, že kdo nědělá weby v tomto, jakoby byl 100 let za opicemi. A říkal jsem si, že já se svou znalostí php a css ve spolupráci s jquery patřím do prehistorie:-)


LinkedIn - Zdeněk Pikulík

Regiony ČR.cz - 1. responzivní zpravodajství z regionů ČR
Medializujeme ČESKO.cz - Revoluční program podpory a modernizace obcí ČR
Obce2020.cz - Moderní řešení profesionálního webu pro obce

Re: phpRS a požití s node.js, foundation, angular apod.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2016-07-14, 23:32

Tak cesta to byť môže, no ak máš základ v php, skôr by som sa zameral na pokročilejšie veci v tomto jazyku. Mrkni na nejaký slušný framework, OOP a si zas o krok ďalej. php 7 je už niekde inde ako verzia 4 s ktorou sme v phpRS začínali :-) Tiež treba brať do úvahy to, že nájsť hosting s podporou node.js alebo Ruby sa síce dá, no v porovnaní s php, ktoré je všade, je to úplne niekde inde.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.