Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs *
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-11-22, 14:49

ahojte,
na zacatek musim rict ze jsem hodne premyslel zda toto napsat ci nikoliv, a nakonec jak vidite jdu do toho a zkousim to.
Oc se jedna?
jak spousta s nas si mysli ze projekt prphs zacina jit pomalu do kytek, zadna slibovana verze3 se v brzke pritomnosti nerysuje, spousta lidi migruje na jine RS, tak proto mne to inspiruje abych zajistil a svolal setkani lidi jenz jim PHPRS neni vubec cizi a kterym by bylo lito aby cesky projekt od naseho jirky byl pomalu zapomenut.

Nedelam to proto abysme se jeli nekam opit, ci delali cokoliv jineho, ale jedna se mi o znovuzrozeni tohoto projektu.

Jako vetsina z nas mam i ja svou vizi....

A to tu ze by se na tom setkani ukazali borci jako je pa3k, janvar,kryspin, mr3ska, gord007,ZdenekPNJ,zdenekh, lonanek, a jini.. Jmena vypisuji z hlavy, takze pokud jsem na nekoho zapomel omlouvam se..

Samozrejme doufam ze pokud by sme setkani realizovali,by toho byl zucastnen i JIRKA (autor a majitel phprs).
A co by se resilo?
Samozrejme phprs. To je hlavni tema.
Dohodnout se kdo by udelal jadro, kdo by si hral s grafikou, kdo by resil pluginy, kdo by testoval... Vymenit si zkusenosti... proste pomoci jirkovi.
A tak dal....

jak rikam je to jen ma vize, ktere ja chci podat ruku a pokusit se pomoci ji zrealizovat.

Vzhledem k tomu ze nekteri jste ze slovenska a nekteri s cech, predpokladam ze severni morava by byla skoro stredem pro nas vsechny.
Nabizim tedy setkani u mne v palenici ( [http://www.palenice.com] ) v Hranicích na Morave. Samozrejme nejake obcerstveni by se dohodlo a ochutnavky ych specialit by byly jako bonus :-)

Zazemi a soukromi bychom zde meli, je tu prostor pro cca 20 lidi, takze nas par co zde by prijelo, by to nemel zadny problem. Ubytovani bych take zajistil. Sice by nebylo zadarmo, ale jak rikam, neni problem zajistit slevu.

Jedna se ale o to, zda byste meli vubec zajem do takoveho setkani jit, a pokud ano najit termin.
Osobne navrhuji nejaky jarni termin. Nechci nic uspechat a nebranim se zadnemu napr breznovemu ci dubnovemu setkani.
Vim ze spousta z nas nema moc casu proto to navrhuji az za nekolik mesicu aby sme meli vsichni cas si teto akci prizbusobit tomu svuj realny zivot.

Jak ale rikam, je to jen a jen na vas, zda mne v tomto podporite, ci muj navrh hodite pod stul.

Ja za sebe mohu rict ze od PHPRS nebudu nijak emigrovat, jsem tomuto projektu verny a da se i rict, ze jsem i hrdy na tento redakcni system.

Je to prece nas "ceskoslovensky" redakcni system udelany pro nas, a ted je na nas abysme jej oprasili.

Zadam vas o vase vyjadreni k tomuto memu navrhu.

Ma to smysl, nema to smysl, podporite, nepodporite, atd, atd....

jak rikam je to jen a jen o komunikaci a tu ja ted chci plne stmelit.

hezky den, marty











ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 10.12.2010 20:47.

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-11-22, 21:44

tak rozhodne nejsem "borec" ani zdaleka jako ti k nimz jsi me zaradil nicmene, ucim se, ptam se, zkousim a dostavam se dal. jak se rika " lepsi se jednou zeptat a byt za blba par vterin, nez wse neptat a byt jim cely zivot".

pro sraz urcite jsem uz i proto, ze ani ja nechci utikat od tohoto skveleho redakcniho systemu ktery me mnohemu naucil

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs
Zaslán uživatelem/kou: ZdenekPNJ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-11-28, 17:42

Souhlasím s mr3skou. Asi nikdo z nás není "borec". Možná až na vyjímky:-)

Co se setkání týče, určitě bych byl pro a velice rád bych se tohoto setkání zúčastnil již vzhledem k tomu, že právě na phprs plánujeme mnoho nových projektů. Máme tento systém rádi a spojuje nás s ním několik let života.

Takže za mně stačí dát termín a určitě dorazím.

LinkedIn - Zdeněk Pikulík

Regiony ČR.cz - 1. responzivní zpravodajství z regionů ČR
Medializujeme ČESKO.cz - Revoluční program podpory a modernizace obcí ČR
Obce2020.cz - Moderní řešení profesionálního webu pro obce

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-11-29, 11:03

Když už jsem tu byl zmíněnej, tak se taky vyjádřím... :-D

Ad. borec. To teda nevím, jak jsi na to přišel... :-D

Ad. sraz. Nejsem srazový tip a navíc mám víkendy většinou plné vlastními aktivitami, takže já bych se spíše neúčastil. Navíc už se tolik kolem phpRS netočím, spíše je to v oblasti údržby současných webů a většina mé aktivity se točí jinými směry. To ale neznamená, že bych nadále nebyl fanda phpRS. Přeci jen, je to hezkých pár let s ním.

Jenže jak to teď vypadá, vidíme všichni. Slíbená třetí verze nepřišla a Jirka Lukáš bohužel mlčí. Tak co dál? Asi by bylo fajn, kdyby nám Jirka aspoň tady na foru napsal, jak to vypadá. Jestli už s dalším vývojem systému nepočítá, což by byla škoda, ale pokud na to už třeba nemá čas a možnosti, tak se nedá nic dělat, jen mu popřát hodně štěstí v jeho aktivitách a hledat jiné řešení. A pokud třeba je ještě nějaká naděje, že se vývoj obnoví, tak můžeme nabídnout své možnosti, ať už ti zručnější jako pomocní vývojáři, ti méně zruční jako testeři, plugináři a tak. A co když už ta naděje není? No potom máme pár možností. Jedna je nasnadě, přejít na jiný systém. Je jich dost, že. Další jet své weby nadále na phpRS, kdo si co bude chtít vytvořit či vylepšit, si vylepší, sem tam se třeba podělí na foru a časem to tu "vychcípá a vyhnije" samo. Bohužel. A poslední možnost, jak už to bylo občas jinde, může přijít nějaké velké vzepětí směrem od komunity, která vývoj phpRS převezme a pokusí se ho navrátit zpátky na pozice kvalitního otevřeného a hlavně českého systému. Jenže, je tu dost lidí, kteří na to mají znalosti, schopnosti, elán a nadšení, a hlavně tu nejdůležitější komoditu, čas?

No, asi by to chtělo zkusit teda vyzískat od Jirky nějaké vyjádření, jak to vidí. Nějakej dobrovolník? ;-) :-D

Toť ode mne vše... ;-)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava zdenekh v 29.11.2010 11:04.

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-12-05, 00:55

tak když s tím marty začal, vím o čtyřech lidech, co by se zúčastnili. Já, Pa3k, Kryšpín a Msteve. Nakonec, proč ne :-)

BTW Jirka se moc neozývá ani soukromně, takže by se asi jednalo o kompletní postavení nového phpRS.

Zatím se pracuje alespoň na verzi 2.8.2, kde by byly uplatněny všechny opravy chyb, na které se zatím přišlo. Ale jak všichni víme, tak toho času je málo a tak se na opravách pracuje hodně sporadicky.
Původní záměr byl vydat opravenou verzi začátkem nového roku, bohužel se to asi časově trochu protáhne, byť už jsou všechny chyby pod střechou.

Takže za mně osobně doufám, že to stihnu alespoň přes vánoce dodělat a ještě poslat dál k důkladnému otestování, abychom měly alespoň jednu "stable verzi", která se nebude muset dál opravovat.

Tož toliko asi ode mne za zbytek týmu, který tu zůstal :-((

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-12-06, 08:52

JanVar, tva odpoved mne mile potesila...
A myslim, ze nejen mne.
Zda se ze projekt phpRS neumre, jak se vetsina lidi obavala.
Ted ale urcite zadny termin z rukavu zde sypat nebudu, jak jsem psal v uvodnim dotazu, bude to nekdy na jare a az budete chtit, poresime nejake vhodne terminy.
Snad tedy vse vyjde a znovuoziveni phpRS nastane.


ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-12-06, 23:52

to bych byl rad, kdyby to ozivlo.

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs *
Zaslán uživatelem/kou: janzak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-31, 18:45

velmi rád bych se také zúčastnil, či nějak pomohl, phpRS mám rád, mám ho nasazený už hodně dlouho a nechci od něho utíkat. Pokud tento systém znovu ožije, bude to moc fajn.

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs *
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-01, 15:15

Ak by niekto chcel pomôcť s testovaním, kontaktujte ma na email.

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs *
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-03, 09:23

uff moc rád bych pomohl ale v tuto chvíli nestíhám ani vlastní web. Mam nějak nezvykle moc práce na to že je jaro...

Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs *
Zaslán uživatelem/kou: janzak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-03, 13:32

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ak by niekto chcel pomôcť s testovaním,
> kontaktujte ma na email.
>
> | PATRIK JÁN | RZP.SK | KOHAPLANT.SK | PAPRADNO |
> FILMDAT.CZ | TRIDENT.SK | MONITORUJI.CZ |

Ahoj rád pomůžu s testováním, kontaktoval jsem tě přes SZ



Re: fysicke setkani pro vyvojare a testery phprs *
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-29, 20:35

Ahojda borci,
já za sebe můžu řící, že se vůbec za žádného borce nepovažuji. Začal jsem s phpRS a na něm jsem učit php a SQL. Mám jej nasazen na několika místech a nedám na něj dopustit. Je tak úžasně variabilní a přizpůsobitelný i pro takovou LAMU jako jsem já.

Co se týká životaschopnosti phpRS doufám, že ještě dlouho díky dobrovolníkům vydrží!!!

Setkání se vůbec nebráním, jen jsem tu delší dobu nebyl a tak reaguji docela dost pozdě.

Lon


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.