Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-09, 05:43

Zdravíčko, chtěl jsem se zeptat zdali někdo nemá zkušenosti s Pipni.cz. Jde mi konkrétně o to, že kamarádi platí za doménu firmě Pipni.cz a hosting k tomu mají nějaký ten jejich "Free" takže bez technické podpory. A teď řešíme problém s převodem domény jinam. Nicméně ačkoliv dotyční firmě platí za doménu, byli odkázáni ať kontaktují registrátora, v tomto případě prý Forpsi a dál se s ním nebavili. Reakce z Forpsi byla okamžitá a to, že v tomto případě nemají s danou doménou co do činění a potřebné věci je třeba zařídit s Pipni.cz. No a když se kamarádi snažili kontaktovat Pipni tak už jaksi nepřišla žádná reakce. A teď nevíme jak zařídit ten převod domény.

Nemá s tím někdo zkušenosti? Neutíkal někdo z Vás od Pipni pryč?

Re: zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-09, 08:08

[http://websupport.sk/faq#presun]

* pošlite objednávku na websupport.sk
* uploadnete si svoje stránky na náš webhosting
* preregistrujete doménu, aktualizujte DNS záznam
* stránky sa začnú naťahovať z našich serverov
* zrušíte konto u starého poskytovateľa

Re: zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: mirekk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-09, 14:51

Mam hosting Profi na pipni.cz, doménu registrovanou taktéž prostřednictvím pipni.cz u registrátora Forpsi. Pipni.cz vystupuje pouze jako zprostředkovatel národního registrátora, jímž je FORPSI. Doména je registrovaná národním registrátorem, je majetkem toho, kdo ji zaregistroval a ten si s ní, v mezích zákona, může dělat co chce.
Určitě dostal při registraci domény dva maily. Jeden od pipni.cz, ten nás nezajímá. Druhý je od FORPSI.com. Tam se mj. píše:
Potvrzení vytvoření zákaznického účtu - FORPSI
Pak následují přihlašovací údaje do systému registrátora. Přihlašovací údaje zadá na [https://admin.forpsi.com/]

Pokud má hosting zřízen již někde jinde, stačí zde změnit název DNS serverů tak, jak jej dostane na novém hostingu.
Stačí takto?

Re: zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-10, 01:25

No a to je právě to.... Bavil jsem se s kamarádem a on říká, že původně to měl přesně tak jak píšeš. A prý to bylo mnohem přehlednější. Nicméně teď prý má vše sloučeno pod Pipni a když mu na Pipni řekli aby kontaktoval Forpsi, učinil tak. Od Forpsi pak dostal obratem odpověď že ohledně převodu domény si musí vše zařídit přímo s firmou Pipni. Takže jim opět napsal a prozatím žádná odpověď...

Re: zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-10, 01:26

to Pa3k: díky, nejspíš o tom budeme uvažovat....

Re: zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-10, 09:12

Třeba já bych si prvně pomocí služby whois [http://whois.smartweb.cz/] zjistil kde vlastně mám tu doménu registrovanou a podle toho bych to řešil dál.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-10, 23:21

no meli jsme to u Pipni, ale uz jsme to z nich dostali... konecne poslali tu auth-id potrebny pro prevod...

Re: zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-11, 07:34

take jsem kdysi utikal z pipni na active24. a byl to horor ziskat od nich ten klic na odemceni a presun domeny. trvalo to skoro pul roku (podotykam ze nekdy ja nemel take cas) ale kdyz jsem jej mel tak oni zas otaleli s odpovedmi :-)
jeste neco..
pipni je v free rezimu v pohode co se tyka html, ale co ma fungovat z DB, tak posledni dobou se neslo dostat jak na phprs tak do phpmyadmina... a moje soukroma statistika je, ze stranky tak nejdou v prumeru jednou tydne :-)

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava marty v 11.06.2010 07:37.

Re: zkusenosti s Pipni.cz
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-06-11, 17:01

Ja se svym webem setrvavam u Station.cz a jsem naprosto spokojenej. Stranky jedou neustale. Za ctyri roky co tam jsem nesly zhruba desetkrat a to ve vetsine pripadu jen par minut kvuli upgrade zarizeni... A hlavne, kdyz neco nahodou potrebuju zjistit nebo vyresit, odpoved dostanu v ramci nekolika minut az hodin a ne jako u pipni v ramci dni.. a to se mi doneslo z nekolika nezavislych zdroju.

Jinak jsem to asi zakrik s tim auth-id... Sice se uz zazadalo o prevod, ale pro zmenu se ceka na potvrzeni ze strany stavajiciho registratora. Nevim jak dlouho trva prevod, ale kdyz jsem se ptal na Station.cz tak mi rekli ze pokud budu mit to auth-id tak je to zalezitost nekolika minut.. A ted uz zase cekame neco pres 24 hodin....



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.