Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
načtení externího XML - neotevřu soubor
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-30, 12:17

Na jednom projektu potřebuju využít externí XML, které je na adrese www.domena.cz/xml.php?par=55 a to každý den v nějakou dobu pomocí php zkopírovat do databáze a z té to tahat na stránky. Narazil jsem ale na problém už na začátku...pokud totiž zapíšu jednoduchý skript na otevření souboru:

if(!($soubor = fopen("http://www.domena.cz/xml.php?par=55", "r"))) {
die("Nelze otevřít soubor XML !");
} else {
while ($d = fread($soubor, 4096)) {
if(!xml_parse($parser, $d, feof($soubor))) {
die("Chyba XML");
}
}

}

nikdy mi to soubor neotevře. Po probděné noci jsem se dozvěděl, že by bylo lepší použít file_get_contents() nebo funkce curl ale po vyzkoušení mi ani jedna z těch tří variant prostě nešla (vypisuje hlášky, že jsou fce zakázané či nepodporované) a to jsem to zkoušel na dvou různě nastavených serverech.

Napadlo mě, lze si nějak funkce curl povolit nebo prostě zprovoznit ?

Je ještě jiná možnost jak načíst ten externí XML, respektive ty informace nějak dostat ke mně automaticky, abych každý den nemusel uložit to XML na disk a nahrát ho k sobě na server ?

Nebo napadá někoho kde jsem mohl udělat chybu ? Snad každému na internetu tyto fce fungují a mně ne obávám se aby to nebylo mezi židlí a klávesnicí...

(zkoušel jsem i RSS plugin ale tam se dočkám stejné odezvy - URL file-access disabled)

Dawe
[http://ww2-memorials.com]
PHP antitalent

Re: načtení externího XML - neotevřu soubor
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-30, 18:18


Re: načtení externího XML - neotevřu soubor
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-14, 03:36

php.net a spousta dalších.
Pravděpodobně máš ale na hostingu zakázanou direktivu allow_url_fopen. Přes CURL (php.net) by to mělo jít i přesto - pokud je na serveru podporována a povolena. Kontaktuj případně podporu hostingu, jakou možnost ti konfigurace jejich serveru dává.

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava xsuchy09 v 14.03.2009 03:37.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.