Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: bronikus999 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 15:21

Provozuji již několik měsíců celkem úspěšný projekt pod hlavičkou phpRS. Spokojenost trvala sice jen pár měsíců, každopádně už přišla doba, kdy by se mohl běžný uživatel poohlédnout po jiném redakčním systému. Podpora phpRS je nulová, uživatelské zázemí žádné a další vývoj zcela pozastaven, proto si kladu otázku nad "ještě" další možnou existencí tohoto fóra. Nic nového celkem nepřináší, krom arogantních všeználků, kdy jejich vědomosti jsou těm nově postiženým phpRS zcela k ničemu, když nejsou schopni na nic adekvátního odpovědět!

Jako vrchol považuji Wordpress, Drupal a Joomla RS založený na Mambo. Došel jsem k závěru, že další zbytečné trávení x-hodin nad phpRS jsou zcela zbytečného charakteru. Schází v něm již dnes plno běžných věcí, jmenovitě:

počet zobrazených náhledů ve fotografii v indexu
možnost vypnutí hlasování v článku
možnost vypnutí komentování v článku (obé při editaci v adminu)
implementace a větší podpora pluginů
destruktivní dopad na databázi při implementaci editoru článků (strávil jsem dva dny bez spánku než se mi povedlo jej rozhcodit)
omezení bloků banerů
počet bloků na jeden plugin
ankety
hlasování na ankety a jeho omezení v grafickém zobrazení

...a mnoho více, to je jen hrstka z toho, co nikdo už nikdy nevyřeší a je to jasný signál proč u phpRS nezůstávat.

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 15:37

Nechápem, prečo to tu vlastne píšeš? Chceš pomoc, informácie? Pluginy? Ak nie, nahoď si Joomlu a daj pokoj. To že to s phpRS nevieš je tvoj problém, veľká väčšina z toho čo píšej je totiž len tvoja blbosť ;-)

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: bronikus999 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 15:56

Tak trochu jsi chlapče zaspal dobu :D

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 16:10

Potrebuješ sa len verejne posťažovať alebo chceš konštruktívny dialóg?

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: bronikus999 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 16:45

No jestli to má vůbec smysl!
Nejsem v HTML ani v PHP žádný začátečník, až na vyjímky, dělám si v tom všechno sám. Pokud jde o stránkový alias - dost těžký náraz do zdi! Ať udělám cokoliv s HTML kodem, stránku vždy nelze zobrazit, myslím, že to byla poslední kapka od odejití od tohoto RS. Naučil jsem se v něm hodně věcí, jenže už je to dávno OUT system, je škoda, že není jeho podpora i nadále..

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 17:08

Já teda nevim, ale co se tejká toho aliasu tak mi vždycky fungoval a třeba v těch komentářích a hlasování (resp. hodnocení) taky nevidim problém. Mam několik různejch šablon, přičemž v některé nejsou komentáře, v některé zas naopak hodnocení a prostě jen podle toho zda chci to či ono, přiřadim tu správnou šablonu. Jo přiznávám, jsem v PHP začátečník, ale díky phpRS jsem se toho už dost dozvěděl.
A co se týká podpory.... na tomhle fóru je, myslím si, vše zdopovězeno i několikrát.... To, že se lidi neobtěžujou hledat neni chyba těch, které unavuje neustále dokola odpovídat na to stejné. Jo, já taky párkrát požádal o radu i když už to tu bylo řešeno. No a připadal jsem si jako blbec. Ne proto, že by se mi dostalo zostuzující odpovědi, ale proto, že jsem se neobtěžoval hledat.

Já tedy jsem Jirkovi a všem těm co php rozumí a pomáhají tu za phpRS a za tohle fórum vděčnej

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 18:30

Problém s fungovaním stránkového aliasu môže byť v nesprávne nastavenej ceste k súboru. Ak si s php naozaj tykáš, prečo nevygeneruješ vlastný php script? Generovanie vzhľadu je jednoduchá vec: [http://www.phprs.net/forum/read.php?32,31556,31557#msg-31557]

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: georgy boy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 20:07

Věřím, že jste si již postěžoval dosti na phpRS.
Jak už bylo zde na fóru mezi řádky řečeno několikrát: "Potřebujete robustnější redakční systém, který nahodíte na 5 kliknutí a dva roky bude žít bez zásahu? Tak přejděte jinam. Anebo chcete jednoduchý redakční systém, který si sám vyladíte dle svých představ a již hotových pluginů, alespoň k relativní dokonalosti pro danou chvíli? Tak se pusťte do phpRS".

Vy ho tedy opouštíte, tak jen doufám, že se na fórech Vámi uvedených RS neobjeví za půl roku nějaká stížnost, že se do systému nedá sáhnout a nikdo tu úpravu, kterou vy požadujete, NEMÁ.

Tak přeji příjemný čas s jiným RS.

PS.: A ty stránkové aliasy nepoužívejte, využijte článků, dá se v nich prohledávat a...

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-22, 10:56

Možná by stálo za to dát sem na fórum i na SuperSvět nějakou informaci o tom, co se děje okolo plánované verze 3. Protože na SuperSvětě poslední oficiální informace od autora říká:
"Předpokládané datum vydání nové verze nebylo doposud stanoveno, nicméně s ohledem na množství plánových změn a rozsah inovace nelze očekávat datum vydání dříve než v druhé polovině roku 2007."

Poslední článek na SuperSvětě je z 21. 12. 2007 a od té doby je na tomto webu mrtvo. To samozřejmě moc důvěry v budoucnost phpRS nevzbuzuje, což mne mrzí. Zatím jsem tento systém doporučoval a několikrát jej instaloval lidem i organizacím. Trochu mám ze současného vývoje strach. Chápu že se každý musí nějak živit (mne nevyjímaje), ale považoval bych za seriozní poskytnout informaci fandům i uživatelům.

Pěkný den.

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-22, 11:38

Nová verzia (termín zverejnenia) a články na supersvete s kvalitou phpRS moc nesúvisia. Moc by som sa toho nebál. Ja kľudne na phpRS staviam nové weby aj teraz. Je mi jedno kedy bude nová verzia, aj tak hotové weby upgradovať nebudem a o ich funkčnosť sa postarať viem, takže mi to môže byť jedno.

Druhá vážnejšia vec, ktorá tu padla, je množstvo pluginov - v tom vidím trochu problém - no každý, kto stavia web, by mal najprv zvážiť jeho funkcie a podľa požiadaviek vybrať systém na ktorom to postaví. Ak niekto implementuje phpRS weby ako komerčnú službu a bojí sa, že ak klient bude žiadať niečo špeciálone čo daný implementátor nebude vedieť bez komunity zabezpečiť, tak nech to ako službu nerobí ;-)

A najvážnejšia vec je o ktorej nikto nehovoril, je oprava chýb, resp. zverejnenie ich opráv v bugreporte. Okrem množstva drobných chybyčiek krásy existuje jedna kritická chyba, ktorá doteraz na bugreprte nesvieti a oprava je zverejnená len tu na fóre. Toto je to čo by nás naozaj malo trápiť. Osobne to mám opravené, ale veľa ľudí asi nie, pretože nemusia čítať toto fórum.

Na druhej strane je to ešte stále kvôli veľmi jednoduchému a objemovo malému kódu phpRS lepšie ako v iných vyššie spomínaných CMS, kde je taký chaos v pluginoch a layoutoch, že aj bezpečnostný expoert používajúci jeden nemenovaný CMS s nemenovanou témou bol prichytený s deravým webom na XSS :-) [http://www.kvalitne.sk/sample/capture-ehmo-xss.png] Tak si vyberte :-D

PS: Kto chce 100%-né služby, nech zainvestuje do prefesionálneho riešenia za rádovo desiatky až stovky tisíc korún a takéto problémy mať nebude ;-)

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: maro.sk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-22, 23:14

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> A najvážnejšia vec je o ktorej nikto nehovoril, je
> oprava chýb, resp. zverejnenie ich opráv v
> bugreporte. Okrem množstva drobných chybyčiek
> krásy existuje jedna kritická chyba, ktorá doteraz
> na bugreprte nesvieti a oprava je zverejnená len
> tu na fóre. Toto je to čo by nás naozaj malo
> trápiť. Osobne to mám opravené, ale veľa ľudí asi
> nie, pretože nemusia čítať toto fórum.



A nedalo by sa napísať, aká chyba to je a v ktorom vlákne bola rozobraná? Jedná sa o toto?

SPAM přes informační mail
[http://www.phprs.net/forum/read.php?32,26289,page=1]


Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-23, 02:27

Jako vrchol považuji Wordpress, Drupal a Joomla RS založený na Mambo....................

Jo jasně a třeba system Fusion a určitě by se ještě něco našlo.
No nechci tě urážet, neznám tě, ale abych tě nenapadl toho se asi neušetřím.

Psal jsi, že jsi borec v php a html, tedy promiň přesně žádný začátečník, to máš na mysl jako že to už děláš celý týden :-) to co jsi psal a vyjmenoval "Schází v něm již dnes plno běžných věcí" vcelku 3/4 z toho jsou triviální věci, prostě sranda, ale asi 1, nikoho to nenapadlo nebo 2, nepovažoval za nutné, to jsi asi čuchnul k něčemu jinému.
Možná pro někoho další námět na zlepšení, osobně já ti dík, naladil jsi mě na další vlnu něco dělat a něco opět zlepšit na svém systému.

Co se týče phpRs, je právě pro ty co rádi kutí. Matlají se v php, html a nebo se to učí a co se týče phpRs, řekl bych že je to super stavebnice jak si s tím pohrát a naučit se pochopit vůbec logiku redakčního systému.
Další otázkou je hledání a nasbírání informací.
Jak píšeš " destruktivní dopad na databázi při implementaci editoru článků (strávil jsem dva dny bez spánku než se mi povedlo jej rozhcodit) " myslím, že právě na toto téma je tu toho habaděj a jestli jsi opravdu nad tím strávil tolik času to je mi tě upřímně líto, to by jsi vážně na sobě měl zapracovat a trošku do toho učení v rámci php a html šlápnout.

Stránkové aliasy o čem že je to řeč? Asi jsi nepochopil právě podstatu redakčního systému, natož asi Aliasu samotného. Dál nemám co bych k tomu napsal :-)
Podle toho co jsi napsal a píšeš, jsi dalším z těch co chtějí všechno pomalu jedním kliknutím, jak už tu někdo odpověděl. Možná nejlépe i články diktovat a aby to samo formátovalo a ještě ti to možná vařilo kafe.
Podle tvých aktivit to nevypadá na ostříleného borce a na internetu tě taky moc není ale když už stojí to za to :-) viz:

**********************
Nezobrazuje se obsah fora...
Odeslatod bronikus999 v úte 25. bře 2008 8:26:49
...když nejsem přihlášený a jsem tedy jako čtenář, není vidět vůbec obsah, pouze přihlašovací formulář, kdo je online a horní záhlaví apod. už jsem prolezl všechno možné a nastavil práva pro návštěvníky (jen čtení) v kterém je zahrnuto že může vidět forum i jako neregistrovaný atd. prostě vše je nastaveno tak jak má ale jako náhodný návštěvník to prostě nikdo neuvidí - až když se logne!
Nevím kam mám již kliknout ale prošel jsem kompletně celou administraci ale NIC! Díky moc za případnou odpověď a pomoc... :-|
Bronikus


Re: Nezobrazuje se obsah fora...
Odeslatod WhiteWolfSix v úte 25. bře 2008 11:06:45
Uff, tak taký hokej v oprávneniach a nastaveniach fóra ako si mal Ty som dávno nevidel. Dokonca si si zo skupiny Hosté zmazal anonymného užívateľa, takže akékoľvek nastavenia pre neregistrovaných boli neúčinné. Až po dlhšej dobe som si to všimol a napravil to.
************************************

Asi vůbec nechápeš jakou funkci občas v počítačovém světě plní anonym................

Provozuji již několik měsíců celkem úspěšný projekt pod hlavičkou phpRS
A to jako co? proč nám to neukážeš ? docela se tešim, tak sem s tím..... :-) šup, šup.

Dále: "Tak nakonec jsem to vyřešil jinak. Nakopíroval jsem astlib_mail.php z verze 2.8.1 do stávající verze 2.8.0 a ejhle, ono to funguje!! Přepnul jsem na sady a všech 400 regnutých lidí dostalo avízo. Takže paráda..."

Pamatuješ ? Vidíš a stačilo jen zapnout hlavu a kus cesty jsi ušel, gratuluju!

Tak co tu vlastně prskáš, co chceš ?
Máš pocit že všem všechno skvěle fungovalo?
Dělám to 5-6 let už nevím a to, že někdo hvízdne hej, pomož, dej, a pod. Neznamená, že každej kdo na něčem nechal kus svýho času jen tak za něco někomu dá pod nos. Nebo když už tak syrovou pluginu a dodělej si sám.
A víš proč? Protože každej jen chce, aby to fungovalo, aby to umělo, a by to dovedlo a pod.

Tedy ukaž ten tvůj hrad, ukaž funkce co jsi vylepšil a co umíš a o čem se dá s tebou diskutovat a vyměnit názory a pak prskej a kecej, všechny to tu stojí čas nepočítaje autora kterej to vůbec dostal na světlo jinak možná většina z nás edituje stránky v html, možná !

Tohle co jsi tu napsal by správnej phpRsák nenapsal, takže se jdi zahrabat pod zem a spituj jestli je chyba v tobě nebo v tom co jsi si vybral používat jako redakčák.

A jestli jsi sotva začal, protože nevím co je "několik měsíců", tak buď u toho vydrž makej a ukaž i vývoji, že jsi lepší a nebo prostě zklapni, buď ticho, a běž.

- END -

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-23, 02:29

jo a ještě:
Pokud jde o stránkový alias - dost těžký náraz do zdi! Ať udělám cokoliv s HTML kodem, stránku vždy nelze zobrazit

to bych rád tu stránku dostal k testování prosím .........

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-23, 14:10

2 maro.sk: Kritická chyba je táto: [http://www.phprs.net/forum/read.php?32,30139,30302#msg-30302]

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-23, 19:08

sorry, ale přesouvám tohle téma tam, kam patří, tedy do <OT>

p.s. nechce phpRS, nenuťte ho a nereagujte... :-)))

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-24, 23:33

když už jsem si tohle vlákno přesunul do <OT>, nevíte jestli chce Joomla ještě vypnutý "safemode"?
Před časem totiž bez nastavení na "Off" nejela.
A pokoušet se ji instalovat jen tak zkušebně se rozhodně nechystám

A ještě se zeptám na "destruktivní dopad na databázi při implementaci editoru článků" do phpRS.
Jaký že má implementace dopad na databázi? Prvně jsem nainstaloval editor do verze tuším 2.5, pak na 2.6 a teď si hraju s 2.8.x a žádný dopad na DB jsem nezpozoroval. Ale možná jsem si toho jen nevšiml, protože zatím mám 28čku jen na lokále

díky za odpověďi

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava JanVar v 25.09.2008 22:24.

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-16, 20:32

Atifan napsal/a:

BTW takový systém bych chtěl taky... Ráno, v poledne i večer čerstvá káva....

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

phpRS ztráta času? Ale jděte....
Zaslán uživatelem/kou: Jenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-29, 01:37

Pravda, trochu to nějak usíná, hlavní web phpRS není aktualizován. Ale neviděl bych to tak černě: Komunita funguje stále. To je hlavní. Pokud se mého vztahu k phpRS týká, mohu říci, že znám jej ještě od verzí 1.x a mne osobně přivedl k php a databázím. Takže jaké obavy? Stále oceňuji u phpRS jeho jednoduchost a to, že pokud jsem na něčím bádal, či něco nešlo, vždy jsem se nějak dotápal do úspěšného konce. A to je hlavní.

Nyní k ostatním CMS:
Byl bych velmi rád, aby komunita nevyobcovala ty, co koketují s jinými RS. Někdy je potřeba občas trochu mrknout za humna a phpRS není pupek světa. Pokud se mi líbí jiný CMS, proč to nezkusit? Já osobně koketuji s Drupalem. je to hezký a milý CMS a dokonce 100% validní /pokud nepoprasíte kód/, dokonce prochází i s menšími šrámy slepeckým validátorem Cynthia Says, kterej je už sakra krutej. Tady ale platí jiná věc, specielně u Drupalu. A to, že starý dobrý phpRS je vždy přístupný experimentům, což u Drupalu tak moc neplatí. Tam se experimentuje sice také, ale už zde vládne tvrdá "štábní kultura" a pokud něco jen drobet podělám, Drupal mi to dá sakra sežrat. Navíc se nedomnívám, že Drupal, jak tu někdo psal, že je CMS "na pět kliknutí". To je fatální omyl. Jeho instalace vyžaduje mimo jiné například perfektní znalost souborů /tečka/httacces, kdy pokud nevíme jak, nezbývá jen mlátit hlavou do zdi.
Tedy shrnuto: Ať si každý pracuje na tom, co mu vyhovuje. Je scestné zatracovat ostatní CMS, ale je i scestné zatracovat phpRS, které je už českou legendou.

Poznámka na konec:
Byla tady řeč o problému spamování přes přeposílání článků. Ano to je jistě fatální problém. Jednoduchá rada, pokud chceme toto jen vypnout vyjmutím přeposílacího formuláře a odkazu na něj v příslušné šabloně. Spamovací boti však nejsou troubové. Načítají si do svých pamětí cesty a formulář obejdou. Navíc soubor rservice.php potřebujeme, například k tisku článků, já jej využívám ještě na šablony pro slabozraké. Tedy jednoduchou úpravou kódu dosáhneme však toho, že "jakýkoliv majl poslaný z tohoto formuláře je špatný" a neodešle se. A ostatní jinak funguje. Vkládací formulář a odkaz na něj můžete klidně zrušit. Možná se to hodí pro ty, kteří mají již se spamováním článkových alertů potíže a chtějí to hned řešit /admini hostingu jim už dali nůž na krk/ a na zavedení CAPTCHA zatím nemají čas nebo znalosti. Tedy ukázka části upraveného souboru rservice.php

***************************
{
// tato funkce testuje platnost zadaneho e-mailu
if (ereg('^[_a-zA-Z0-9\.\-]+@[_a-zA-Z0-9\.\-]+\.[a-zA-Z]{2,4}$',$mail)):
return 0; // spravna struktura
else:
return 0; // chybna struktura
endif;
}
***************************

Oblast /podle verze rservice/ leží okolo řádků 35 až 45 a snadno se najde. Úprava je jednoduchá jako facka. Jde o to, že v jakémkoliv případě, i když je majl naprosto technicky dobře, je vrácena vždy hodnota "0" a ostatní rutiny souboru rservice.php se pak již postarají o to, že mail nikdy neodejde.
No, a toto se mi přihodit v Drupalu, jdu se zastřelit. A zde, ve starém dobrém phpRS je to úprava na 10 vteřin. Chcete tedy tvrdit ještě někdo, že phpRS je ztráta času?

Re: phpRS ztráta času? Ale jděte....
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-29, 14:57

Jenda napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...
> Byl bych velmi rád, aby komunita nevyobcovala ty, co koketují s jinými RS...
> ...

nemyslím, že by komunita někoho vyobcovala.

Bohužel zakladatel vlákna byl trochu <OT> a proto jsem vlákno přesunul...

Jinak nikomu tu snad nikdo neupíral právo na jiný CMS, od toho je právě možnost výběru, ale pokud vím, tak mnoho uživatelů má právě phpRS předělán přímo podle "obrazu svého", pouze jádro zůstává :-))

Jinak s tebou naprosto souhlasím, taky mi tenhle redakčák vyhovyje pro svoji variabilitu.
Jinak by se měla připravovat nová verze, ale asi to znáš sám taky, nejdříve je potřeba vydělat na chleba a teprve zbývající čas se věnuje ostatnímu.
Což tu zřejmě spoustě lidí nedochází...

Pěkný den

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-29, 20:49

Keď už sme tu takto OT... :) Tak ja mám napríklad Drupal vcelku rád, nikdy som ho ešte neinštaloval, ale na weboch kde je implementovaný mi celkom vyhovuje. Páči sa mi aj prístup jeho vývojárov k bezpečnosti. Čo sa týka molochov ako Joomla, osCommerce a spol. stačilo mi keď som počul vyjadrenia jedného admina - systém na vygenerovanie jednej stránky potreboval niekoľko stoviek (!!!) databázových dotazov... to myslím hovorí sa všetko. Ten chlapík nerváčil, že pár takýchto "cms" a server má dosť.

No podstatné je, že ak už idem nadávať alebo kritizovať na fórum komunity príslušného CMS, mal by som mať aspoň trocha tušenia o tom, čo v systéme je, ako sa s ním pracuje, mal by som mať prečítanú aspoň tú debilnú dokumentáciu. Potom má kritika zmysel a je dokonca prínosná. Narážam na to, že zakladateľ tohto vlákna vlastne polovicu vecí, ktoré na phpRS kritizuje, nevie ani použiť, pretože nevie, že v phpRS systéme štandardne sú.

Na phpRS som už tiež nespočetkrát nadával :) samozrejme nie verejne, ale pri práci na jeho úpravách... zdravíííím ťa Jirko! ;-D Niektoré kusy kódu sú fakt o hubu ale chápem to, pretože phpRS je systém s určitou históriou - chápem, že nie je možné z časových dôvodou prepísať všetok starý kód za pár dní. phpRS je taký milý a jednoduchý systém, že mi jednoducho prirástol k srdcu.

Ďalšia vec je to, že ak si od niekoho niečo vezmem zadarmo, príde mi fakt dosť choré zdrbávať toho, kto mi ho umožnil zadarmo získať (autora) za to, že vec ktorú mi dal ZADARMO, nie je presne to, čo by som JA chcel.

No a hlavne, cez phpRS som sa dostal k php a MySQL, resp. k Linuxovým serverom všeobecne, za čo som strašne rád, inak by som asi stále patlal databázy na MS-SQL a projekty vo VisualBasic/VBA. php ako jazyk síce nie je žiadna sláva, ale otvoril mi veľký svet Linux-u.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.