Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
CSS vlastnosti Inputu typu file
Zaslán uživatelem/kou: Mar_ek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-01, 16:24

Mám jeden zajímavej problém s CSS. Nedokážu nabarvit tlačítko u inputu type="file", nevím, jestli to jde a jaká je to vlastnost.

Normální tlačítko se barví background-color: barva;, ale u type="file" to nabarví jen vnitřek textboxu, tlačítko ne. A ten stejný problém nastává i s barvou popisku. color: barva; nabarví jen text vepsaný do rámečku, ale popisek tlačítka ne.

A abych do toho všeho vnes zmatek, tak border-color: barva; nabarví okraje tlačítka i rámečku.


Pokud se najde nějakej odborník na css, kterej ví co s tím, byl bych moc rád, kdyby poradil.


PS: testoval jsem to v IE7.0.

Mar_ek
www.mazesoft.ic.cz

Re: CSS vlastnosti Inputu typu file
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-01, 22:59


Re: CSS vlastnosti Inputu typu file
Zaslán uživatelem/kou: Mar_ek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-03, 17:10

Dík. Je pravda, že nestylovat formulář je nejjednodušší. Ale je to přece součást stránky a měl by proto vypadat jako všechno ostatní. Nejlepší by asi bylo nepoužít ho.

To první řešení je sice hezký ale jak sem to čet, má to dost problémů s kompatibilitou. Z definice CSS podle mě vyplývá, že by měl jít nastavit vzhled všeho, nejspíš nějak musí jít i barva toho tlačítka, jen to asi neni popsaný.

Nejlepší výsledek by asi byl mít pro každej prohlížeč/skupinu prohlížečů zvlášť CSS, ale to se mi fakt nechce.
Prostě to nechám, jak to je aby každej viděl, jak je to nedokonalý a třeba na to náhodou někdo přijde.

Re: CSS vlastnosti Inputu typu file
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-04, 11:23

Input typu file je dosť špecifický, nie je to úplne klasický input. K jeho vlastnosti value sa napríklad z DOM nedá vôbec dostať, resp. sa nedá hodnota zapisovať - podobne to bude asi aj pre iné vlastnosti. Je to takto robené kvôli bezpečnosti, pretože ak by to šlo, mala by webstránka pomocou modifikácie vlastností možnosť čítať súbory z disku lokálneho PC, a odosielať ich na server bez vedomia užívateľa. IE necháva takýto input IMHO plne v réžii operačného systému, mozilla má vlastné grafické rozhranie nezávisle na OS, takže tam by sa asi niečo naštýlovať dalo. IMHO je ale vpohode ak je formulár alebo takýto input nenaštýlovaný.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.