Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-12, 11:50

Zkoukněte a dejte vědět, jestli se líbí nebo ne.
Přidal jsem řazení podle Kategorií + Přehled nejlepších obrázků + Pár dalších vylepšení 9 Admin menu, ale to vy asi neuvidíte...

[http://www.nemrum.cz/bg/gallery.php]


PS: Možná se občas objeví výpadek - budu upravovat validitu, tak si za minutu dejte aktualizovat :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: martin (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-12, 21:51

Donedávna jsem myslel, že tvoje galerka nebude pro mě, ale dnes po zkouknutí se líbí a hodně...
Dva dotazy: Bude v přehledu kategorií taky taková tabulka s obrázkem jako v přehledu galerií?
A jak to vypadá s podkategoriemi?

Martin

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-12, 21:53

Tabulka v kategoriich - to me nenapadlo, dodelame (mozna)

Podkategorie - zatim ne, planuju do dalsi verze

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: spicesoft (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-12, 22:07

Zdravím, měl bych dotázek zda nová galerie bude umět rozlišovat Veřejné galerie a Privátní galerie. To znamená, že veřejná by byla pro všechny dostupná a privátní by byla pouze pro registrované a přihlášené v phpRS. Bude toto dostupné v nynější verzi a nebo se to plánuje do další verze. Myslím si, že je to dobrý nápad, který by stálo to galerie zapracovat. Určitě to není jednoduché, ale pro toho kdo umí PHP by to snad nemusel být problém. No nevím já v PHP jsem spíše amatér začátečník a terpve se seznamuji.
Dík za info.

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-13, 07:23

Mno, současný stav galerie je takový, že jsou rozlišeny galerie "interní" a "externí."

Interní galerie se spravují přes normální administrátorské menu (je to stadnardní součást phpRS) a externí galerie je galerie pro všechny přihlášené uživatele (čtenář, admin, autor).

Teď nemám moc času se nad tím zamyslet, nevím jestli jsem správně pochopil dotaz, ještě večer napíšu.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: spicesoft (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-14, 17:37

Co vím, tak externí galerii si může na webu prohlížet každý. Mě jde však o to, aby galerie veřejná byla viditelná pro všechny i nepřihlášené uživatele. Zatímco galerie (obrázky) soukromá (privátní) byla viditelná pouze přihlášeným uživatelům. Samozřejmě bez možnosti přidávat a měnit galerii. Tu by mohl měnit pouze správce galerie.
Něco podobného co mi běží na [http://www.fotobanka.aktualne.cz/index.php?cat=10].
Díky.

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-14, 17:44

Mozna ze to casem pridelam, ale ted ma vyssi prioritu vydani pouzitelne galerie a pak zlepseni sablonoveho systemu.

PS: Ty ramecky kolem obrazku Ti to pridelava samo?

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: javik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 02:36

Jen takovy dotaz, mozna jsem jenom slepy. Je nejaka moznost aby kdyz zvetsim obrazek a mam ten veliky na obrazovce se postupne posouvat na dalsi, nebo to musim vzdy zavrit a kliknou znovu na otevreni.

Diky J,

Jakub
icq [172-778-772]
[http://www.javik.cz]

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 07:03

Dole jsou souvisejici obrazky, myslel jsem ze to bude stacit; prislo mi blbe mit tam i souvisejici obrazky i sipky, ale jestli chcete...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: javik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 11:12

Nevim, me by se tam sipky libili. Ja osobne jsem na ne dost zvykly a rad si to prohlizim poporade. Myslim, ze mi py treba stacily jen ty sipky.

Galerie vypada dost dobre :-)

Jakub
icq [172-778-772]
[http://www.javik.cz]

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: spicesoft (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 11:53

Ne ne, ty rámečky a obrázky jsou upravovány v Zoner Media Exploreru. Je to dobrý prográmek na úpravu fotek a je jednoduchý a hlavně český.
Bude však super, když někdy do příští galerie by jsi zakomponoval možnost veřejné a privátní galerie.
Teď jsem se ještě díval jednou na tvoji fotogalerii a možná bych vylepšil možnost náhledu. Předevší to, že po otevření náhledů galerie, když se klikne na otevření obrázku, aby se neotevřel obrázek ihned v originální velikosti, ale ve zmenšené podobě a následně po kliknutí na obrázek by se otveřel originální v novém okně.

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 18:06

Pro Michálka:

Konečně jsem si našel chvilku a kouknul jsem na tvé stránky na novou galerii. Mám několik otázek.

1.) Kvalita náhledů byla ve staré galerii při správném použití knihovny GD2 mnohem lepší. Bude možné v nové galerii nastavit kvalitu náhledů?
2.) Když si prohlížím fotografii v plné velikosti (v novém okně) je úplně dole menu, které bych já osobně zrušil, protože uživatel-lama bude mít za chvíli otevřeno 20 oken. Bude to možné? (úpravou kódu určitě, že jo :-))
3.) Není mi jasné jak se označují nebo vybírají související obrázky. Nejsou to všechny ostatní obrázky z galerie, že ne?
4.) Nechci zobrazovat interní galerie. Půjde vypnout?
5.) Mám návrh do budoucna (už jsem asi něco podobného četl ve starém fóru). Po kliknutí na náhled by se zobrazil zvětšený obrázek přímo do hlavního bloku (šířka stanovena velikostí bloku), kde by bylo hodnocení, komentáře, atd.. Až při dalším kliknutí na tento zvětšený obrázek by se otevřelo nové okno s plnou velikostí fotografie a s odkazy na předchozí a následující foto. (Je pravda, že tento systém by byl náročný na diskový prostor, protože by existovaly 3 varianty obrázku.)

A abych jen neryl. Nová Galerie bude určitě super! :-D

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 18:13

Ad 1) Tohle jsou nahledy generovane pomoci Picasy (free od googlu), negeneruje je galerie...
- v galerii si uzes nastavit autodetekci GD, nebo GD 1 ci GD 2

Ad 2) Mam funkci NAvigace, ktera vypisuje navigaci podle promenne $akce (urcena v adrese) takze pro kazdou stranku muze byt navigace jina.

Ad 3) Lze si nastavit pocet zobrazenych souvisejicih obrazku, ja to mam nastavene tak, ze se vybiraji dva predchozi a dva nasledujici z galerie

Ad 4) Eeee, půjde :-)

Ad 5) Jj, tři varianty a hlavně problem na GD 1, ktera neumi tak kvalitne upravovat obrazky...

Jj, snad bude :-) dvacatyho uz se blizi

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nová galerie
Zaslán uživatelem/kou: dizzzy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-20, 22:16

Problém při uploadu v nové galerii - ale i ve staré. Nejprve jsem si musel taky vyřešit díky tomuto fóru práva, teď je problém jinde:
- Hosting mám na pipni.cz.
- Upload nejprve probíhá normálně, po uploadu ve staré galerii se dokonce soubor objeví v adresáři image, ale prohlížeč upload ukončí ("hotovo") a přitom nevrátí potvrzovací stránku o úspěšném uploadu, uploadovací stránku vůbec nezmění. Jednou se mi ten upload podařil, od té doby každý pokus skončí stejně.
- Firewall nebo typ prohlížeče jako zdroj problému vylučuju.
- Prohledal jsem web, nikde podobný problém.
Poradíte někdo? Chybí nějaká zásadní informace?



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.