Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
špatné css
Zaslán uživatelem/kou: ctrncek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-27, 20:03

nevím přesně čím to je, ale myslím si že je to css, při prokliku na nějakou podrástránku se změní písmo.
moje stránky [http://www.cvphoto.eu]

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-27, 21:50

jeví se mně to všude stejně

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-27, 22:45

mě taky všude OK

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-28, 12:15

To máš tu stránku asi v cachi...zkus vymazat cache nebo možná stačí stránku znovu načíst.

Dawe
[http://ww2-memorials.com]
PHP antitalent

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: ctrncek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-28, 13:51

načítá se mě před kód řádek, který mě to IE posouvá celý dolu. Neví někdo čím to?

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: merlp (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-28, 13:59

čím to? právě IE :-) to je jeho specialita....
pokud ti jde o tu mezeru mezi logem a modrým pruhem, osobně bych to řešil tak, že bych přidal ten pruh přímo k tomu obrázku, aby se to načítalo jako jeden image... tím se té mezery zbavíš....

merlp
===============================================
[www.i-merlp.com]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava merlp v 28.12.2006 14:05.

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-28, 16:17

ctrncek napsal/a:
-------------------------------------------------------
> načítá se mě před kód řádek, který mě to IE posouvá celý dolu. Neví někdo čím to?

koukni třeba na Yahu nebo Pyxiho... tohle je už dávno vyřešené...

další možností je text: neoptimalizováno pro MSIE.... :-))

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-28, 16:26

[http://www.supersvet.cz/dokumentace/omezeni.html]
BTW: vidím to úplne rovnaké v IE6 aj vo FF2

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: ctrncek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-28, 19:37

když si dám vypsat kod s prohlížeče, je tam nesmyslná první řádka, od někud se mě tam něco načítá.
písmo už je OK, to už jsem odstranil. Todle se dějě potom co jsem přidal měřící kód navrcholu.cz, zkopčil jsem ho do config.php, smazal jsem ho, ale furt to blbne. třeba na www.cvphoto.eu/fotogalerie se po prokliknutí posune vše dolu, teda jenom v tom IE, po aktualizaci se srovná. Vůbec to nechápu.

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: ctrncek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-28, 19:42

zkusil jsem to na jinim kompu a tam to nedělá, chyba se mě ukazuje na mím a pc v práci.

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-28, 21:23

nojo fakt, posunulo se to tak dolů, že ti úplně vypadla patička stránky ... s tím by jsi měl fakt něco udělat ...

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-29, 01:28

Takže ak si pozriete HTML výstup v HEXA aditore bude to jasné. Pred <DOCTYPE server posiela znaky FFFE (HEX) čo je pravdepodobne príčinou tohto problému. Chybu by som hľadal v nesprávnom uložení súboru config.php pri jeho editácii. Takže riešenie: otvoriť config.php v nejakom normálnom editore a znova uložiť. A teraz pozor, to podstatné: uložiť nie v UTF-8 kódovaní, ale vo windows (CP1250). Ak niekoho zaujíma súvislosť znakov FFFE na začiatku súboru s touto chybou, tu je nejaké info: [http://en.wikipedia.org/wiki/Unicode] Súbor config.php je najsôr uložený v unicode ale parsovaný je ako CP1250.

PS: Ak by to nebolo jasné, tak ten odkaz na dokumentáciu čo som vložil a Kubajsova narážka na chýbajúce zápatie je o tom, že na webe chýba zmienka o phpRS systéme (!!!) a odkaz v súlade s licenciou a požiadavkami autora systému.

Dodatok:
chyba, nevšimol som si že web má charset=utf-8 (predpokladal som chybne win), problém bude teda najskôr niekde inde, každopádne by som chybu hľadal niekde v nesprávnom uložení niektorého súboru. Postup riešenia rovnaký - zameral by som sa na editáciu a správne uloženie ako UTF-8. Tie znaky FFFE na začiatku výstupu niekde musia byť, najskôr v config.php ale je možné že chyba bude v inom súbore.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 29.12.2006 01:38.

Re: špatné css
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-29, 07:20

Něco podobného se mi už taky stalo, našel jsem pak chybu v šabloně sab. Nakonec mi pomohlo nakopírování jejího obsahu do nového soubou, protože v normálním editoru se mi jedila úplně v pohodě - i když měla na začátku zmatek. Nevím čím se to tehdy stalo.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.