Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Zamyšlení nad zjednodušením úpravy.
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-20, 13:44

Tak abych nechodil kolem horké kaše. Jak jiste vite udelal jsem upravu zobrazovani komentaru pod clankem. Ta uprava tehndy spocivala v tom, ze jsem z comment.php zkopiroval do view.php a preview.php potrebne veci. Coz je asi dost razantni zasah do kodu. ze? Vcera jsem si tak nejak pohraval s TEXY! a jelikoz mi to porad hazelo chybu, tak jsem udelal jednoduchou vec. Inicializaci TEXY! kterou jsem kopiroval do clankove sablony jsem proste dal do noveho souboru a v clankove sablone napsal jen include_once("zapni_texy.php"); A jelikoz to zabralo a fungovalo nedalo mi to a to same udelal i s vyse jmenovanou upravou komentaru. Me by jen zajimalo, tedy od zkusenejsich v php a programovani, pac ja jsem stale lama zacatecnik :-). Co je lepsi. Narvat ten kod natvrdo do jiz hotovych souboru, nebo vytvorit novy soubor a jen na to odkazovat? Podle meho selkseho rozumu si myslim, ze druhy zpusob je lepsi. Ale zname selsky rozum ze :-) vetsinou se plete.

Re: Zamyšlení nad zjednodušením úpravy.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-11-20, 19:10

Z hľadiska prehľadnosti a budúcej recyklácie kódu by som robil jednoznačne extený súbor s include / require. Držím sa hesla čím menej zásahov do kódu tým lepšie - ide hlavne o prehľadnosť. Príde mi čistejšie zmeniť comment.php len doplnením riadku include "mycommnet.php"; a druhého riadku s volaním funkcie. IMHO lepšie ako to celé prepísať v comment.php a v novej verzii maturovať nad tým kde sa čo zmenilo a ako to je spravené.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.