Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Slovní spojení odpovídající danému článku
Zaslán uživatelem/kou: David (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-20, 14:58

Jen se chci zptat, jestli někdo využívá u článku tohoto pole a k čemu vlastně má sloužit...
Díky

David

[http://webzin.floreus.net]

Re: Slovní spojení odpovídající danému článku
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-22, 13:59

Slovní spojení odpovídající danému článku- slouží pro vyhledávání daného článku v phpRS..............:-)

Re: Slovní spojení odpovídající danému článku
Zaslán uživatelem/kou: David (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-23, 08:29

To se dalo tušit :-) Nějak mi ale uniká výhoda. Článek se mi přece vyhledá i tehdy. když zadám řetězec, který je v něm obsažen. Tzn. že když budu hledat článek o čočce:-), chci, aby se o té čočce v něm taky psalo. Nezajímají mě články o hrachu, který by byl uveden ve slovních spojeních. Tak právě hloubám, proč využívat při psaní článku toto pole.

David

[http://webzin.floreus.net]

Re: Slovní spojení odpovídající danému článku
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-24, 12:44

nevím přesně, k čemu to slouží, ale tipoval bych možnost použití v hlavičce stránky u:
<head>
.....
<meta name="keywords" content="">
.....
</head>
-
ale nezkoumal jsem, je-li tomu tak skutečně..

Re: Slovní spojení odpovídající danému článku
Zaslán uživatelem/kou: David (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-24, 13:48

No právě, přesně tak by se mi to líbilo, ale bohužel to tak není. Používá to tedy vůbec někdo?

David

[http://webzin.floreus.net]

Re: Slovní spojení odpovídající danému článku
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-25, 11:12

Já si myslím, že to je jednak pozůstatek z dřívějšího vyhledávacího systému, který myslím hledal jen v těchto slovech. (možná že se pletu, už nevím jistě) Ale co vím jistě, je že si můžete vytvořit vlastní obslužné funkce, které Vám do šablony, při zpracování stránky vloží co potřebujete (nahradit s jejich pomocí ty značky/promenné <*něco*>). Asi není nemožné zařídit aby se tam vkládalo, co potřebujete, třeba z téhle položky v databázi

(u Vás se tam vkládá "květiny,kvetiny,květina,kvetina,květin,kvetin,zahrada,zahradnictví,zahradnictvi,okrasné,okrasne,pěstování,pestovani,zahrádkář,zahradkar,rostlin,rostlina,choroby,škůdci,skudci,choroba,škůdce,skudce,množení,mnozeni,rozmnožování,rozmnozovani") Taky to ten systém musel někde sebrat. (nedáváte to náhodou do každého článku do toho pole "slovní spojení" ? Možná to ale máte v šabloně natvrdo?

Pokud to píšete do každého článku zvlášť do toho políčka, tak můžete potom u každého článku vložit něco jiného. Pokud tomu tak není, tak nezbývá nežli si tu funkci dopsat.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.