Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: miraf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 15:06

Nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi článkovou šablonou cla_std a cla_press? V layoutu Freestyle2006 se mi to jeví naprosto totožné - akorát že cla_press neobsahuje známkování. Nebo je tam více rozdílů?

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 16:14

si dej porovnat obe sablony a vypsat rozdily... :-) nic jineho

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 19:20

No a pre tých ktorí by si náhodou nevedeli porovnať dva súbory tak:

áno je v nich rozdiel na jednom riadku - je to práve to hlasovanie. Žiadne iné rozdiely v nich nie sú

:)

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: simon (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 20:12

a jaky to jako ma plnit ucel? to ze tam neni hlasovani...da se to vyresit podminkou a ne kvuli tomu delat dalsi clankovou sablonu.

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 20:32

Účel? Hmmm. :) Napríklad tlačové strávy nemá význam hodnotiť ani z hľadiska hodnotenia kvality článku ako autorského textu ani v z hľadiska hodnotenia kvality obsahu... Prečo nemať možnosť ovplyvniť skrytie/zobrazenie hlasovacieho formuláru pri editácii článku? Mimochodom... zaujímalo by ma, ako by si to chcel riešiť podmienkou. Na akom mieste? Asi nechápem tú myšlienku.

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: simon (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 21:08

v administraci, pri odesilani clanku by se stejne jako ted vybralo jakou chci pouzit sablonu a do db by se akorat ulozilo napr 1 pro standard, 2 pro press atd. potom by byl v jedne clankove sablone case ktery by toto vyhodnocoval...

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 21:21

a co ked chcem mat rozdielny dizaj pre spravy a pre clanky ?
co ak si vytvorim nove sablony a nebude to len o spravach a clankoch ale moze to byt nieco ine ?
to by bolo asi viac podmienok ako jedna ;)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 21:23

simon napísal/a:
-------------------------------------------------------
> v administraci, pri odesilani clanku by se stejne
> jako ted vybralo jakou chci pouzit sablonu a do db
> by se akorat ulozilo napr 1 pro standard, 2 pro
> press atd. potom by byl v jedne clankove sablone
> case ktery by toto vyhodnocoval...

Samozrejme aj tak sa dá, ale je to zásah do php súborov aj do štruktúry databázy. Riešenie cez šablónu je na úrovni layout engine, takže sa dá spolu s layoutom odinštalovať prípadne zas nainštalovať ;) Systém má celkom dobre riešenú prácu s článkovými šablónami, sú tam funkcie pre ich hromadnú výmenu a podobne, takže by som v tom nevidel problém. Samozrejme, ak by niekto silou mocou chcel hlasovať alebo komentovať tak mu v tom asi nikto pomocou šablony nezabríni, ale IMHO úplne bohate stačí že, sa to nezobrazí :)

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: simon (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 21:30

jo mas pravdu , mozna by to bylo pracnejsi. ale trochu mi vadi ze jsou to proste dva soubory, co maji skoro stejny obsah. kdyz udelas zasadni zmenu v jednom musis ji udelat i v druhym. ted jsem se patlal s dodelavanim definic slovniku pro tyto dva soubory. proste tam bylo natvrdo napsano autor, precteni atd. to se mi opravdu nelibilo, zvlast kdyz chci mit rs vicejazycny...

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 21:37

Súhlasím, článkové šablóny by IMHO mali sosať texty z jazykových súborov.

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: simon (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 21:38

to jo, ono se toho v phprs najde urcite vic az se na to poradne podivam:)

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-27, 22:34

inu, napsal jsem to, co pa3k..

debata se stává hodně OffTopic a tak si dovolím ji tam přesunout...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: miraf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-28, 09:01

Souhlasím se "simon" = vadí mi, že se některé části kódu zbytečně opakují. Je pravdou, že v předchozích verzích byly cla_pres a cla_std designově rozdílné, nyní ve Freestyle2006 je tam jenom ten obsahový rozdíl - to mě trochu překvapilo - a nejaké polopatické vysvětlení jsem neobjevil ani v dokumentaci. Samozřejmě, že každý si to může upravit po svém = už na tom pracuji (jako pokaždé, když upgraduji).

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-28, 09:10

miraf napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Souhlasím se "simon" = vadí mi, že se některé části kódu zbytečně opakují. Je pravdou, že v
> předchozích verzích byly cla_pres a cla_std designově rozdílné, nyní ve Freestyle2006 je tam
> jenom ten obsahový rozdíl - to mě trochu překvapilo - a nejaké polopatické vysvětlení jsem
> neobjevil ani v dokumentaci. Samozřejmě, že každý si to může upravit po svém = už na tom pracuji
> (jako pokaždé, když upgraduji).

a to je prave na phpRS to uzasne, ze si ho clovek prispusobi podle svych potreb a zvyklosti. A koneckoncu, sablony se vetsinou mezi verzemi nemeni, takze je moznost pouzivat ji prez nekolik upgradu..

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-28, 09:47

Podle mého názoru je současný systém se šablonami naprosto vyhovující. Sice se často kód opakuje, ale i díky tomu je vše relativně jednoduché. Ale díky tomu si může vytvořit novou šablonu prakticky každý, kdo se jen trochu snaží a to i bez hlubších znalostí php. Pokud používáš např. PSPad není problém v případě potřeby změnit část kódu najednou u více souborů. Původní šablony mám pořád zazálohovány a když vyjde nová verze phpRS, tak jen porovnám původní šablonu s šablonou novou, zjistím změny a pomocí PSPadu hromadně provedu úpravu.
Například já používám mimo jiné 2 velmi podobné šalony standard a monitor tisku, s tím, že se liší jen ve dvou poměrně zásadních bodech - u šablony monitor tisku je místo autor napsáno Vložil: a místo zdroj je Autor článku

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: miraf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-28, 19:19

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> inu, napsal jsem to, co pa3k..
>
> debata se stává hodně OffTopic a tak si dovolím ji
> tam přesunout...
>

Tak tohle byla fakt "off topic" reakce! Proč přesunuješ něco do jiné sekce jenom proto, že můžeš?!

Definice sekce "Off topic" je:

"Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám."

Téma, které jsem založil se týká layoutů - a je myslím jedno, že se v něm opětovně probírají věci, které staré veterány již obtěžují.

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-29, 09:27

jak napsal T_m: muzete si zmenit co chcete - ja bych treba rad pozmenil clankove sablony na vzhled ktery jsem videl na webu jez nema nis spolecneho s phprs ale ten styl clanku je docela pekny - kdyztak kouknete na [http://www.feherfeketekerek.net] at vite jaky vzhled clanku myslim :-)

myslim ze je to docela pekne rozlozeni udaju u clanku



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava mr3ska v 29.06.2006 09:28.

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-29, 10:51

miraf napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...
> Téma, které jsem založil se týká layoutů - a je myslím jedno,
> že se v něm opětovně probírají věci, které staré veterány již obtěžují.

odpověď na svoji otázku jsi dostal už v prvních dvou příspěvcích...

rozvíjení problému jestli jednu nebo více článkových šablon je opravdu OT

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: miraf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-29, 10:53

hmm, a k čemu tedy fórum je?!

Re: Článková šablona cla_press
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-29, 11:50

miraf napsal/a:
-------------------------------------------------------
> hmm, a k čemu tedy fórum je?!

<OT>
Na řešení problémů a rychlý přehled nejčastějších problémů s návrhy na jejich řešení ... kdyby většina z vás (nás) používala vyhledávání, bylo by tu min. o polovinu méně příspěvků a vše by bylo i přehlednější, ne jak teď, kdy jste schopní založit 3 témata na stejné téma v jednom týdnu ... nebo z tématu udělat total OT ... na to můžete používat různé jiné prostředky k tomu určené (IRC apod.) ...
</OT>

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.