Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: Garfield_CZ (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-25, 00:12

Zdravíčko, měl bych prosím dotaz. Je možné rozjet PHPRS na DS-106e ?
[http://www.synology.com/enu/products/DS106serise/index.php]
Píší tam, že funguje podpora PHP a MySQL, ale dosud jsem se s takovým zařízením nesetkal a tak si nejsem zcela jist. Nemate s tím nekdo prosím zkušenosti?

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-25, 12:04

z vlastni zkusenosti znam jen ten predchazejici model a na tom toho moc neslo.

Ma nekdo tu 106e-ku k dispozici, aby tohle vyzkousel... Byl by to skvely maly server.

P.S.
jeste mne napada napsat si k tomu vlastni jadro, ale prijde mi to zatim jako zbytecne..
podelte se o zkusenosti ...


Dodatek

zatím se mi nepodarilo tu 106-ku dostat k zapujceni.
Snad po dovolenych, uvidime. Moc si od te hracky neslibuju. Jako zalohovaci a datovy server dobry. Ale neni to nahrada stroje, i kdyz...???

nebudu hazet flintu do zita, dokud to nebude na stole... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 27.06.2006 22:39.

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-19, 11:49

Dá sa to použiť ako Fileserver? Ako sa tam manažujú prístupové práva userov? Je v tom linux a samba?

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-19, 13:23

To: pa3k

jako Fileserver naprosto v pohode a to jsem mel tu predchazejici (tusim to bylo oznaceno jako 101).

ano, je v tom castecne linux, castecne firmware primo zadratovany. Pristupy jsou jak pro uzivatele, tak pro skupiny a tech skupin je myslim mozno nadefinovat az 32

dalsi takovou hrackou je [http://obchod.eurocomputer.cz/Product.asp/kod=322370] obrazek je na LANDisk 3,5"

tady si tou konfiguraci nejsem jist, dlouho jsem do to nesahal...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-19, 13:50

Toto by mi asi plne vyhovovalo, len by som este potreboval poradit, akym spôsobom sa nastavuju tie pristupove prava pre WIN klientov. Nastavuju sa prava bezne ako na NTFS? Prihlasuje sa aj automaticky pod menom a heslom uctu pod ktorym je nalogovaly user vo windows?

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-19, 14:20

Hodně zjednodušeně...

všechno nastavování se děje via web-browser. Administrátor si nastaví přístup a zahesluje si ho. Pak vytvoří datové složky, přidělí jim skupinová práva a usery nacpe do těch skupin. Jinak to pak je pochopitelně vidět jako sdílené složky...
Jak je to s jednotlivími usery jsem nezkoušel... (nebyla to potřeba...)


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-23, 10:33

Takže dávám na vědomí, že tu DS-106 budu mít možnost cca do 14 dnů vyzkoušet..

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-19, 17:12

takže rychlé resume pro DS-106

Jako veřejný webový server to moc nefunguje, uživatelé win se mohou hlásit jak do skupiny tak do domény, podpora PHP5 A MySQL je OK, u DS-106 je podpora šifrovaného FTP, plná podpora NTP, samba funkční...

Kompletní poznatky zveřejním...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-19, 20:18

Super, už sa na to teším. Predajca tejto srandy a výhradný dovozca pre SR mi nevedel doteraz poskytnúť základné info :-/ grrrrr. Ak môžeš, prosím zverejni aj firmu od ktorej to máš zapožičané na testovanie - ak to budem kupovať, radšej to kúpim od nich.

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: fotograf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-25, 10:27

Ikdyž již delší dobu phprs nepoužívám, Synology Disk Station DS-101 mám přes rok a nyní díky laskavosti fy KOBE i zapůjčený nejnovější model Cube Station CS-406 (až 4 disky do RAIDu) s jedním SATA diskem 250GB.
DS-101 používám doma jako síťový sdílený disk (mp3, filmy, foto ...) + Backup server + FTP server, nyní testuji i možnost webového serveru.

Po krátkých testech :
- web a Joomla jede bez problémů, do adresáře /web stačí nakopírovat instalaci, joomla si sama vytvoří i sql databázi (myslím, že bude fungovat i phprs :-)

- disk má vlastní fotogalerii v adresáři /photo. Sem stačí nakopírovat složky s fotkama, DS si sám vytvoří thumbnails. Lze zakládat uživatele apod. Pokud by to někumu nestačilo, lze provozovat např. Zoner PS a html alba, který v poslední verzi 8.0 umí i synchronizaci již založených alb přes FTP.

- správa sql bez problémů - stačí nakopírovat phpmysql do adresáře /web

- FTP server funguje naprosto bez problémů

Pokud má někdo zájem o adresu na které mě to jede, napište si na mejl, rád Vám ji pošlu.

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-25, 10:44

oba nakupujeme stejně... :-))

Ale na plnohodnotný WEB server u toho můžete zapomenout.. Ať jde o Synology DS-106, tak Cube Station CS-406...
firmware je téměř shodný, ano jako záložna fotek a INTRANETOVÝ server naprosto OK..

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: fotograf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-25, 11:08

Je otázkou, co kdo považuje za "plnohodnotný WEB server". Uvedu můj případ: sháněl jsem webhosting pro prezentaci svých fotografií s možností i psaní nějakých článků apod. Většina free hostingů poskytuje velmi malý prostor, nehledě pak k neustálé nutnosti "tahání" balíků fotek na web.
Nyní mě stačí vybrané a upravené fotky lokálně nakopírovat do adresáře a během pár vteřin jsou fotky na webu a mám Galerii. V joomle pak jdou psát články, diskuze, odkazy ....

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-29, 22:32

předpokládám, že tedy CS-406 jede naprosto bez podpory jakéhokoliv jiného počítače??? Tedy jako webový server, i když je všechno okolo vypnunu, nikde žadný SynologyAsistent ani nic jiného... Prostě je CS-406 přípojena do sítě a poskytuje web???

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: fotograf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-30, 12:09

Ano přesně tak. U mě je CS-406 připojený do Routeru, kde je v NAS na něho přesměrovaná veřejná IP adresa. Počítač tedy není potřeba.
S html není žádný problém. Ovšem php web má určité omezení, např. nejdou rozjet moduly, které potřebují mít fyzicky na serveru nainstalované podpůrné programy, jako GD, Image magick apod. - v případě gallery pro vytváření thumbnails. Taktéž není možná změna php.ini. Jinak jsem zatím žádný jiný problém s provozem "webového serveru" nenašel.

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-30, 13:04

to je přesně to, proč jsem řekl, že není plnohodnotný...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS a Synology DS-106e
Zaslán uživatelem/kou: fotograf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-30, 13:35

Plnohodnotný opravdu není, to musím dát zapravdu, nicméně Joomla (PHP+ SQL) a html galerie jedou bez problému, dá se použít i přímo Photo Station ( stačí album nahrát do složky /photo a disk si sám thumbnails vytvoří ) zabudovaný ve všech Synology discích (DS-101, 106 ... 406).



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.