Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 21:18

Do kódu Inzerce som vložil medzeru &nbsp. IE6 to zobrazuje skutočne ako medzeru a Firefox priamo kód &nbsp. Skúste odkaz [http://www.skutrklub.cz/inzerce.php?akce=zobraz&typ=1] v IE6 a potom vo Firefoxu. Takisto Explorer v MDA to zobrazuje ako &nbsp. Tentokrát je výnimočne chápavejší BG.

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 21:24

tentokrat si nechapavy asi ty :)

  je medzera. bez bodkociarky to nikdy nepojde. a ze to zozerie IE je tym, ze je taky sprosty

tema presunuta do offtopic

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 21:54

Tak to sme dvaja hlupaci.

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:03

<tr class="inztext">
    <td colspan="5"><span class="inzobec">Brno&nbsp19.03.2006</span><br>Motor  na  Manet  100,
  s  dynamem,  bez  karburace.  Cena  400,-  Kč.    <br><br><span class="inztext">Obrázek k nahlednuti: 
<a href="http://www.skutrklub.cz/burza/manet100_2.jpg" target="top_target">zde</a><br><br>
</td></tr>


nějak ten středník (bodkočarku) není vidět...:-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:08

Jedna blba bodkociarka (středník) a už to funguje! Ale v originál kóde vidím &nbsp mez bodkočiarky. Tak ako?Ale moc díky za radu.

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:09

JanVar:

to vies, niektorym je rada na nic a chcu hned hotovy projekt. a ked im poradis este ti nadavaju :)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:10

Samozrejme HTML entita &nbsp; má byť s bodkočiarkou. To že to MSIE žerie nie je bug, je to zámer, programátori MSIE nie sú lamy. Ide o to, že takmer každý browser si niektoré chyby "dovolí opraviť" čo je IMHO z hľadiska užívateľa dobre, pokiaľ to neprekročí istú hranicu. Z pohľadu kodéra je to svinstvo, pretože nepríde hneď na svoju chybu... Ťažko povedať čo je správne. Podľa mňa je prvoradý užívateľ, kodér by sa nemal spoliehať na to ako sa to zobrazí ale validovať.

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:14

Samozrejme sú prípady kde nepomôže ani validátor
[http://atd.havrlant.net/na-co-je-i-validator-kratky]

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:14

Kto nadával? Ja som ďakoval. A funguje to s bodkočiarkou i na MDAIII.

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:14

no pokud koder "kasle" na standardy, pak je to spatne...

to ze na ne kasle "malejmekej" je snad znamo dostatecne. Uz se tesim, az cca 50% useru prijde o svoje widle a budou muset pouzivat alternativni OS. Pak konecne pochopi, ze ten IE neni to prave orechove... ROFL

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:18

Patrik:
jednoznacne to je chyba, lebo su urcite standardy a tie by sa mali dodrziavat. ked s nedodrziavaju niesu to standardy

Skuter:
tak to potom hej. asi som to zle pochopil v tej rychlosti. a ze to zoberie MDAIII je jasne, pretoze to je norma a ta spracovava vsade rovnako. teda okrem IE. to je pripad sam o sebe

JanVar:
suhlas

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:24

No ale nejako mi to nehrá. Keď som tam nedal tú bodkočiarku, tak to IE6 bral. Firefox to nebral. Ale ani MDA a tam je tiež Explorer od BG. Asi si medzitým vstúpil do svedomia :-)

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:29

Nevstupil. na MDA je Windows Mobile, to je trosku ina vetva vyvojarov.
ale to uz mimo temu

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: skuter (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:31

To tu fakt nebudeme riešiť. Díky chalani za spoluprácu. Dobrú.

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-21, 01:09

smiko napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Patrik:
> jednoznacne to je chyba, lebo su urcite standardy
> a tie by sa mali dodrziavat. ked s nedodrziavaju
> niesu to standardy

Ja stojím za tým, že to chyba nie je, záleží ako sa na to pozeráš. Užívateľovy sú nejaké normy šumafuk, tomu ide o to aby sa dostal k obsahu a aby na stránke videl to čo potrebuje - ideálne tak ako to zamýšľal jej tvorca.

Čisto teoreticky: Čo keď kodér zabudne bodkočiarku, ktorá bude mať za následok nefunkčnosť celej stránky?
Áno štandardy treba dodržiavať :-D realita ale býva iná. Takže chyba tu proste je, existuje a vieme, že je to vina webmastera. No ale tá otázka stojí, ako sa pri tej chybe má zachovať prehliadač. Vieš, ono vypísať hlášku: "na tejto stránke je chyba" a nezobraziť ju, nie je to pravé orechové :-) Takýto prehliadač by na trhu jednoducho nemohol uspieť a nerozšíril by sa nikdy medzi ľudí.

Preto VŠETKY rozšírené prehliadače "domýšľajú" a opravujú niektoré chyby. To je úplne normálne správanie a s normou a jej dodržiavaním to nemá nič spoločné. Tak je to podľa mňa správne, prehliadač je prehliadačom pretože je to nástroj pre svojho užívateľa. Nemôže sa chovať ako nejaký exhibicionistický nástroj na predvádzanie dodržiavania noriem :-D Malý mäkký je v tom teraz naozaj, ale naozaj nevinne :-)

Re: IE6 kontra Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-21, 01:09

Dobrú noc :)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.